LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 690)

Kryesore

Letër e dhimbshme e artistit Veli Rada, para vdekjes: E dashur bija ime mos u trishto që këtë Krishtlindje s’të bleva dot dhuratë

Letër e dhimeshme e artistit Veli Rada, disa dite para vdekjes. E dashur bija ime mos u trishto që këtë Krishtlindje s’të bleva dot dhuratë. Të më besosh nuk munda, sepse për herë të parë në jetën time nuk kam ...

Read More »

Dhuruesi i gjakut ose “njeriu me krahë të artë”, që shpëtoi jetën e më shumë se 2 milionë fëmijëve

Xhejms Harrison australian, nuk është një dhurues gjaku dosido. Në “karrierën” e tij, ka shpëtuar jetën e më shumë se 2 milionë fëmijëve falë një veçantie në gjakun e tij, duke e merituar nofkën “njeriu me krahë të artë”. Historia ...

Read More »

Rregullat e reja të agjërimit për Ramazan (Video)

Myslimanët në Qarkun Arktik urgjentisht dolën me rregulla të reja për Ramazan, gjatë të cilit besimtarët duhet agjërojnë gjatë ditës. Ky rajon gjatë këtij muaji do të ketë 24 orë dritë, kohë kur, sipas rregullave, besimtarët nuk duhet të hanë ...

Read More »

Po vjen shteti! Gjyqtarët nuk janë më të paprekshëm

Arrestohen në kushtet e flagrancës duke ndarë 2 milionë lekë të vjetra gjyqtarja Parashqevi Ademi dhe avokati Gjovalin Prendi. Denoncimi i qytetares dhe arrestimi pas urdhrit të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Gjyqtarët, jo më të paprekshëm   Ishin me ...

Read More »

GEZUAR!

Nga Edi Rama   U uroj nga zemra te gjithe socialisteve gezuar ditelindjen e Partise Socialiste te Shqiperise, forces me te madhe politike te atdheut tone e cila sot udheheq perpjekjen historike per te bere shtetin modern dhe europian te ...

Read More »

Skandali! Ja is manipulohen listat zgjedhore në Vorë (Video)

News24 ka sjellë një video ku konfirmohet qartë shtimi i personave fiktivë në listat zgjedhore në Bashkinë e Vorës. Edhe në parlament u fol për shtimin e 500 zgjedhësve në këtë zonë dhe kamera e fshehtë ka kapur dëshminë e ...

Read More »

Ja debati i lacave të Kuvendit: “Po kur u bëre trim ti mor b*thq*m. O laro pazari ”

Një situatë e tensionuar u shënua një ditë më parë në Kuvend, e cila për pak përfundoi me një përplasje fizike. Kryetari i PR, Fatmir Mediu, u përplas me dy deputetë të LSI, në lidhje me atë që po ndodh në ...

Read More »

Dimensioni grotesk i fushatës! “Bulevardi lejla”

U duk se fushata nuk po vinte në Shqipëri, për shkak se kandidatët u zgjodhën vonë. Megjithatë kur vjen fushata, gjithçka është në funksion të saj. Shumë njerëz mund të jenë bezdisur nga flamujt e posterat ngado që hedh sytë, ...

Read More »

Becchetti kujton se ka biznes në Siri, shpallet në kërkim ndërkombëtarë nga Interpoli,

Interpol Tirana ka shpallur në kërkim ndërkombëtar pronarin e Agon Channel Françesko Beketin. Lajmi konfirmohet nga Drejtoriae Përgjithshme e Policisë e cila deklaron se dokumenti i ka kaluar të gjtha zyrave të Interpolit. Njëkohësisht është vënë në kërkim edhe administratori ...

Read More »

Amerikanët, gjermanët dhe britanikët krijojnë Ballkanin e Ri

Amerikan, Gjermani dhe Britania e Madhe, vendet kryesore të partneriteti euroatlantik, këtyre ditëve me energji të ri do të nisen për të krijuar në rend të ri ballkanik. Ky rend i ri ballkanik, sipas të përditshmes më të madhe serbe, ...

Read More »