LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 712)

Kryesore

20 vjeçarja i shkruan letër përdhunuesit të saj

Letër e hapur për agresorin, nga 20 vjeçarja nga Londra Ione Wells, e cila deklaron se është sulmuar seksualisht në rrugë. Ione është një studente në Universitetin e Oxford, e cila shpesh kthehet vetem në shtëpinë e saj në Camden, ...

Read More »

Izet Haxhia: Çfarë di unë për luftën e UÇK dhe Remzi Hoxhën

Izet Haxhia vazhdon të trazojë faqet e gazetave. Në dritën e zhvillimeve të fundit, kur po flitet për luftën e UÇK dhe ndikimin e shtetit shqiptar në këtë luftë, ish- truproja e Sali Berishës ka dhënë një intervistë për Ditën. ...

Read More »

Shqipëria vendi që diskriminon më shumë homoseksualët në Europë

Prestigjozja “Washington Post” i ka dedikuar një shkrim pranimit të homoseksualizmit në botë. Sipas një studimi të akademikut Erik Voeten, bazuar në sondazhe të kryera që prej vitit 1981, Shqipëria, Maqedonia dhe Lituania thuajse nuk i pranojnë prirjet seksuale mes ...

Read More »

Ekzekutohen 8 trafikant droge në Indonezi, familjarët shpërthejnë në britma e lot (Foto)

Edhe televizioni indonezian ka raportuar se ekzekutimi ndaj tetë të burgosurve, të gjithë meshkuj, është kryer, por filipinezja, Mary Jane Veloso, është falur në momentin e fundit pasi një femër e akuzuar se e ka mashtruar atë për të bartur ...

Read More »

SKANDAL/ Policia arrestoi edhe nipin 7 vjeçar të avokatit që u fye nga Sokol Balla

Shënohet një tjetër rast kur një fëmijë përfundon në komisariatet shqiptare për disa orë. Këtë herë bëhet fjalë për nipin 7- vjeçar të Ilir Malindit, avokatit që u bë i njohur për përplasjen e tij me gazetarin Sokol Balla. Pas padisë ...

Read More »

Ushtria shpëton 200 vajza dhe 93 gra nga përdhunimet dhe torturat e terroristëve

Ushtria nigeriane pretendon se ka shpëtuar 200 vajza dhe 93 gra që ishin rrëmbyer nga grupi terrorist Boko Haram. Operacioni ushtarak u krye në pyllin Sambisa. “Forcat ushtarake shpëtuan pasditen e së martës 200 vajza dhe 93 gra në pyjet ...

Read More »

Del në gjyq deputeti Astrit Veliaj

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Veliaj, njëherësh pronari i universitetit “UFO”, ka shkatërruar godinat e ish-Drejtorisë së Policisë së Fier, dhe mbi rënojat e tyre ka ndërtuar filialin e universitetit “UFO” në këtë qytet. Objekti 4 katësh me një kullë ...

Read More »

Tom Doshi: Do bëj parti me Fatos Nanon

Deputeti Tom Doshi ka shkëmbyer disa batuta me gazetarët pasi Gjykata e Lartë vendosi lirimin e tij nga arresti shtëpiak. I pyetur nga gazetarët nëse do mbështesë Keti Bazhdarin në Shkodër, Doshi tha se “Rama nuk ia ka nevojën në ...

Read More »

Nxirret nga gërmadhat me mijëra të vdekur foshnja 4 muajshe (Foto)

Ekipet e kërkim-shpëtimit në Nepal kanë nxjerrë nga gërmadhat një fëmijë katër muajsh, të paktën 22 orë pas tërmetit të fuqishëm, prej 7.8 ballësh të Rihterit. Ky tërmet llogaritet si më i fuqishmi në 80 vitet e fundit, i cili ...

Read More »

Klosi i përgjigjet Pandeli Majkos: Shumë gjynahe ke për Kosovën

“UÇK-ja nuk kishte nevojë për ushtarë që të mbanin armë në dorë, kishte shumë të tillë, gjithë rininë patriote kosovare, asaj i mungonin armët dhe municionet e tyre dhe ti këto i pengove me urdhrat e tu absurd”, ka shkruar ...

Read More »