LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 731)

Kryesore

Edhe një sistem i ri eksoplanetar me tre ”super Toka” është zbuluar dje

Një sistem i ri eksoplanetar, afër sistemit tonë diellor, me tre ”supe Toka” që rrotullohen rreth një ylli, u zbulua nga astronomët e Universitertit të Gjenevës. Vendosur në yllësinë e Cassiopesë, ky sistem eksoplanetar (jashtë sistemit diellor) është i përbërë ...

Read More »

J si i fito 32 milion dollar ky shqipëtar nga SHBA-ja!

Familja e Ramadan Kurtaj, i cili vdiq në vendin e tij të punës në New York në vitin 2008, është shpërblyer me 32 milionë dollarë, raporton KTV. Vendimin e ka marrë sot një juri në Manhattan, e cila e ka ...

Read More »

Dita e parë e Veliaj si kryebashkiak, pak si e ngarkuar dhe me pompozitet(Foto)

Erion Veliaj u betua sot si kryebashkiaku i Tiranës për katër vitet e ardhshme. Ai shkoi në këmbë në Bashki i ndjekur nga disa këshilltarë socialistë. Pas betimit ai mbajti një fjalim ku tha se është kryebashkiaku i gjithë qytetarëve ...

Read More »

Varoufakis, i biri i një terroristeje të djathtë dhe majtisti liberal!

Ish-ministri i Financave greke Janis Varoufakis ka bërë një rrëfim të veçantë për jetën e tij në të përjavshmen gjermane “Stern”. Ai ka folur për të shkuarën e tij dhe të prindërve ku ka bërë edhe një zbulim shokues. “Mamaja ...

Read More »

Ultra-Ortodoksi masakron me thikë komunitetin LGBT në Izrael (Foto)

Të paktën gjashtë persona janë lënduar në një marsh të komunitetit LGBT në Jerusalem, njoftojnë mediat lokale duke cituar policinë dhe ekipet mjekësore. Sulmuesi i dyshuar, një ultra-ortodoks izraelit, është arrestuar. Policia tha se gjashtë persona janë lënduar. ‘The Jerusalem ...

Read More »

“Crown Agents” për 1000$ “evazion” shkakton lot dhe zemërim (Video)

Ka përfunduar me përplasje mes policisë, tregtarëve e gazetarëve një operacion i Crown Agents dje në Shkodër. Policia e Shkodrës ka njoftuar se ditën e mërkurë zhvilloi një kontroll në lagjen “Rus” për ndalimin e tregtimit të paligjshëm të duhanit ...

Read More »

Krimi që ka kryer Arben Ndoka dhe morali i akuzuesve!

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Ndoka ka reaguar dje pas akuzave të bëra nga Partia Demokratike se është emri i tij, ai që fshihet tek raporti i DASH-it që përmend një deputet të dënuar për trafikimin e qënieve njerëzore. Në ...

Read More »

“Kosta Trebicka u vra, dinte shumë për Berishën dhe Gërdecin”

Vdekja e Kosta Trebickës, nuk ishte aksident, por vrasje. Kjo është bërë e ditur nga gazetari investigativ i “New York Times” Guy Lawson. I pyetur nga gazeta “Panorama”, gazetari amerikan është shprehur se vdekja e Trebickës ishte vrasje dhe aspak ...

Read More »

Tre muaj pa rroga! Unioni Gazetarëve kërkon zgjidhje për punonjësit e Agon Channel

Që prej paditjes së pronarit Francesko Beketi për pastrim parash punonjësit e Agon Channel nuk kanë marrë asnjë pagë nga punëdhënësi i tyre. Lidhur me këtë situatë ka reaguar edhe Unioni i Gazetarëve që bën thirrje të zgjidhjet çështje duke ...

Read More »

Një objekt fluturues i çuditshëm filmohet në Shkodër(Video)

Disa qytetarë shkodranë mbetën të befasuar pak net më parë, kur në qiell u shfaq një objekt misterioz. Objekti u filmua nga disa qytetarë në lagjen Rus. Ky filmim vjen pak kohë pasi edhe në Durrës u filmua një objekt ...

Read More »