LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 724)

Kryesore

Serbi masakron shqiptarin me thikë për tatuazhin “Shqipëria e Madhe”

 Urrejtje dhe dhunë racore e një serbi në Greqi i cili pasi ka dalluar në trupin e një të riu shqiptar tatuazhin me simbolet e Shqipërisë së Madhe i është sulur me thikë dhe e ka plagosur rëndë. Ngjarja ka ...

Read More »

Masakrojnë gazetarin, sepse ecën ngadalë me makinë, këtë vetëm shqipëtarët e bëjnë!(Video)

“Çuna jam më mirë. Pas pak do të bëj një ndërhyrje të vogël dhe do të jem më i fortë se më parë. Mos i urreni të huajt ju lutem”. Kështu shkruante në Twitter Vittorio Brumotti, i dërguari i emisionit ...

Read More »

Ekzistojnë “1000 përgjigje” për azilantë, por mesazhin më të mirë e jep ky 4-vjeçar”

   “A ka të huaj në kopshtin e fëmijëve? Jo, atje ka fëmijë”. Përgjigjja spontane e një fëmije 4-vjeçar gjerman është bërë hit në rrjetet sociale. Gjatë xhirimeve të një emisioni, ku do të flitej për çështjen e refugjatëve, vogëlushi ...

Read More »

Kicja i shërbeu Sali Berishës për t’ja “futur” Aldo Bares, tani askush se mbron!

Arben Kicja, dëshmia e të cilit u konsiderua si një ndër provat kyçe që ngujoi përjetësisht pas hekurave kreun e Bandës së Lushnjës, Aldo Bare, ka humbur statusin e dëshmitarit të mbrojtur të drejtësisë. Në një intervistë për “GSH”, Kicja ...

Read More »

Donato Bilancia, monstra e Ligurias,një biografi vrasësi serial gjakftohët!

Eshtë konsideruar vrasësi serial më “prodhimtar” i historisë së Italisë dhe ai që ka qëndruar më jashtë skemave: Donato Bilancia, i lindur në 1951, ka vrarë 17 vetë (8 burra dhe 9 gra), në më pak se 7 muaj mes ...

Read More »

Ja si i “rregulloi” Saliu “zogistet” dhe Lekën pas referendumit për monarkinë (Video+18)

Në prill të vitit 1997, teksa Shqipëria gjendej e zhytur në kaos për shkak të shembjes së firmave piramidale, Leka Zogu mbërriti në Tiranë. Ai mori pjesë në fushatën elektorale për zgjedhjen e formës së regjimit në Partinë e Legalitetit ...

Read More »

Kristjan Sokoli, ylli shqipëtarë i futbollit amerikan që realizoi ëndrrën në NFL (Foto)

Revista prestigjoze ‘Rolling Stone” i ka kushtuar një artikull,  yllit shqiptar të futbollit amerikan, Kristjan Sokoli. Në artikullin me titull “Ëndrra Amerikane e Kristjan Sokolit: Nga Shqipëria në Ligën Kombëtare të Futbollit”, revista Rolling Stone” jep detaje nga debutimi i ...

Read More »

Zoti kundër policit gjerman: I merr jetën duke ekstraduar shqipëtarin!

Një polic gjerman ka humbur jetën ditën e sotme në një aksident rrugor, teksa ishte duke shoqëruar në aeroport në shtetas shqiptar i cili do të kthehej në Atdhe. Mjeti me të cilin udhëtonte polici bashkë me një kolegun e ...

Read More »

Të gënjyer socialistët festuan “rrëzimin” e Sali Berishës në vitin ’97(Video)

  Shqipëria në vitin 1997 ndodhej në prag të një lufte civile. Trazirat që erdhën si rezultat i mashtrimit të madh me skemat piramidale, ku mashtrues të veshur me petkun e biznesmenëve u vodhën paratë qytetarëve, e që rrezikuan edhe ...

Read More »

Kushte gjermane për emigrantët shqiptarë janë si në kohën e Hoxhës? (Video)

Këto nuk janë thjesht video qe qarkullojnë ne internet qe flasin për njerëz te panjohur ne vende te largëta. Ky është realiteti i secilit prej atyre shqiptareve qe kane kërkuar azil ne Gjermani për t’i shpëtuar varfërisë. Vizion Plus ka ...

Read More »