LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 7)

Kryesore

McAllister: Shqipëria, i vetmi vend i Ballkanit Perëndimor me politikë të jashtme 100% të unifikuar me BE-në

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u takuan sot pasdite edhe me Kryetarin e Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian, David McAllister. Gjatë takimit u bisedua mbi bashkëpunimin e mëtejshëm të Parlamentit ...

Read More »

VIDEO/ Basha mban fjalim: Eksitohen qytetarët… “shpërthejnë” në dritaret e motelit

Teksa Basha fliste, klientët e një hoteli aty afër janë filmuar duke kaluar momente intime në dritaren e dhomës së hotelit. Mësa duket këta qytetarë kanë zhvendosur momentet intime nga krevati, në dritaren e hotelit, për të mos humbur fjalimin ...

Read More »

Plani mafioz për të shkatërruar opozitën e re në Kuvend me ish-vartësin e ‘mëzatit’ të Kamzës

Pas goditjes së grupit të Rudina Hajdarit fshihet plani për të shpëtuar Ilir Metën nga shkarkimi dhe miratimi i pazarit të radhës me reformën zgjedhore ‘Ujqërit e vjetër’ të politikës, Ilir Meta, Sali Berisha dhe Edi Rama janë investuar për ...

Read More »

Intrigë e Metës për të bllokuar Kushtetuesen?! Dekreton prokurorin me probleme sigurie si “mashkullin e vetëm kandidat”

Presidenti përzgjedh për të emëruar anëtar të Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçin, prokurorin më me pak pikë mes kandidatëve dhe që rrezikon seriozisht të mbetet në “rrjetën” e Vettingut. Një skenar për të bllokuar ngritjen e institucionit më të lartë gjyqësor, ...

Read More »

Moni bën “autokritikë”: Kështu si jam, mund të kisha një burrë që të më rrihte 10 herë në ditë

Monika Kryemadhi tregoi për betejat e saj në jetë, ku theksoi se Ilir Meta është partneri dhe aleti I saj më mirë edhe kur vjen puna tek debatet. Gjatë bisedës Kryemadhi pranoi faktin se ka një karakter të vështirë, ku ...

Read More »

Ironia e Drejtësisë së Re: Prokurorja e zezë Anita Jella, “kuçedra” e plazhit të Durrësit, kërkon një vend në SPAK

Kreu i Prokurorisë së Durrësit, e emëruar nga Arta Marku menjëherë pas ‘katapultimit’ si Kryeprokurore, në bashkëpunim me dy kolege, kandidate për SPAK, kanë kërkuar pushimin e çështjes në ngarkim të dy biznesmenëve që kanë realizuar ndërtime të paligjshme mbi ...

Read More »

Horoskopi ditor, e enjte 17 tetor 2019

Dashi Dashuria: Kjo është një ditë e keqe, por që do përmirësohet në vijim. Do të shtyheni të flisni me të dashurin, sepse qielli është vërtet magjik për ju. Nëse jeni beqarë dhe keni qëndruar vetëm për një kohë të ...

Read More »

Tentuan ta shkarkojnë, Rudina Hajdari nuk ndalet: Në fillim të injorojnë, të qeshin dhe pastaj ti fiton!

Deputetja Rudina Hajdari ka shpërndarë një foto nga deklarata e sotme duke e shoqëruar me një thënie motivuese nga Mahatma Gandhi. ‘Në fillim të injorojnë, pastaj qeshin me ty, pastaj të luftojnë, dhe pastaj ti fiton’, shkruan Hajdari në Instagram. ...

Read More »

Franca nuk ndryshon qëndrim: Presidenti Macron kundër zgjerimit pa reformimin e BE-së!

Takimi me kancelaren Angela Merkel nuk ka ndryshuar asgjë në qëndrimin e Presidentit të Francës për hapjen e negociatave për Shqipërinë. Macron është i prerë kur thotë se në fillim duhet reformimi i BE dhe më pas vendimmarrja pozitive për ...

Read More »

“Dielli do të lindë sërish edhe nëse nuk hapen negociatat”, ministri Cakaj rendit arsyet pse ka rëndësi procesi i zgjerimit

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, i ftuar në emisionin “Real Story” tha se edhe nëse negociatat nuk do të hapen, dielli do të lindë sërish për qytetarët shqiptarë dhe qeveria do të punojë më fort për përmbushjen e ...

Read More »