LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 700)

Kryesore

“Tirona fanatics”, dorëhiqen themeluesit: Ata që e nisën gati 10 vjet më parë, bëjnë një hap mbrapa me kokën lart

Themeluesit e “Tirona Fanatics 06” japin dorëheqjen nga drejtimi, organizimi dhe menaxhimi i tifo-grupit me besimin e plotë se e ardhmja dhe vazhdimësia e tij është në duar të sigurta. Në një deklaratë të këtij grupimi tifozësh të ekipit të ...

Read More »

Vëllai i Beg Rizajt: Më thanë që e kanë vrarë, masakruar, e kanë bërë copë-copë

Vëllai i Beg Rizajt, Ramiz Rizaj ka rrëfyer në Interaktiv në KTV atë që ka mundur të ndodhë me të në luftimet në Kumanovë. Rizaj ka thënë se privatisht i kanë thënë se Begun e kanë torutuar, e kanë vrarë, e ...

Read More »

“E patolerushme, fjala shqiptar e terrorist u bënë bashkë. S’ka Maqedoni pa shqiptarët”

Kryeministri i vendit Edi Rama i pranishëm gjatë ditës së dytë të ministerialit rajonal për ekstremizmin e dhunshëm u shpreh se rajoni i Ballkanit është një nga më të rrezikuarit nga terrorizmi, dhe se asnjë shtet nuk mund ta luftojë ...

Read More »

Festa e Elhaidës dhe ekipit të saj (Foto-Video)

Elhaida Dani është shprehur jashtëzakonisht e kënaqur me kualifikimin e saj në finale të Eurovisionit. Përfaqësuesja e Shqipërisë bëri një paraqitje mbresëlënëse me këngën “Im Alive”, e cila siguroi votat e mjaftueshme për të qenë pjesë e finales së madhe ...

Read More »

12 vjet pas lumturimit, Papa Francesku do të shpall Nënë Terezën shenjtore

Selia e Shenjtë e Vatikanit ka njoftuar se Nënë Tereza do të shpallet shenjtore më 4 shtator 2016. Ka qënë Papa Francesku i cili ka zgjedhur këtë ditë për të shenjtëruar figurën e misionares katolike shqiptare Gonxhe Bojaxhi 12 vjet pas ...

Read More »

Ky është ekzekutimi më gjakftohtë që keni parë ndonjëherë (Video+18)

Policia e Brazilit arriti të zbardhë një ngjarje kriminale pasi ndaloi një adoleshent, i cili nuk kishte patentë. Ai po ngiste një makinë që nuk i përkiste atij. Pasi policia e ndaloi 16- vjeçarin, e mori në pyetje. Në celularin e tij, ...

Read More »

“Provokacija” e radhës, futbollisti serb bën shqiponjën!

Futbollistët e Partizanit kanë festuar fitoren 1-0 ndaj Vllaznisë pasi kanë hyrë praktikisht në Kupat e Europës. E veçanta e kësaj feste ishte se në prani të kapitenit të Partizanit, Nderim Nexhipit, sulmuesi serb i të kuqve, Stevan Raçiç ka ...

Read More »

Azilkërkuesit e rremë, ambasadori britanik: Do përballen me burgun

Të gjithë azilkërkuesit e rremë por edhe personat që i mashtrojnë me argumentin e gjakmarrjes me qëllim përfitimin e azilit, do të përballen jo vetëm me kthimin në atdhe por edhe me burgun. Këtë deklaratë lëshoi nga Shkodra Ambasadori i ...

Read More »

Betohen familjarët e Isa Boletinit: Rivarrimi i Isës, vetëm në Boletin

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka takuar në Kompleksin e Kullave në Boletin, familjarët e heroit Isa Boletini, të cilit edhe njëherë i kanë rikonfirmuar vendimin e prerë të tyre se eshtrat e heroit Isa do të rivarrosen ...

Read More »

Zaev fotografohet me flamurin shqiptar (FOTO)

Lideri opozitar në Maqedoni që është bërë simbol i rezistencës dhe demaskimit të regjimit të Gruevskit, sot është fotografuar me flamurin shqiptar gjatë protestës së sotme në kryeqendrën e Maqedonisë, Shkupin. Zaev njihet si lider më liberal dhe me popullor, ...

Read More »