LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 52)

Kryesore

Opozita e rrugës: Do të ketë zgjedhje të parakohshme në Shqipër! Përgjigjet ambasadori i OSBE-së

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt bën të qartë se BE-ja e shikon me një rëndësi të madhe që të kryhet reforma zgjedhore si fillim. Ai tha: “Di që ka shumë spekulime për zgjedhje të parakohshme, por Shqipëria ka ...

Read More »

Rudina Hajdari e nxjerr bllof Korab Litën si i vetzgjedhur Kryetari i Grupit paralamentar të PD-së parlamentare! Ja mesazhi i saj!

Pas njoftimit në rrjetet sociale të Korab Litës se ditën e sotme është përzgjedhur në krye të grupit parlamentar demokrat, duke zëvendësuar Rudina Hajdarin, ka reaguar kjo e fundit Rudina Hajdari hodhi poshtë lajmin se është shkarkuar nga pozicioni i ...

Read More »

“Euroskeptikët” e negociatave me Shqipërinë, 4 ministra të jashtëm thirrje t’i thonë “Po” Shqipërisë

Pas dy skeptikëve të mëdhenj, Francës dhe Holandës, shkon në gjashtë numri i numri i vendeve kundër për çeljen e bisedimeve të anëtarësimit me Shqipërinë. Vendet e BE kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë që janë shtuar Spanja, Belgjika, Greqia ...

Read More »

Siri, ushtria e Damaskut në veri pas marrëveshjes me kurdët, bombat godasin gazetarë të huaj, viktimë e xhihadistëve edhe Hevrin Khalaf

Ka marrë një kthesë të tmerrshme lufta në Veri-Lindje të Sirisë. Forcat kurde kanë arritur një marrëveshje me regjimin e Bashar al-Asad, e paimagjinueshëm deri para disa ditësh, për të lejuar trupat nga Damasku “të mbronin” qytetin kryesor të Kobane, ...

Read More »

Sot zhvillohet takimi i shumëpritur i ministrave të Jashtëm të BE-së, vendet skeptike për negociatat e Shqipërisë presin përgjijgen e Macron

Ndërsa na ndajnë vetëm 4 ditë nga vendimi i Këshillit Europian për hapjen ose jo të procesit të negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në, sot zhvillohet takimi i ministrave të Jashtëm të BE-së. Pas vendimit të Bundestagut ...

Read More »

Tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, kush është 16-vjeçarja shqiptare që mbajti fjalim në PE dhe çfarë tha para ministrave europianë (VIDEO)

Disa ditë më parë një 16-vjeçare shqiptare na bëri të gjithëve krenarë teksa mbajti një fjalim tepër dinjitoz në Parlamentin Europian. Është fjala për Rea Sylejmanin nga Kosova, e cila paraqiti problemet për dhunën dhe diskriminim gjinor përpara të gjithë ...

Read More »

Reagon Lleshaj për protestën te Astiri: PD iu rikthye vesit të vjetër, u fshehën pas grave dhe fëmijëve

Në lidhje me protestën e ditës së sotme të zhvilluar nga banorët e Astirit që më pas duke u nxitur nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përfundoi me bllokimin e rrugës dhe me shoqërimin e ish deputetit Klevis Balliu ...

Read More »

PS rezolutë në Kuvend kundër ndërhyrjes së huaj elektorale dhe Fake News: Rast me kompani guackë ruse, lidhja me Lulzim Bashën

Partia Socialiste ka njoftuar hartimin e një rezolute në Kuvendin e Shqipërisë që do të shërbejë kundër ndërhyrjes elektorale të huaj dhe Fake News. Njoftimin e ka bërë të ditur Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste i cili ka ...

Read More »

Më në fund policia shoqëron shkaktarin e bllokimit të rrugës Klevis Balliu, por jo organizatorin Lulzim Basha (Video)

Lulzim Basha me të mbërritur te ‘Astiri’ u ka dalë përpara makinave duke bllokuar rrugën. Një veprim i tillë ka gjetur edhe mbështetjen e banorëve të cilët e kanë përshëndetur me fishkëllima dhe brohoritje në kor “Basha, Basha”, por çuditrish ...

Read More »

Besim Hajdarmataj del të hënën para Vettingut: Ja superpasuria që duhet të justifikojë!

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj do të përballet të hënën më 14 tetor me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Vetingu për prokurorin Hajdarmataj po kryhet nga trupa gjyqësore e përbërë nga Brunilda Bekteshi, Roland Ilia dhe ...

Read More »