LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 732)

Kryesore

Kujdes: Nëse të vjen ky mesazh, duhet të denoncosh menjëherë!

Ky është një mesazh ne inbox i cili tregon se si disa celula terroriste të ISIS që jetojnë jashtë vendit, përpiqen të rekrutojnë të rinj apo të reja edhe nëpërmjet facebook për t’u bashkuar me këto forca. Kujdes: Nëse të vjen ky mesazh, duhet ...

Read More »

Masakra në Tunizi, terroristi shëtiti i qetë në plazh me armë në dorë para dhe pas vrasjeve në masë

Në internet janë publikuar fotografitë e terroristit në Tunizi, i cili shëtit me snajper në dorë nëpër plazh, sipas ‘Sky News’. Siç përshkruhet nga dëshmitarët okularë, sulmuesi Sefedin Jakub duket shumë i qetë edhe pasi ka hapur zjarr. Ata po ashtu kanë thënë ...

Read More »

Dorëzohen në polici vëllezërit Aliko, autorë të dyshuar të vrasjes së efektivit të Reneas në Lazarat

Pas 4 ditësh në arrati, dy vëllezërit Arbion dhe Alban Aliko janë dorëzuar sot në mbrëmje pranë forcave policore në Kardhiq. Dy të rinjtë akuzohen për sulmin e ndodhur ditën e mërkurë në fshatin Lazarat, ku humbi jetën efektivi i ...

Read More »

E keni hedhur Nokia 3310? Shikoni sa kushton tani…

Kontrolloni nëpër dollapë dhe në bodrume. Ndonjë nga këta objekte mund t’ju bëjë të pasur. Një seri e objekteve të vjetra mund të sjellë në xhepat tuaj mijëra euro. I pashkatërrueshmi Nokia 3310 me të cilin mijëra shqiptarë kanë luajtur ...

Read More »

Guardian “përgënjeshtron” raportin e SHBA, që duket si një kopje e deklaratave të SHQUP-it

Një ditë më parë, Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin e radhës për të drejtat e njeriut. Shumëkush mund të thot se raporti ishte thuajse identik me ato që publikoheshin në kohën kur vendi qeverisej nga Sali Berisha. Thuhej që ...

Read More »

Marinsi amerikan, miku i Ibrahim Bashës mesazh dhimbjeje në Facebook(Foto)

Brandon Holifield, ushtarak i trupave Komando Amerikane që ka qenë bashkë me Ibrahim Bashën në Afganistan ka publikuar në faqen e tij në Facebook tre foto nga koha kur ata ishin bashkë, duke e shoqëruar me një koment ku shpreh ...

Read More »

Si u vra efektivi i RENEA-s, rrëfimi i të mbijetuarëve: “Skafandrat na shpëtuan jetën”

Perlat Hamitaj dhe Jetmir Isaj shpjegojnë për grupin hetimor rrethanat e ngjarjes. “Gabimi” i Ibrahimit për vendosjen e helmetës Hamitaj – Perlat Hamitaj ka mbaruar studimet e larta për Ekonomi në një universitet privat në Tiranë. Pas vitit 2012 ai punoi ...

Read More »

Seksi dhe Saharaja (Foto)

Për shekuj me radhë, fisi Tuareg ka kaluar shkretëtirën e Saharasë, ndonjëherë duke u udhëhequr nga të verbrit, të cilët përdorin shqisën e aromës dhe shijes për të zgjedhur rrugën e sigurt në mes të dunave. Burrat e tyre njihen ...

Read More »

8 vjet “Motofest”, vite traditë dhe shije brenda një feste të vetme

“Motofest” eventi unik i njohur në mbarë botën nga drejtuesit apo edhe adhuruesit e motorave, vjen këtë vit në Shqipëri për të celebruar së bashku me ju, një nga ngjarjet më mahnitëse të momentit dhe njëkohësisht të dëshmojë traditën disa ...

Read More »

Akuza të rënda për Janullatosin në 23 vjetorin si Kryepeshkop

Gazetari Arben Llalla kishte botuar sot një shkrim ku thoshte se “U mbushën 23 vite që në krye të kishës autoqefale të Shqipërisë ndodhet Anastasi, një i huaj që erdhi përkohësisht për riorganizimin e kishës, por që u ngul dhe ...

Read More »