LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 709)

Kryesore

FOTOLAJM/ Kësaj i thonë ‘karma’ zoti Kryeministër

Read More »

“Me qetësi dhe dashuri” në zyrat e LSI (Foto)

Në zyrat e elektorale të LSI sapo kanë nisur edhe nuancat rozë. Nga fotoja e publikuar vihet re një çift të dashuruarish që jetën e kanë marrë me “qetësi dhe dashuri”. Pas publikimit të lajmeve me nuanca agresive që po dëgjohen ...

Read More »

Kosovarët myslimanë zbulojnë rrënjët e tyre të harruara katolike

E përditshmja amerikane “The Washington Post”, ka bërë një hulumtim për rrënjët e shqiptarëve të Kosovës në aspektin religjioz. Sipas hulumtimit të kësaj gazete, del se rrënjët e hershme të myslimanëve kosovarë i përkasin pikërisht religjionit katoliko-roman. Në fshatin Gjonaj ...

Read More »

Arrestohet militanti gangster që sulmoi Bashën

Policia ka vënë në pranga autorin e sulmit të së mërkurës gjatë aktivitetit elektoral të Partisë Demokratike në qytetin e Ersekës. Burime zyrtare bëjnë me dije se Specialistët e Seksionit të Krimeve, në Komisariatin e Kolonjës kanë arrestuar në flagrancë, ...

Read More »

Piloti vetvrasës i Germanwings u pendua në sekondat e fundit

A u pendua për atë që po bënte Andreas Lubitz, piloti i dytë i avionit të Germanwings, që e përplasi qëllimisht mjetin fluturues në Alpet Franceze? Sipas Bild, ai kishte tentuar në momentet e fundit ta ngrinte lart avionin, për ...

Read More »

I burgosuri bën seks me dy gardiane dhe i padit

Një i burgosur, që bëri seks me dy gardiane, ka në plan t’i padisë për ngacmim seksual. Jeng-Li Delgado-Galban, 25 vjeç, pretendon se është dhunuar nga dy femrat, pasi ka bërë seks disa herë më to në një dollap furnizimesh. ...

Read More »

Disa mënyra të thjeshta për të parandaluar kancerin

Në një pikë thuajse një në dy njerëz do diagnostikohet me kancer. Prognoza e frikshme tregon se njerëzit mund të bëjnë më shumë për të shmangur këtë stil jetese. Edhe pse jetojmë më gjatë, sërish mund të reduktojmë rrezikun e ...

Read More »

Vetëm seks dhe degjenerim në Big Brother/ Nisin protestat e para për mbylljen e programit

Plas seksi oral në Big Brother. Seksi, pornografia, lezbizmi dhe homoseksualizmi po keqpërdoren për audiencë në një televizion kombëtar siç është Top-Channel. Komuniteti musliman proteston për mbylljen e programit televiziv, i cili nuk transmeton asgjë kulturore por vetëm seks dhe ...

Read More »

Rënditja e FIFA-s: Ja në cilin pozicion klasifikohet kombëtarja jonë

Kombëtarja shqiptare nuk ka lëvizur për asnjë pozitë në renditjen e FIFA’s për muajin maj Shqipëria nuk ndryshon pozicion në klasifikimin e përmuajshëm të FIFA-s. Kombëtarja mbetet në vendin e 57 me 575 pikë pasi gjatë muajit të fundit nuk ...

Read More »

Me të ardh keq: Edhe Kryeministri me borxhe

Zbardhet pasuria e deklaruar nga kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja e tij, Linda, në Inspektoriatin e Lartë të Deklarimit të Pasurisë, për vitin 2014. Në deklaratën e zbardhur nga “Panorama” thuhet se Rama dhe e shoqja kanë marrë një kredi ...

Read More »