LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 719)

Kryesore

Edukim xhihadist, bebja fle me pistoletë dhe granatë në jastëk(Foto)

Kjo foto ka shokuar mbarë uebin që prej momentit të publikimit. Prindërit e kësaj foshnje kanë menduar që ta edukojnë që në djep fëmijëne  tyre me kulturën xhihadiste. Ata e kanë mbuluar me një flamur të ISIS dhe i kanë ...

Read More »

Ndal kanabisit në Shqipëri! Në Itali kultivohet me… ushtri

Ushtria italiane ka zbuluar të parën fermë kanabisi, e ngritur me qëllimin për të ulur kostot e marijuanës mjekësore në vend. Ky projekt i qeverisë u bë i ditur shtatorin e shkuar dhe Corriere della Sera raporton se bimët po ...

Read More »

Izet Haxhia: Ja çfarë ka ndodhur me trupin e Remzi Hoxhës

Ish- truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia, në një intervistë për Ditën, thotë se kreu i parë i SHIK ishte shumë i lidhur me drejtuesit e PD. “Më ka habitur gjithmonë një afërsi e Irakli Koçollarit, shefit të parë të ...

Read More »

Ngacmojnë këtë vajzë, vriten 10 burra

Një gjykatë në Pakistanin veriperëndimor ka dënuar me burgim të përjetshëm 10 burra, të cilët sulmuan aktivisten e të drejtave të fëmijëve, Malala Jusufzai. Vajza, e cila ishte 15 vjeç në kohën kur ka ndodhur sulmi, në vitin 2012, u ...

Read More »

KUJDES PAMJE TË RËNDA/ Momente nga tërmeti që vrau mijëra vetë në Nepal (Video+18)

Këto janë disa nga momentet e tërmetit 7.8 ballë, një nga katastrofat natyrore më famkeqe që preku disa ditë më parë shtetin e Azisë Jugore, Nepalin. Si pasojë e tërmetit mbetën të vdekur rreth 11 mijë persona e shumë të ...

Read More »

Tronditet Real Madrid/ Ish-mesfushori kërkohet nga Interpol për trafik droge dhe pastrim parash (Foto)

Ish-mesfushori i Real Madridit, Freddy Rincon është duke u kërkuar nga Interpoli. Ai akuzohet se është i përfshirë në rrjetet të drogës në Panama. Freddy Rincon , ish-mesfushori i Real Madridit, është duke u kërkuar nga Interpoli. Ai akuzohet se ...

Read More »

Një duartrokitje të fortë për dështimin e Shkëlqim Canit dhe qeverisë: Borxhi publik rekord historik

Borxhi publik arrin nivelin më të lartë historik. Në fund të tremujorit të parë të këtij viti, borxhi publik shkoi në 68.4% të Prodhimit të Brendshëm Bruto. Por nëse kësaj shifre do t’i shtohen edhe detyrimet ende të pashlyera nga ...

Read More »

Shkrihet partia e Mediut, analfabeti Ylli Shehu kalon me LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim shton numrin e deputetëve në Kuvend duke i marrë edhe një tjetër deputet opozitës. Bëhet fjalë për Ylli Shehun, deputet i Partisë Republikane, i cili ka njoftuar kalimin në grupin parlamentar të partisë që drejtohet nga ...

Read More »

VIDEOLAJM/ Pasi merr gjobë, shoferi i Lamborghinit shan policin: A të q**sha motrën. Polici e përqafon

Në këtë video amatore të filmuar një javë më parë në rrugën “Ferit Xhajko” në kryeqytet, shihet një djalë i ri që kërcënon dhe shan punonjësit e policisë rrugore pasi e kishin penalizuar për shkelje të semaforit. Drejtuesi i mjeti ...

Read More »

Ku i gjejnë lekët Erioni dhe Ajola për të bërë shpenzime marramendëse?

Ajola Xoxe ka porositur një vilë me vlerë 200 mijë euro në fshatin Mullet, në periferi të Tiranës. Kontrata e porosisë për vilën me sipërfaqe 223.2 metra katrorë banimi dhe kopsht 155 metra katrorë, është nënshkruar nga Ajola në korrik ...

Read More »