LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 710)

Kryesore

Qindra njerëz në varrimin e një vrasësi

Një person, i cili vrau dy njerëz në kryeqytetin danez fundjavën e shkuar, është varrosur në një varrezë myslimane në qytet, pavarësisht kundërshtive të grupeve islamike që e kanë në pronësi varrezën. Omar El- Hussein, 22 vjeç, vrau dy vetë ...

Read More »

Byroja Antiterror e DASH, pro Tahirit: Të ngremë Task-Force për të hetuar terrorizmin

Samiti Kundër Terrorizmit i organizuar nga Shtëpia e Bardhë ka zhvilluar sot punimet, në ditën e dytë, kur pritet të mbajë fjalën e tij dhe Presidenti Obama. Në këtë takim, Shqipëria është përfaqësuar nga ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i ...

Read More »

Llalla: “Së shpejti emra për tritolet”

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka deklaruar ditën e sotme se “për shpërthimet e fundit në vend së shpejti do të ketë rezultate konkrete”. Megjithatë Llalla tha se duhet ende shumë punë për të bërë në luftën kundër kriminalitetit. Kyeprokurori Adriatik Llalla ...

Read More »

Zemërgjerësia e një lypsi!

Një lypës në Angli është bërë lajmi i ditës në mediat botërore. Dominique Harrison-Bentzen, një studente në Preston, ka treguar se si ajo ishte ndihmuar me 3 stërlinat e fundit nga një lypës, që të kthehej e sigurt në shtëpi ...

Read More »

Një çek 1 miliard USD?! Nuk e dua

sh- gruaja e një manjati të naftës në SHBA, refuzoi një çek prej gati 1 miliard dollarë nga i shoqi si marrëveshje divorci. Kjo për shkak se Sue Ann Arnall pretendon më shumë nga pasuria gjigande e të shoqit, Harold ...

Read More »

Aksident në Mullet, vdes vajza e ish-ambasadorit në Romë, plagoset gazetari Çim Peka (Foto)

Një 29-vjeçare ka humbur jetën, ndërsa gazetari Çim Peka dhe një tjetër person janë plagosur mbrëmjen e sotme në Tiranë, si pasojë e një aksidenti automobilistik. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30 në zonën e Mulletit, ku dy automjete janë ...

Read More »

Evropianët, tradhtarët më të mëdhenj

Evropianët janë populli më i gatshëm për të tradhtuar partnerin, thuhet në një hulumtim të ri. Hulumtimi i fundit i bërë nga Match.com ka zbuluar se evropianët prijnë në top dhjetëshe të vendeve që janë të gatshme të tradhtojnë partnerin ...

Read More »

“Motra e Taulant Ballës po bën kërdinë me tendera”

Në përgjigje të akuzave të Taulant Ballës, ish- kryeministri Sali Berisha përsëriti sërish denoncimin e tij të bërë edhe më parë ndaj Ballës. “Këtu kam një dokument, i cili dëshmon se zotëria e tij është denoncuar më 12.12.2012 nga një ...

Read More »

Gjykata vendosi burg për 9 ish-punonjësit e Thesarit

Gjykata e Tiranës vendosi “burg” për 9 të arrestuar për vjedhjen e 713 milionë lekëvë të Bankës së Shqipërisë, duke iu ulur 1/3 e dënimit dhe pezulloi vendimin për njërin prej ish-punonjësve, Bashkim Xhillagën, për shkak të gjendjes shëndetësore. Ish-punonjësit e ...

Read More »

Shtetet e Bashkuara mbyllin listën e personave të rrezikshëm e duhen eleminuar

Shtetet e Bashkuara kanë hartuar një listë me emrat e më shumë se dyzet drejtuesve të lartë të ISIS-it në Siri, që synohen të vriten nëpërmjet sulmeve ajrore. Kështu deklaroi një zyrtar i lartë amerikan. Lista në thelb përmban emrat ...

Read More »