LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 60)

Kryesore

Të huajt shpenzuan 854 milionë euro në Shqipëri, shqiptarët lanë 697 mln euro jashtë

Turistët e huaj, që tashmë i gjen në çdo cep të vendit, nga jugu në veri po shpenzojnë gjithnjë e më shumë para në vendin e shqiponjave. Sipas të dhënave të bilancit të pagesave të Bankës së Shqipërisë, për 6 ...

Read More »

Berisha ia pret “shkurt” Bashës: Opozita nuk mund të bëj asnjë hap të vetëm për marrëveshje me PS, ka vetëm një rrugë!

Sali Berisha deklaron se opozita nuk mund të bëj asnjë hap të vetëm për marrëveshje me Partinë Socialiste.I ftuar në emisionin Opinion, Berisha theksoi se opozita ka një rrugë të vetme: largimin e PS nga pushteti me vullnetin e shqiptarëve. ...

Read More »

Alban Skënderaj tregon se kush është krenaria më e madhe në këtë rrugëtim artistik

Alban Skënderaj ka treguar emocionet që ka para koncertit në Tiranë. Alban Skënderaj përmes një postimi në Instagram, ka falënderuar publikun për përkrahjen e vazhdueshme. Ai ka bërë të ditur se tashmë biletat për koncertin e 27 shtatorit janë shitur ...

Read More »

U shpreh kundër integrimit të Shqipërisë në BE, Rama do takohet me kryeministrin grek në New York

Kryeministri Rama do të takohet në New York me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Mediat greke konfirmojnë lajmin për takimin e dy kryeministrave në New York, por ende nuk bëhen të ditura detaje të tjera. Mitsotakis dhe Rama do ...

Read More »

Vonesa e vogël e Rudina Hajdarit dhe pritja para selisë së vjetër të PD që shkaktoi ankthin e liderëve demokratë

Ashtu si çdo vit, Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarin. Edhe këtë vit, prezent kanë qenë edhe familjarët e Azemit. Madje ka qënë edhe Rudina, të cilën Basha me Berishën e kanë përjashtuar ...

Read More »

Drejt një pakti PS-PD?! Lulzimi shet një nga “profesionet” e tij: “Hajdutët” Rama, oligarkët, mediat, sajojnë për të mbuluar vjedhjet

Lulzim Basha ka reaguar pas lajmeve për një marrëveshje të afërt PS-PD. Në një status në twitter, Basha i quan gënjeshtra këto lajme, duke theksuar se po Rama po përpiqet të heqë vëmendjen nga vjedhjet. Në fakt Rama nuk akuzohet ...

Read More »

“Ka veprimtari k.riminale, po adaptojmë sistem gjurmimi”! Erion Braçe jep paralajmërimin e fortë

Zëvendëskryeministri Erion Braçe tha se do të ketë sistem gjurmimi për çdo pikë karburanti që hyn në Shqipëri, për të mbrojtur qytetarët dhe brenda 6 muajve të kemi kontroll të plotë të gjitha pikat e karburanteve në cilësi dhe sasi. ...

Read More »

Pasi u përlot në Homazhet tek memoriali i Azem Hajdarit, kapet “mat: Sali Berisha, i plasin skandalet e rënda: E v.rave natën po e qan ditën

Sot përkujtohet 21 vjetori i v.rasjes së Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari. Pranë memorialit u mblodhën dhjetëra familjarë, politikanë, deputetë e njerëz të afërm të Hajdarit. Gjithashtu, në homazhe, ishte edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha, ish-lideri demokrat, Sali Berisha, ...

Read More »

Deputeti Halit Valteri i kthehet Bushatit: U entuziazmova shumë sot që opozitës tonë iu shtua edhe një deputet!

Ditmir Bushati ka folur ditën e sotme në Kuvend, ku u shpreh se vendi është në një krizë vlerash. Këtë deklaratë nuk e ka lënë pa komentuar deputeti i opozitës së re i cili shprehet me ironi: U entuziazmova shumë ...

Read More »

Avokati si gjithmonë me deklarata “b.ombë”! zbulon çfarë po e tmerron Ilir Metën dhe… ku ka qenë e gjithë loja e tij

Avokati Spartak Ngjela akuzon presidentin Ilir Meta se i është kundërvënë reformës në drejtësi me forcë. Sipas tij Meta ka pritur djegien, domethënë destabilizimin e Shqipërisë, ngaqë vetë rrezikohet nga Reforma në Drejtësi kur të fillojë procesi antikorrupsion. Ngjela shkruan: ...

Read More »