LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 730)

Kryesore

Rama bllokon vendosjen e shtatores së Ibrahim Rugovës në Tiranë

“Në një akt të turpshëm dhe të paprecedentë, kryeministri Edi Rama ka urdhëruar moslejimin e vendosjes në Tiranë të shtatores së presidentit Ibrahim Rugova”. Kështu deklaroi sot gjatë një konference për shtyp nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Nevila Xhindi. “Shtatorja ...

Read More »

Ja debeti pa mikrofon mes Berishës dhe Sterkajt

Ashtu siç pritej, seanca e parë e Kuvendit pas zgjedhjeve u shoqërua nga replikat dhe akuza të forta. Një debat i ashpër u shënua mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe deputetit socialist, Paulin Sterkaj. Panorama ka zbardhur debatin e mëposhtëm. Sali Berisha: Ky, ...

Read More »

Dashuri e përjetshme: “Të dua, më prit, do të vijë shpejt tek ty” (Foto)

Dëshira e tyre ishte të vdisnin sëbashku. Dhe ashtu ndodhi, Jeanette Toczko, 96 vjec dhe bashkëshorti i saj 95 vjec, Alexander Toczko u shuan brenda pak orësh në krahët e njëri-tjetrit. Cifti ishte i martuar prej 75 vitesh, por lidhja ...

Read More »

Profeti Muhamed paralajmëroi për ISIS-in para 1400 vjetësh?

Në sulme të ndara javën e kaluar, terroristët e ISIS-it vranë 39 turistë në Tunizi dhe 30 të tjerë në një xhami në Kuvajt. Sulmet u kryen vetëm pak ditë pasi xhihadistët bënë thirrje që të kryejnë operacione terroriste në ...

Read More »

9 mite mbi krizën greke

Refuzimi i Greqisë për t’i paguar borxhin Fondit Monetar Ndërkombëtar është cilësuar nga mediet botërore si një lajm i jashtëzakonshëm. Në fakt, një gjë të tillë Gjermania e ka bërë tri herë. Por cilat janë mitet e tjera të krijuara ...

Read More »

Gazeta sllovene “Delo”: “Nëpër Shqipëri: çfarë bunkerësh, galeri moderne!”

Gazeta sllovene “Delo” ka botuar një artikull për Shqipërinë ku shkruan se, vendi ynë tashmë nuk është më një vend i varfër në Ballkan, ku njerëzit luftojnë për mbijetesën e tyre, por shumë shqiptarë janë kthyer nga jashtë, me arsim ...

Read More »

Patozi duke luajtur në kazino paratë e miellit të Fiqos

-Pas odisesë me zgjedhjet lokale në Vorë, deputeti i zonës, demokrati Astrit Patozi pushon në Budva të Malit të Zi. Relaksi përfshin dhe momentet në kazino, ku demokrati, mbrojtësi i flakte i Fiqiri Ismailit dhe akuzave për blerje votash me ...

Read More »

Ironia e 2 korrikut: 30.000 shqiptarë duan azil në Gjermani

25 vjet më parë, mijëra shqiptarë do vërshonin drejt ambasadave perëndimore, në kërkim të një jete më të mirë. Shumë shqiptarë vërshuan drejt ambasadës gjermane, duke thyer frikën nga regjimi komunist. 25 vjet më pas, shumë gjëra kanë ndryshuar. Megjithatë ...

Read More »

Pirro Dhima qan në TV: Do bëhemi si Shqipëria e Hoxhës (Video)

Deputeti i PASOK, Pirro Dhima, qau në studion e Skai TV në Greqi, ndërsa po fliste për krizën greke. Ai tha se një ‘jo’ në referendum, do e kthejë Greqinë në Shqipërinë e Enver Hoxhës. “Kam frikë, trembem. Jo për ...

Read More »

Jean-Claude Juncker, shpulla dhe fyerje liderëve në Samitin e Letonisë(Video)

Presidenti i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker ka qënë i dehur gjatë një takimi të zhvilluar me liderët e Bashkimit Evropian në muajin maj. Kreu i KE, përdori tone fyese për liderët europian, gjatë një deklarate të përbashkët për mediat, në ...

Read More »