LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 720)

Kryesore

Xhihadisti shqiptar: Në Europë ka celula të gatshme për aksion (Video)

Rreth një muaj pas sulmeve terroriste në redaksinë e revistës franceze “Charlie Hebdo”, emisioni “Le Iene” në Itali ka realizuar një intervistë me një xhihadist shqiptar, për të mësuar më shumë rreth mënyrës se si binden këta të rinj për ...

Read More »

Si të dalloni psikopatët rreth jush

Përgjegjësia për të njohur dhe shmangur një pjesë (jo të vogël) të Shoqërisë së sotme. Fatkeqësisht, kudo mes nesh egziston një numër i pabesueshëm psikopatësh për të cilët kemi përgjegjësinë për t’i njohur. “I Njihni dhe largojuni prej tyre,- thotë profesori ...

Read More »

Hapet në Londër katedra për studimin e ‘selfiet’

Dashuria ndaj fotografimit të vetvetes tani ka mundësi të ngrihet në nivel të ri akademik dhe pasi të ndiqni kolegjin mund të bëheni mjeshtër i kualifikuar e fotografimit selfie. Përveç nga shkrimet kreative, fotografimit, shkathtësive të ndryshme informatike, shkencave të ...

Read More »

Ilaçet në QSUT, kërcënohet me jetë Galdini: “Nëse s’mbyll gojën, do të hash plumbin”

Kërcënohet me jetë Arian Galdini, denoncuesi i skandalit të abuzimit me barnat në QSUT. Pedagogu i universitetit “Luarasi”, nismëtar i forumit “Unë dëshmoj, unë akuzoj” për rastet abuzive në sistemin e shëndetësisë në vend, është kërcënuar pranë banesës së tij ...

Read More »

SKANDALI/ Banorëve të fshatrave të përmbytur u shitet uji i pijshëm me lekë

Banorëve të zonave të përmbytura në Vlorë po u shitet uji i pijshëm. Ky fakt skandaloz u bë publik nga gazetarja Ornela Hila në një lidhje direkte nga Vlora në emisionin ‘Opinion’. Prefektja e Vlorës, Etjona Hoxha, e ftuar në ...

Read More »

Call Center, italianët në Shqipëri: Me 30 mijë lek rrogë, duan të kapin dashnore

Punonjësja e një pikë Call Center në kryeqytet ka denoncuar në policinë e Tiranës ngacmimet seksuale dhe dhunën e vazhdueshme fizike që menaxheri italian ka kryer ndaj saj në mënyrë të vazhdueshme. 20 vjeçarja me inicialet G.L në kallëzimin e ...

Read More »

Femrat: “Dashuria, koncept i shpikur nga të varfërit”

Qindra studente britanike janë regjistruar në një faqe në internet, e cila synon të gjejë “baballarët e ëmbël”, të cilët do financojnë studimet e tyre. Me kostot e financimit të studimeve në rritje, vajzat e reja po kërkojnë meshkuj të ...

Read More »

“Mjerimi”, Shqipëria lë prapa Serbinë, Greqinë dhe Maqedoninë

Jeta është e vështirë në një vend ku nuk ka punë, ku kostoja e jetesës është në rritje dhe kur borxhi është i vështirë për t’u shlyer. Kjo është ajo që mat “Indeksi i Mjerimit” i Institutit Cato, një think­tank ...

Read More »

Tronditëse! E hedhin nga çatia pse dyshohej se ishte “gei”, i mbijeton, më pas e vrasin me gurë (Foto)

Terroristët e ISIS nuk janë mjaftuar me hedhjen nga kulla, por e kanë goditur edhe me gurë derisa ka dhënë shpirt. Bëhet fjalë për një mashkull, të cilin Shteti Islamik e vrau pasi e akuzonte se ishte homoseksual. Atij i ...

Read More »

Botohen shkrimet e nobelistes shqiptare, Nënë Tereza

“Në zemër të botës” është një portret i fuqishëm i njërës prej femrave më të dashura të të gjitha kohëve, i rrëfyer me fjalët e saj nëpërmjet një përzierjeje magjepsëse të përvojave ditore të jetës, lutjeve dhe mençurisë shpirtërore. Para ...

Read More »