Home . Kryesore (page 70)

Kryesore

“Shqipëria turistike që duam”! Kryeministri Rama publikon shifrat

“Shqipëria turistike që duam”. Kështu e nis Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë, teksa publikon shifra për turizmin. Ai bën një krahasim mes sezonit të vitit të kaluar të verës me këtë të sivjetmin. “Në periudhën qershor-gusht 2019, hyrjet e ...

Read More »

Lotaria Amerikane, Ambasada e SHBA jep njoftimin e rëndësishëm

Nisin sot aplikimet për Lotarinë Amerikane. Ambasada amerikane njoftoi pak dite me pare se regjistrimet do të nisin nga 2 tetor, ora 18:00 deri më 5 nëntor 2019, ora 17:00. Njoftimi i Ambasadës Amerikane Regjistrimet për Programin e Lotarisë DV-2021 ...

Read More »

Edi Rama: Venecia njohu 30 qershorin, nuk kam kohë të merrem me fatin e Ilir Metës! Do vendosë komisioni për shkarkimin e tij

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar dje se Komisioni i Venecias legjitimoi 30 qershorin. Në një intervistë për “Repolitix”, shefi i qeverisë deklaroi se Venecia mbështeti fjalët e tij se nuk mund të anulohen zgjedhjet sepse një parti braktis garën. Sa ...

Read More »

Reforma, jep dorëheqjen prokurori i Krimeve të Rënda: Komisioneri Publik këmbëngul te shkarkimi i Besnik Muçit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi gjatë mbledhjes së djeshme dorëheqjen e prokurorit pranë Prokurorisë për Krime të Rënda, Njazi Seferi. Ndonëse Seferi nuk është përballur ende me filtrat e vetingut, dha dorëheqjen nga detyra për arsye shëndetësore. Seferi ndryshe ...

Read More »

Socialistët paralajmërojnë presidentin: Venecia legjitimoi 30 qershorin, të vendosur për ta shkarkuar nga detyra

Mazhoranca qeverisëse është e vendosur për të shkarkuar presidentin Ilir Meta nga detyra. Pak ditë më parë Komisioni i Venecias i dërgoi Kuvendit një raport paraprak, me anë të së cilit vinte në dukje faktin se kreu i shtetit shkeli ...

Read More »

Gent Ibrahimi informon ndërkombëtarët: Ngritja e Prokurorisë së Posaçme çështje javësh, futet në veting kandidatja e 11-të

Brenda muajit pritet që të vuloset çështja e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion. Duke qenë se ndërkombëtarët i kanë sytë te SPAK, KLP pritet të vihet në lëvizje me qëllim që lufta antikorrupsion të nisë sa më shpejt. Ditën e djeshme ...

Read More »

Në prag të SPAK hapen letrat për Berishën: Izet Haxhia hedh dritë në prokurori për 23 ngjjarje!

Teksa na ndajnë shumë pak kohë nga ngritja e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, Krimet e Rënda kanë hapur dje letrat për ish-kryeministrin Sali Berisha. Gati një vit më parë, Izet Haxhia dorëzoi një padi kundër ish-kryeministrit Berisha, duke e akuzuar ...

Read More »

Ministrja Balluku prezanton “Migjenin”: Air Albania, shërbime ekselence me çmime low-cost

“Air Albania është krijuar për të qënë një kompani prestigjoze, ndaj edhe zogjtë fluturues të shqiponjave do të shtohen çdo muaj për në destinacionet ku ka kërkesë të madhe”. Kështu deklaroi në një intervistë për ERTV, në bordin e avionit ...

Read More »

Përplasje të forta Berisha-Basha: Saliu braktis mbledhjen e PD dhe rrit presionet, “luftë” e fortë për të shkuar te mosbindja civile

Thellohen përplasjet mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut demokrat Lulzim Basha. Strategjia që po ndjek opozita përballë qeverisë ka shkaktuar gjithmonë pakënaqësi brenda PD e sidomos te ish-kryeministri Berisha. Në një intervistë javën që lamë pas, ai deklaroi hapur se ...

Read More »

“Ishte me të vërtetë një çmenduri”, Artan Hoxha publikon pamjet dhe nxjerr detajet tronditëse: Do ndodhte një shpërthim i madh

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka treguar detaje të reja për derbin që u luajt dy ditë më parës mes Tiranës dhe Partizanit. Ai ka treguar se në fushën e stadiumit ishin groposur 3 vazo plastike të mbushura me 35 kapsolla ...

Read More »