LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 733)

Kryesore

Duka: “Futbollistët s’duhet të shkojnë në xhami apo kishë”. I përgjigjet Mavraj (Foto)

Mërgim Mavraj ka insistuar se do të vazhdojë të jetë falënderues ndaj njerëzve dhe Zotit. Mergim Mavraj ka lëshuar një njoftim në rrjetin social Facebook pas deklaratës së presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Dukës. Ky i fundit ka ...

Read More »

Lamtumirë letër! Mbyllen dy gazeta, erdhi koha e atyre online

Dy media sportive nuk janë më në tregun e shtypit. Sporti Shqiptar dhe Sport Plus prej 10 ditësh nuk kanë dalë më në treg. Asgjë nuk thuhet për shkaqet që kanë çuar drejt mbylljes se dy mediave të sportit, por ...

Read More »

Zbulohet ‘video’ e avionit: Të qara dhe panik. Ja momentet e tmerrit para përplasjes

Një filmim përmes aparatit celular në bordin e avionit të përplasur në Alpet franceze, Germanwings, ka regjistruar momentin pikëllues kur pasagjerët ulërinin duke e ditur se do të vdisnin. Videoja është gjendur midis rrënojave të avionit që u kontrolluan javën e ...

Read More »

Si u fsheh tre muaj urdhri-arresti belg për Frrokun

Urdhri i arrestit i Interpolit të Brukselit për akuzën e vrasjes ndaj deputetit shqiptar Mark Frroku është mbajtur pa u zbatuar nga Shqipëria që prej datës 8 janar 2015 deri më 27 mars të këtij viti. Vetëm një ditë pas ...

Read More »

Duka sqaron gafën me vdekjen e babait të Mavrajt: I gjeta duke qarë në dhomat e zhveshjes

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, sqaroi deklaratat e tij të bëra pas mbylljes së ndeshjes mes Shqipërisë dhe Armenisë, ku i shprehu ngushëllime publikisht lojtarit Mërgim Mavraj për vdekjen e babait të tij. Në përfundim të ndeshjes ...

Read More »

Australia u nxjerr ‘të palarat’ Obamës, Merkel dhe Putin: “Mos e bëni të madhe këtë punë!”

Departamenti Australian i Emigracionit dhe Mbrojtjes së Kufirit (Department of Immigration and Border Protection ) ka dërguar me e-mail të dhëna konfidenciale të shefave të shteteve të 31 vendeve dhe ndihmësve të tyre. E ndër ta edhe ato të Presidentit ...

Read More »

“Loro Boriçi”, Rama: Rindërtimi i stadiumit nis së shpejti

Kryeministri Edi Rama ka bër me dije se sot do të shqyrtojë projektin për rindërtimin e stadiumit “Loro Boriçi” në Shkodër. Në një postim në facebook Rama shkruan se punimet do fillojnë së shpejti. “Sot në Shkodër shyqrtojmë projektin e arkitektit ...

Read More »

Shpërthejnë 2 puse nafte në Marinzë: Evakuohen banorët, ekziston mundësia për shpërthim

Dy puse nafte kanë shpërthyer sot, në fushën naftëmbajtëse Patos-Marinzë, në Fier, shumë pranë zonave të banuara, ndërsa pas tyre janë krijuar dhjetra vatra që çlirojnë gaz. Pas shpërthimit në ajër janë shpërndarë re të mëdha tymi dhe erë gazi, ...

Read More »

De Biazi për median italiane:-Humbëm ndeshjen në tavolin me Sërbinë sepse nuk ja mbathëm

Shqipëria kërkon kualifikimin në fazën finale të Euro 2016. Këto janë fjalët e Gianni de Biasi cituar nga losport24. “Qëllimi ynë është të qendrojmë të përulur dhe të vazhdojmë ta vëmë në gjumë ëndrrën e kualifikimit derisa matematika nuk na ...

Read More »

A i njihni këto?

A do të jetë më i lumtur populli shqipëtar, nëqoftësi pushtetin do ta marrë një tjetër anëtarë i kësaj familje? . Opinioni i çdo qytetari shqipëtar, do të ishte shumë i rëndesishëm për të parë, se sa nevojë kemi për ...

Read More »