LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 723)

Kryesore

Celularët po na marrin jetën! (Video)

Ndërsa mjekët apelojnë se celularët po na shtrembërojnë shtyllën kurizore, më tronditëse është fakti se mania e të bërit selfie, ose e qëndrimit për orë të tëra, ka pasoja më tragjike. Në këtë rast fjalët janë të kota, pasi video-ja ...

Read More »

Ismail Kadare nuk është dakord me fenë e shumicës shqipëtare! (Video)

Rexhep Qosja thotë se Ismail Kadare bën thirrje që shqiptarët të ndërrojnë fe. “Mos do të thotë kjo se feja të cilën e ka një përqindje më e madhe e shqiptarëve është më e mirë se sa tjetra?”, pyet Qosja ...

Read More »

Shumica e politikanëve e pijnë drogën siç pihet rakia!

Ish kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, ka deklaruar se propozimi për testin e drogës për deputetë, politikanë, gjyqtarë dhe pushtetarë të lartë, është një skenar për gjueti shtrigash dhe shantazhesh brenda politikës.  Klosi e ka konsideruar si një ...

Read More »

Skandal! Rezidenca e Dhërmiut kthyer në bordello, pushon shoqëria e drejtoreshës, në vënd të Nishanit

Presidenti i Republikës mund të mos lejohet të shkojë në rezidencën shtetërore të Dhërmiut, por kjo nuk do të thotë që vajza të reja, pa poste zyrtare, të mos e shfrytëzojnë atë për plazhin ditor. Kamera e Televizionit Klan ka ...

Read More »

Azilkërkues kthehuni në atdhe! 600 euro do japim për çdo vullnetar

600 euro do të marrë në dorë çdo person që kërkon azil në Gjermani nëse pranon të kthehet vullnetarisht në atdhe. Është kjo oferta e bërë nga autoritetet gjermane azilkërkuesve që ndodhen në territorin gjerman, përfshirë ata shqiptarë. Disa “Lande”, ...

Read More »

Përse gënjeni shtetar gjerman ? Ju keni vënd për emigrantë!

Për të gjithë ata gjermanë, që ankohen se vendi i tyre është tejmbushur me emigrantë dhe nuk kanë ku t’i çojnë, portali i njohur Huffington Post ka përgatitur një grafikë. Në grafikën e Huffington Post tregohet se sa emigrantë ka ...

Read More »

Stop Tiranës së “qokave”! Pezullohen të gjitha lejet e ndërtimit

Pas zgjerimit me 24 herë në territor, Bashkia e Tiranës do të ketë një plan të ri zhvillimor vendor. Bëhet fjalë për një planë të mirëfilltë zhvillimi që vjen si një nevojë jo vetëm për shkak të rezervave që kanë ...

Read More »

Putini pret në “besë” sërbët, njeh pasaportën kosovare

Vendimi që Rusia të lëshojë viza për shtetasit me pasaporta kosovare ka tronditur Serbinë. Ambasada ruse në Beograd ka njoftuar se qytetarët nga Kosova mund të hyjnë në Federatën Ruse vetëm në raste të veçanta apo kur marrin pjesë në ...

Read More »

Çudi! Pas 43 vjetësh, Gjermania do ta kthejë kosovarin në Serbi

Historia e tij është e jashtëzakonshme. Ka shkuar në Gjermani në moshën 10 vjeçare. Por, pas 43 vite jetë, kur kosovari Davit Meta, i ka bërë në shtetin gjerman, mund të dëbohet nga atje. 53-vjeçari përpos që nuk do të ...

Read More »

Një trillim i ulët i lojtarit polak, apo një skenar “alla sllavë”

Policia e Tiranës ka dalë me një deklaratë për shtyp në lidhje me ndeshjen mes Kukësit dhe Legias së Varshavës, duke theksuar se ata kanë marrë çdo masë për mbarëvajtjen e ndeshjes. Bie në sy se policia thotë se nuk ...

Read More »