LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 721)

Kryesore

Batuta e Namikut: “Kryetar bashkie zgjidhet jo ai që i hanë duart, por ai që i ha bytha…”

Pas një periudhe të gjatë tërheqje, deputeti historik i PS, Namik Dokle është rikthyer me një batutë aktuale lidhur me përzgjedhjen e kandidatëve socialistë për Bashkinë e Tiranës. I njohur për humorin e tij, me batutën në fjalë, Dokle dëshmon ...

Read More »

Skandali/ Pedofilët grekë abuzim seksual me djem shqiptarë

Në Selanik djem të vegjël shqiptarë e nga vende të tjera të rajonit, dyshohet se janë viktima të abuzimit seksual të pedofilëve grekë, mes tyre dhe priftërinj. Dëshmitë shokuese të banorëve të zonës tregojnë për raste të përsëritura të trafikut ...

Read More »

Sherr masiv femrash tek gjimnazi Eqerem Çabej: Moj k**vë hajde ktu po stë shkëlyva prej…” (Video)

Sherr mes femrash në zonën e QSUT-së në Tiranë. Adoleshentet të ndara në dy grupe rivale kapin prej flokësh njëra-tjetrën e ofendojnë reciprokisht me fjalë të pista. Në video shfaqen edhe miqtë e vajzave që tentojnë t’i ndajnë, por ajo që ...

Read More »

UEFA me dy standarde: Rusisë i jep 3 pikë, Shqipërisë ‘ja fut sa krahu’

Kur do, UEFA di të vendosë drejtësi ashtu sikur duhet. Komisioni i Disiplinës në qeverinë e futbollit Europian i ka dhënë fitoren 0-3 në tavolinë Rusisë pas incidenteve që u regjistruan në ndeshjen në Mal të Zi, e cila u ...

Read More »

Ndiqni mesazhin e ambasador Lorik Canës(Video)

A e dini se Lorik Cana- Kapiteni i Kuq e Zinjve -eshte Ambasador i Vullnetit te Mire te PNUD per Diversitetin Kulturor? Ja cfare mesazhi ka dhene ai ne mbeshtetje te kesaj kauze:    

Read More »

Dokumentari i Marin Memës shkakton tërmet në Maqedoni

Dokumentari i gazetarit Marin Mema me titull “Të (mos) jesh shqiptar”, ka shkaktuar një tërmet në Maqedoni. Dokumentari flet për qytetin e Ohrit dhe rrënjët e tij shqiptare. Por një nga gazetat më të mëdha maqedonase, Dnevnik, shkruan se “Top ...

Read More »

Raporti sekret i Kastriotit të Myftarajve për dronin në Sërbi

Kastriot Myftaraj thotë se ka një raport sekret të shërbimit inteligjent të një vendi të NATO-s, ku thuhet se dronin në ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë e kanë hedhur shërbimet inteligjente serbe. “Brenda dy orëve do të publikoj në faqen ...

Read More »

Ushtarët zviceranë pozojnë me flamurin shqipëtar. Akuzohen për tradhëti

Mbajnë uniformën zvicerane, shpalosin flamurin shqiptar- ku përfundon papërgjegjshmëria rinore e ku nis tradhtia? Nga Deborah Lacourrege dhe Lea Gnos, Blick   Me uniformë përfaqësojnë Zvicrën. Por këta shtatë ushtarë të rinj parapëlqejnë të fotografohen me flamurin shqiptar me shqiponjën ...

Read More »

Pse të gjithë po e braktisin PD, edhe egjiptianët e punësuar nga Bashkia zyrtarizojnë ikjen nga partia

Ne kete vale para zgjedhore Selia e PS konfirmoi sot zyrtarisht pjesmarjen e Partise per Europianizim dhe Integrim. Partia e eigjiptianve sot braktisi dhe  parashtroi paketen paraprake rreth objektivave te P.E.I.SH. Niveli i negociadave me Z.Taulant Balla ishte mjaft pozitiv. ...

Read More »

Zbulohet kontrata e “Bankers”

Vizion Plus ka arritur të sigurojë marrëveshjen sekrete që qeveria dhe “Bankres Petroleum” firmosën në vitin 2004. Si kompania ashtu dhe ekzekutivi i asaj kohe, u kujdesën që të mbanin të fshehtë këtë kontrate, e cila i jepte “Bankers”, të ...

Read More »