LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 53)

Kryesore

Lobimi rus për PD në SHBA, Ristani pohon: Unë s’kam lidhje, kontratën e firmosi vetë Lulzim Basha me Nick Muzin

Prokuroria e Tiranës katër ditë më parë mori të pandehur kreun e opozitës Lulzim Basha, ish-sekretarin e përgjithshëm të PD-së Arben Ristani dhe financierin Ilir Dervishi për falsifikim formulari në lidhje me deklarimet e shpenzimeve pranë KQZ për dosjen e ...

Read More »

Xhaka rrefuzon ftesën e kuqezinjëve

Mos aktivizimi i Xhakës ne ndeshjen me Turqinë ka sjellë edhe rritimin e këtij te fundit,duke konsideruar mungesë vlerësimi nga tranieri dhe kombëtarja. Pas ftesës së bërë për këto dy ndeshje, Taulant Xhaka ka dhënë justifikimin se ka pësuar një ...

Read More »

Vuçiç e Pendarovski njoftuan kur do hapen me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut! Vetëm Ilir Meta s’ka folur me Macron për negociatat në Paris

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është në një vizitë në Francë, me rastin e Forumit për Paqen që organizohet në Paris. Kreu i shtetit shqiptar bën me dije se ka takuar presidentin francez Emmanuele Macron, madje ka publikuar në rrjetin ...

Read More »

Raporti i DSIK: Partnerja e Alibeajt është përfshirë në veprimtari korruptive

Tre ditë më parë, gazeta Shqip zbuloi nga burime ekskluzive se presidenti Ilir Meta ka projektuar si anëtare të Gjykatës Kushtetuese, Marsida Xhaferllarin, që njihet edhe si partnerja e ish-ministrit të PD, Enkelejd Alibeaj. Skenari, megjithatë duket i djegur, pasi ...

Read More »

Tjetërsimi i pronave në Spille: Prokuroria urdhëron kthimin e tokës, shtetit

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit që la në fuqi dënimet për 9 zyrtarë lokalë në Kavajë të akuzuar për tjetërsim prone, prokuroria i kërkon Kadastrës të ekzekutojë vendimin për kthimin e 36 hektarëve në pronësi të shtetit. Nga Elton ...

Read More »

Cili do të jetë fati i kandidatit të Ilir Metës, Besnik Muçi?

Komisioneri Publik kërkoi shkarkimin e anëtarit të ri të Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi për pamjaftueshmëri në deklarimin e pasurisë. Muçi këmbënguli që kishte arritur nivel të besueshëm të pasurisë dhe e akuzoi komisionerin se ishte me dy standarde. Nga Vladimir ...

Read More »

Pse të gjithë shqiptarët normalë duhet të jenë sot me policinë dhe IKMT-në

Nga Bashkim Kopliku* A duhet t’i lëmë të na grabisin rrugën, hapësirën tonë të pëbashkët, e pastaj shtytësit e tyre t’u marrin votën, që të bëhen prapë pushtetarë?! Dy palë në bashkëpunim kriminal! Pala “politikane” që i shtyn grabitësit në ...

Read More »

“Shengeni Ballkanik”, Rama: Unë do heq kufirin e Shqipërisë me Kosovën, Albini të shohë se kush e pengoi bashkimin doganor

Kryeministri Edi Rama bëri një bilanc të takimit të Ohrit, ndërsa theksoi se është i vendosur ta heqë kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës. Në një intervistë për Top Channel kryeministri Rama foli mbi takimin e Ohrit, i cili sipas tij, ...

Read More »

Balliu junior: Po erdhën fadromat tek Astiri do kalojnë mbi trupat tanë…fadromat erdhën, por Balliu po flinte (Video)

Klevis Balliu ishte zotuar kohë më parë se nëse fadromat do të vinin për të prishur banesat tek Astiri, ai bashkë me deputetët e PD do të ishin në rreshtin e parë për t’i ndaluar. Fadromat erdhën sot, por deputetët ...

Read More »

Vendimi për negociatat me Shqipërinë dhe MV merret në maj të 2020-s?! Vuçiç pas takimit me Macron: Hapen në mars

Sipas presidentit të Maqedonisë së Veriut, presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se: ‘Metodologjia e re e zgjerimit të BE, do të jetë gati deri në mars të vitit 2020’. Presidenti maqedonas Stevo Pendarovski, pas takimit që zhvilloi me Macron, ...

Read More »