LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 713)

Kryesore

Mashtrimi: Gjermania bënë sikur merr kërkesën për azil, por askush nuk i shqyrton

Kthimi i azilkërkuesve të parë në aeroportin e Rinasit paralajmëron fatin e mijëra shqiptarëve të tjerë që gjenden në kampet e refugjatëve dhe rrit shpresat e autoriteteve për dekurajimin e fluksit të të ikurve. Han Tola është kthyer qejfprishur në ...

Read More »

Propaganda gjermane nuk na frikson! Jemi mësuar me thashetheme

Një video, qindra njoftime në gazeta, mijëra paralajmërime në Facebook- Ministria e Brendshme e Gjermanisë po përpiqet që të frikësojë shqiptarët, që të mos nisen për azil në Gjermani. Megjithatë kjo fushatë nuk ka dhënë asnjë fryt, raporton revista gjermane, ...

Read More »

Ja videot! Motrat Kajtazi rrëfehen: Na fyenin ‘jeni kurva’

Dy motrat Kajtazi, Orialda dhe Klevisa, 18 dhe 14 vjeç, gjatë kohës që ishin në arrati, kishin hapur një kanal në YouTube, ku kanë hedhur rrëfimet e tyre. Në total janë katër video të hedhura nga motrat. Më e fundit ...

Read More »

Ekonomistët shqiptarë, “pesimistë” për situatën

Dje në “Zëri i Amerikës” Studiuesit e ekonomisë shqiptare theksojnë me shqetësim faktin që rritja ekonomike këtë vit pritet të jetë akoma më poshtë se parashikimet dhe rishikimi i buxhetit do të bazohet te realiteti dhe jo te shpresat apo ...

Read More »

Të gjithë maqedonasit janë bullgarë, deklaron historiani Dimitrov

Drejtori i Muzeut Historik Kombëtar në Sofje Bozhidar Dimitrov, ka nisur fushatën për shndërrimin e maqedonasve në bullgarë. Teza e tij: Gati të gjithë maqedonasit janë bullgarë. Bozhidar Dimitrovi është drejtor i Muzeut Historik Kombëtar në Sofje dhe çdo të ...

Read More »

Trafikanti rrëfehet: Unë nuk çoj njerëz që udhtojnë si skllevër,unë bashkoj familje

Unë nuk çoj njerëz që udhëtojnë si skllevër me maune që u zihet fryma. Unë bashkoj familje, vajza që shkojnë tek të fejuarit apo bashkëshortët e tyre dhe djem që arrijnë baballarët. Mund të më quash dhe trafikant po deshe, ...

Read More »

Shqiptarët: Gara vdekjeje në autostradat e Maqedonisë! (Video)

Së fundmi nëpër autostradat e Maqedonisë, është përhapur një trend i rrëzikshëm, ai i garave me makina. Një video të fundit  shihen të rinjtë shqiptarë me automjetet e tyre lukzose duke i garuar nëpër autostradat e Maqedonisë. Nuk bëhet e ...

Read More »

Meta-Ramës: Ndrysho modelin ekonomik, dështoi!

Kryetari i LSI, Ilir Meta, në një intervistë të dhënë sot për News 24 hodhi poshtë zërat për një ftohje të mundshme mes tij dhe Ramës, duke bërë me dije së është takuar disa herë me të pas zgjedhjeve, si ...

Read More »

Një shpërthim i fuqishëm në poligonin e Xibrakës

Shpërthimi i municioneve nga ushtria tronditi fshatin Xibrakë në Elbasan. Nuk pati dëme në njerëz, por muret e shtëpive u krisën, dyer e dritare u thyen. Në poligonin, i cili ndodhet në bregun e lumit Shkumbin pranë banesave, rrugës nacionale ...

Read More »

Boksieri i pret penisin dashnorit të gruas

Një i ri në Japoni është tërbuar nga xhelozia dhe ka ndërmarrë një akt ekstrem. Pasi nuk e kishte zënë gjumi gjatë gjithë natës pasi bashkëshortja e tradhtonte me një avokat, Ikki Kodukai vendosi t’i jepte zgjidhje problemit. 24-vjeçari ka shkuar ...

Read More »