LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 711)

Kryesore

Tre ish-këshilltarët e Berishës i bashkohen Gjergjit të socialistëve

Tre ish-këshilltarë të ish-kryeministrit Sali Berisha janë bërë pjesë e stafit të kandidatit të pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi, në garën elektorale të 21 Qershorit. Neritan Sejamin, Andri Nurellari dhe Ermal Hasimja, të tre ish-këshilltarë të ish-kreut të ...

Read More »

Ja përballja e kandidatëve për 61 bashki

PERBALLJET NE 61 BASHKI E majta E djatha QARKU SHKODER SHKODER Keti Bazhdari – Voltana Ademi PUKE U tërhoqGjon Gjini – Rrok Doda VAU I DEJES Gjok Lleshi – Zef Hila MALESI E MADHE Tonin Marinaj – Anton Koka FUSHË ...

Read More »

Studentja e përdhunuar rrëfen me anë të një letre historinë e saj

Një studente në Universitetin e Oksfordit, e cila u përdhunua nga dy burra, që më pas e hodhën në një kosh plehrash, ka rrëfyer historinë e saj, duke iu bashkuar fushatës kundër dhunës seksuale. Fushata #NotGuilty (JoFajtore) u prezantua javën ...

Read More »

Tërmeti në Nepal “fundos” Malin Everest

Sipas radarit satelitor evropian Sentinel-1A, i cili të mërkurën kaloi mbi zonën e prekur, një ditë pas tërmetit në Nepal me intesitet prej 7.8 ballësh, mali më i lartë në Tokë tani është 2,8 centimetra më e ulët siç ishte ...

Read More »

Ndez zjarr pranë repartit ushtarak, nga shpërthimi merr 4 predha në trup

Ndezja e një zjarri pranë një reparti ushtarak në Tiranë i ka rrezikuar jetën një të riu. Një 20-vjeçar nga Tirana, ka mbetur i plagosur në këmbë nga katër fishekë që kanë shpërthyer si pasojë e zjarri që ai kishte ndezur ...

Read More »

Foto lajm: O zotëri, mos e bëj derën vëtëm për vehte!

Kur je shumë i gjatë, ndonjëherë ke edhe probleme të tilla. Kryeministri Rama është dashur të përkulet për shkak se nuk e nxinte dera, teksa promovonte një biznes. Fotoja eshte postuar nga vete kreu i qeverise ne rrjetet e tij ...

Read More »

Ja cilat janë prostitutat “VIP” në Tiranë dhe si gjenden ato

Nga prostituta në shoqëruese. Ky është trendi më i ri që vihet re në rrjetin e trafikimit të vajzave për qëllime prostitucioni. Një nga specialistët e Sektorit të Trafiqeve të Paligjshme (emrin e të cilit nuk mund ta japim, pasi ...

Read More »

Aristokrati Shkëlzen Berisha i rritur në “Brrakë” ka blerë kalë race me djersën e ba….

Një shëtitje me kalë duket se ka qenë një emocion i veçantë për Shkëlzen Berishën. Kjo nisur edhe nga fakti që këtë moment të fiksuar në një foto, ka vendosur ta ndajë me të gjithë miqtë e tij në rrjetin ...

Read More »

AK tubim në Lushnjë: Shqipëtar,bojkotoni “zgjedhjet”që nuk japin zgjidhje

Aleanca Kuq e Zi ka mbajtur sot një tubim në qytetin e Lushnjës duke kërkuar bojkotim të zgjedhjeve lokale të 21 qershorit. Aktivistë të Aleancës Kuq e Zi kanë mbajtur në duar parulla “Mos votoni 21 qershorin” apo “Populli voton, ...

Read More »

Ja pamjet filmike ku simpatizantët e PS rrahin dhe dhunojnë aktivistët e kandidates Grida Duma (Video)

Një incident i ndodhur të premten gjatë një aktiviteti elektoral të kandidates Grida Duma në zonën e Shkozetit, ka tensionuar fushatën elektorale në qytetin bregdetar të Durrësit. Në mbrëmje, Partia Demokratike përmes deputetit Edmond Spaho, drejtuesi politik i fushatës në ...

Read More »