LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 6)

Kryesore

Shqipëria mund Kosovën pretendente për kualifikim, futbollisti sulmon trajnerin: Bushi, një bir ku**e me kollare

Shqipëria U-21 mposhti me rezultatin 2-1 në “Elbasan Arena” Kosovën U-21 ditën e djeshme, por fitoren e parë që kuqezinjtë arritën në grupin eliminator përballë “dardanëve”, duket se nuk e ka pëlqyer futbollisti kosovar i Ferizajt, Taulant Dajaku. Nëpërmjet një ...

Read More »

Negociatat/ Tanja Fajon thirrje presidentit Macron: Ky është një turp i madh. Emmanuel Macron, zgjohu!

Anëtarja e Parlamentit Europian Tanja Fajon, ka dalë në krahë të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave. Fajon i ka bërë thirrje presidentit të Francës Emmanuel Macron për dhënien e ‘PO’-së për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

Read More »

Zaev ngre tonet me BE: Nëse nuk hapen negociatat nesër me Shkupin, mos prisni zgjidhjen e çështjes së Kosovës

“Nëse BE nuk e merr vendimin për fillimin e bisedimeve të pranimit me Maqedoninë e Veriut, kjo praktikisht do të thotë se nuk e vlerëson Marrëveshjen e Prespës”, theksoi kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në një intervistë për ...

Read More »

Spartak Ngjela: Përçarja e grupit të Hajdarit lojë e Metës dhe PD! Presidenti ta harrojë se i shpëton shkarkimit, largimin e tij e duan ndërkombëtarët

Avokati Spartak Ngjela komentoi ditën e djeshme situatën e krijuar brenda grupit parlamentar demokrat. Në një reagim për gazetën “SOT”, Ngjela u shpreh se përçarjet e grupit parlamentar të drejtuar nga Rudina Hajdari është një lojë e pastër e presidentit ...

Read More »

Basha “peng” i amerikanëve, mungesa e dëshmisë së Nicolas Muzin ngec hetimet për dosjen e lobimeve, SHBA vendos fatin e kreut demokrat

Kreu demokrat Lulzim Basha duket se ka mbetur peng i amerikanëve. Lobimet në SHBA përmes rusëve kanë tensionuar shumë marrëdhëniet e tij me SHBA dhe zhvillimet e ditëve të fundit tregojnë se ai është në dorë të Uashingtonit. Prokuroria ka ...

Read More »

Rama i përvishet Litës: “As të njoh, tani po të shoh për herë të parë!”

Korab Lita synon të marrë drejtimin e Grupit Parlamentar të Demokratëve nëpërmjet një procesi që disa prej anëtarëve e konsiderojnë fiktiv. Nënkryetari i këtij grupi, Halit Valteri akuzoi sot në emisionin “Top Talk” se Lita dhe dy mbështetës të tij ...

Read More »

McAllister: Shqipëria, i vetmi vend i Ballkanit Perëndimor me politikë të jashtme 100% të unifikuar me BE-në

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u takuan sot pasdite edhe me Kryetarin e Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian, David McAllister. Gjatë takimit u bisedua mbi bashkëpunimin e mëtejshëm të Parlamentit ...

Read More »

VIDEO/ Basha mban fjalim: Eksitohen qytetarët… “shpërthejnë” në dritaret e motelit

Teksa Basha fliste, klientët e një hoteli aty afër janë filmuar duke kaluar momente intime në dritaren e dhomës së hotelit. Mësa duket këta qytetarë kanë zhvendosur momentet intime nga krevati, në dritaren e hotelit, për të mos humbur fjalimin ...

Read More »

Plani mafioz për të shkatërruar opozitën e re në Kuvend me ish-vartësin e ‘mëzatit’ të Kamzës

Pas goditjes së grupit të Rudina Hajdarit fshihet plani për të shpëtuar Ilir Metën nga shkarkimi dhe miratimi i pazarit të radhës me reformën zgjedhore ‘Ujqërit e vjetër’ të politikës, Ilir Meta, Sali Berisha dhe Edi Rama janë investuar për ...

Read More »

Intrigë e Metës për të bllokuar Kushtetuesen?! Dekreton prokurorin me probleme sigurie si “mashkullin e vetëm kandidat”

Presidenti përzgjedh për të emëruar anëtar të Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçin, prokurorin më me pak pikë mes kandidatëve dhe që rrezikon seriozisht të mbetet në “rrjetën” e Vettingut. Një skenar për të bllokuar ngritjen e institucionit më të lartë gjyqësor, ...

Read More »