LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 710)

Kryesore

Pamjet tmerruse të skllavëris së emigracionit në Maqedoni . KE jep “këshilla” (Foto+Video)

  Rëndohet situata në kufirin mes Greqisë dhe Maqedonisë, aty ku rreth 4 mijë emigrantë janë bllokuar nga autoritetet maqedonase, me pretendimin se vendi i tyre nuk ka kapacitete për të përballur fluksin e tyre. Policia maqedonase ka hedhur sot ...

Read More »

“Frroku” shkon në Strasburg sepse gjykatat shqipëtare as nuk pyesin për ligjin!s

Gjykata e Lartë refuzoi mesditën e sotme kërkesën e Mark Frrokut për lirim me kusht dhe ekstradimin e tij në Belgjikë. Kjo është një nga çudirat e drejtësisë qesharake shqipëtare e cila nuk ka asnjë punë me Frrokun, që akuzohet ...

Read More »

Der Spiegel: “Heroi” dibran në ishullin grek, që mirëpret i vetmi refugjatët sirianë

“Der Spiegel”: “Heroi” dibran në ishullin grek, që mirëpreti vetmi refugjatët sirianë Shumë restorante në ishullin grek Kos nuk duan refugjatët si klientë të tyre – ata kanë frikë se largohen turistët. Por kjo nuk shihet si problem nga shqiptari ...

Read More »

Kjo video nuk i bën nderë Presidentit Ibrahim Rugova (Video)

Presidenti Ibrahim Rugova gjatë bombardimeve të NATO’s, saktësisht më 28 prill, ishte paraqitur në një konferencë për media me Presidentin e Serbisë Milan Milutinovic, në Prishtinë, disa javë pasi kishte takuar Presidentin e RFJ’së, Slobodan Miloseviç. Pavarësisht se për këto ...

Read More »

Ç’bënte Fatos Nano me sigurimin grek më ’97?

Nga Arben Llalla Më 13 Qershor 1997, Fatos Nano, Sabit Brokaj bënë një takim në Kuvendin e Greqisë me një grup deputetësh të partisë socialiste greke PASOK, e cila atë periudhë ishte shumë e fuqishme. Në foto janë: Fatos Nano, ...

Read More »

Jetë emigrantësh rrugëve të Serbisë (Foto)

Luftërat në Lindjen e Mesme kanë shkaktuar valë të madhe të emigrantëve në Evropë. Edhe rajoni ynë është prekur nga kjo situatë. Si rrugë transiti po shfrytëzohet në masë të madhe edhe Serbia, nga ku përmes Hungarisë, emigrantët nga Siria, ...

Read More »

Serbi masakron shqiptarin me thikë për tatuazhin “Shqipëria e Madhe”

 Urrejtje dhe dhunë racore e një serbi në Greqi i cili pasi ka dalluar në trupin e një të riu shqiptar tatuazhin me simbolet e Shqipërisë së Madhe i është sulur me thikë dhe e ka plagosur rëndë. Ngjarja ka ...

Read More »

Masakrojnë gazetarin, sepse ecën ngadalë me makinë, këtë vetëm shqipëtarët e bëjnë!(Video)

“Çuna jam më mirë. Pas pak do të bëj një ndërhyrje të vogël dhe do të jem më i fortë se më parë. Mos i urreni të huajt ju lutem”. Kështu shkruante në Twitter Vittorio Brumotti, i dërguari i emisionit ...

Read More »

Ekzistojnë “1000 përgjigje” për azilantë, por mesazhin më të mirë e jep ky 4-vjeçar”

   “A ka të huaj në kopshtin e fëmijëve? Jo, atje ka fëmijë”. Përgjigjja spontane e një fëmije 4-vjeçar gjerman është bërë hit në rrjetet sociale. Gjatë xhirimeve të një emisioni, ku do të flitej për çështjen e refugjatëve, vogëlushi ...

Read More »

Kicja i shërbeu Sali Berishës për t’ja “futur” Aldo Bares, tani askush se mbron!

Arben Kicja, dëshmia e të cilit u konsiderua si një ndër provat kyçe që ngujoi përjetësisht pas hekurave kreun e Bandës së Lushnjës, Aldo Bare, ka humbur statusin e dëshmitarit të mbrojtur të drejtësisë. Në një intervistë për “GSH”, Kicja ...

Read More »