LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 708)

Kryesore

Në Prokurori dhe ish-drejtori i LSI, “keqmenaxhoi” 220 milionë lekë në Postën Shqiptare

Një audit i realizuar në “Postën Shqiptare” më 10.11.2014, ka konstatuar një sërë shkeljesh dhe mangësisht, për të cilat Kontrolli i Lartë i Shtetit ka rekomanduar marrjen e 30 masave të ndryshme organizative; ka kërkuar shpërblimin e dëmit për 13 ...

Read More »

Retro/ “Kungulli”, pseudonimi i Ilir Metës kur ishte spiun i sigurimit të shtetit

Dritan Prifti ka dalë në një konferencë për shtyp nga Fieri ku I është përgjigjur akuzave të prokurorisë për fshehjen , sipas tyre, të 4,6 milion eurove.“Kam qënë në një takim elektoral me kandidatin Albert Çaçi , në telefonin celular ...

Read More »

Eurodeputetja: “Kosova është Shqipëri, s’do jetë kurrë Serbi”

Preambula në Kushtetutën e Serbisë, në të cilën precizohet se Kosova është pjesë e territorit të saj, jo vetëm që nuk është në përputhje me zhvillimin e marrëdhënieve të mira fqinjësore në regjion, por përplaset edhe me tendencat e Serbisë ...

Read More »

Gjuta kërcënon me sms ministrin Tahiri: “Lëre rehat familjen tonë”

Kercenohet me mesazh telefonik ministri i Puneve te Brendshme Saimir Tahiri. Burimet thanë se mesazhi kercenues dyshohet se i eshte derguar nga Vladimir Gjuta, i shpallur ne kerkim nga policia per vendosjen e tritolit ne farmacine e babait te ministrit ...

Read More »

SKANDAL/ LSI shpërndan në Shkodër para në këmbim të votës për Keti Bazhdarin

Zyrat e LSI në qytetin verior të Shkodrës kanë nisur shpërndarjen e parave në këmbim të votës. Në foton e publikuar nga opozita.com vihet re mjaft qartë ku një qytetari i jepet para nga aktivist të LSI në qytetin e ...

Read More »

Nga seks simbol i kinemasë amerikane, sot në një ‘barbon’

Ai konsiderohej si një nga aktorët me seksi në Hollivudit, madje shpeshherë është quajtur edhe si një seks-simbol i vërtetë. Por në fotot e publikuara në ditët e fundit Jonathan Rhys Meyers shfaqet në një gjendje të mjerueshme, e mesa duket ...

Read More »

Pas Tom Doshit kallëzohet edhe ortaku i tij Dritan Prifti për fshehje të 4.6 milionë euro

Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurisë kallëzon penalisht ish-ministrin e Energjetikës Dritan Prifti, për fshehja pasurie në vlerën e 4.6 milionë eurove. Sipas kallëzimit të depozituar në Prokurorinë e Përgjithshme, bëhet fjalë për një kontroll të kryer ...

Read More »

Rikthehen atentatet e tritolit: Tronditet Saranda nga një shpërthim i fuqishëm

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur qytetin e Sarandës pasditen e së enjtes. Lajmi bëhet i ditur nga dëshmitarët në këtë qytet, ndërsa mësohet se ai ka ndodhur në një disko. Fatmirësisht raportohet se disko në fjalë ka qenë i mbyllur ...

Read More »

Greku Vangjel Dule ka më sedër se ‘heroi’ i çamëve, dorëhiqet pas emërimit të Idrizit nënkryetar Kuvendi

Dorëhiqet Vangjel Dule nga detyra e zëvendëskryetarit të Kuvendit, pas zgjedhjes së Shpëtim Idrizit. Idrizi është zgjedhur në këtë detyrë, duke u votuar në Kuvend vetëm nga mazhoranca me 73 vota pro dhe 1 abstenim. Kuvendi kishte dy zëvendëskryetarë, Edmond ...

Read More »

Çam e grekë në krye të parlamentit: Idrizi votohet nënkryetar i parlamentit

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi do të jetë nënkryetar i tretë i Kuvendit të Shqipërisë. Me 73 vota pro, parlamenti miratoi sot një propozim të grupit parlamentar të PDIU-së për zgjedhjen e z. Idrizi në postin e nënkryetarit të ...

Read More »