LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 680)

Kryesore

Fytyra e Rinës që u zhduk nga përmbytjet në Tetovë shfaqet në dritaren e shtëpisë së saj?

Deri sa ekipet e shpëtimit vazhdojnë të kërkojnë trupin e saj, në këtë fotografi vërehet një siluetë e paraqitur në dritaren e shtëpisë së Rina Ahmetit. Silueta i ngjason fytyrës së fëmijës, kurse disa dëshmitarë okularë që kanë qenë prezent ...

Read More »

Çfarë uji pijmë në Shqipëri? Shihni analizat

Një tjetër denoncim i rëndë vjen në portalin Nisma #Thurje. Këtë radhë bëhet fjalë për ujin e pijshëm. Ja rezultatet e testit të elektrolizës. “Uji me ngjyrë të çelët, në krah të majtë, është uji sipas standardit, i cili konsiderohet ...

Read More »

Dëgjoni zërat e alienve, që po dëgjohen në hapësirë (Video)

Ky është një muaj emocionues për të gjithë dashamirët e universit. Së pari, Stephen Hawking tha se ai do të qëndrojë prapa milionë projektit të kërkimit të jetës jashtëtokësore, pastaj e zbuluan Tokën 2.0, planet i ngjajshëm me tokën. Tani, ...

Read More »

Shfaqet në Planetin Mars “Zonja e zezë” ose femra e çuditëshme!

Ndërsa NASA dhe sonda e saj në Mars vazhdojnë të sjellin foto, entuziastët vazhdojnë të shohin “prova” se në Planetin e Kuq ka jetë. Këtë herë sonda “Curiosity” ka sjellë këto foto nga një krater në Mars. Por disa komentues ...

Read More »

Ja provat e reja pë vrasjen e Santos! Shumë shpejtë porositësit në pranga!

Drejtësia për Artan Santon, bankierin që para një viti u vra në mënyrë demonstrative, duket se po ecën me hapa të sigurt, për të vërtetuar tezën se “vonon, por nuk harron”. Ditët e fundit, kryesisht në tavolinat ku oficerët e ...

Read More »

Ja profesioni i ri në Shqipëri: “Gjahtarët e hashashit”!

Një vit pas superaksionit të ndërmarrë në Lazarat, i njohur për shumë vite me radhë si bastion i drogës në Shqipëri, policia e Gjirokastrës vijon operacionet kundër kultivimit të hashashit në të gjithë qarkun. Burime zyrtare nga blutë bënë me dije ...

Read More »

Jugu i Italisë po vdes (Foto)

Papunësia e lartë, shkollat e këqija, administrata e korruptuar: gjendja e italianëve në jug të vendit është shumë e keqe. “Edhe mafia po largohet,” shkruan autori i njohur, Roberto Saviano, “për shkak se nuk ka asgjë për të ‘mjelë’” Nga ...

Read More »

Zyrtare: Gjendet avioni i zhdukur i Malaysia Airlines (Video)

Ekspertët përfundimisht kanë konfirmuar se mbetjet e gjetura në ishull janë të MH370, ka konfirmuar Kryeministri i Malajzisë. Ekspertët ndërkombëtar kanë ekzaminuar pjesë të aeroplanit të gjetur në Francë. “Ekipi ndërkombëtar i ekspertëve përfundimisht ka konfirmuar se mbetjet e gjetura ...

Read More »

Çudi!Pedonalia private “Dalip Topi” e ndërtuar në rrugë publike (Video)

Banorët tashmë janë dorëzuar plotësisht. Ata ndjehen të vegjël dhe të pafuqishëm përpara arrogancës së ish-Presidentit Bamir Topi dhe mefshtësisë së pushtetit që i ka lënë ata deri në këtë pikë. Në fillim blloqet e betonit, më pas një portë ...

Read More »

CIA: Berisha takim me Osama Bin Laden në Tiranë

Sali Berisha është takuar dhe ka bashkëpunuar në Tiranë me terroristin më famëkeq të të gjitha kohërave, Osama Bin Laden, armikun më të përbetuar dhe më të rrezikshëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Përpos furnizimit të Millosheviçit me armë ...

Read More »