LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 735)

Kryesore

Vajzat e xhihadit: Nga Hello Kitty, tek oborri i Kalifit

E rekrutuar në rrjet, Nora ka qënë e para adoleshente që nisej për ferrin sirian. Të joshura si dhjetëra moshatare, nga rezervistët që prezantohen si kavalierë në luftë kundër së keqes. Tani është penduar e kërkon nga luftëtarët ta lënë ...

Read More »

Foto mahnitëse të Shqipërisë (Foto)

“50 fotografi që do ju joshin që ta vizitoni Shqipërinë”. Kështu e ka titulluar shkrimin e saj blogerja australiane, AndreaAnastasakis të publikuar në rearvieëmirror.tv. Gjatë vizitës së saj në Shqipëri,Anastasakis ka realizuar 50fotografi të cilat më pas i kapublikuar në ...

Read More »

Maqedonasit në panik: “Kosovarët rrëmbejnë fëmijë në Shkup”

Opinioni maqedonas u tmerrua gjatë fundjavës së kaluar nga informata, e cila doli se është e rrejshme, se persona të paidentifukuar, por “nga Kosova”(!), kanë kidnapuar dhe torturuar një fëmijë në një qendër tregtare në mes të Shkupit. Dhjetëra media ...

Read More »

Rama sërish në Beograd, kësaj here Serbia e pret me njësi “antidron”

Kryeministri shqiptar Edi Rama do të jetë në Beograd në samitin që mbahet në kryeqytetin serb mes vendeve të Evropws Juglindore dhe të Kines. Policia e Serbisë ka marrë masa të rrepta sigurie per ketë samit, por se eshtë marrë ...

Read More »

Alarm për terrorizëm në Sidnei, dyshohet se terrorist të ISIS morën peng 13 shtetas

Një person i armatosur ka marrë peng disa persona në qëndër të qytetit australian Sidnei, mëngjesin e sotshëm. Vetëm pas disa orësh ai ka paraqitur kërkesat e tij, njera prej të cilave ishte që të valëvitej flamuri i ISIS-it. Nga ...

Read More »

24 vjet PD, Basha: Gjeneza e një rilindje të vërtetë, ngjarja më madhore në historinë e vendit

Partia Demokratike feston sot 24-vjetorin e themelimit të saj, si partia e parë opozitare e krijuar më 11 dhjetor të vitit 1990. Në aktivitetin e organizuar me këtë rast, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka përshëndetur të pranishmit, ndërsa deklaroi ...

Read More »

Koreja e Veriut, spastrim sistematik për njerëzit me aftësi të kufizuara

Koreja e Veriut është duke spastruar sistematikisht të gjithë popullsinë e saj me aftësi të kufizuara, duke i zhdukur nga sytë e opinionit publik. Ata janë subjekt i kastrimeve ose përdoren për testimet e armëve kimike. Kështu pretendon nje dezertor. ...

Read More »

Talibanët hedhin veten në erë në stacionin policorë të Kabulit (Video)

Një ngjarje shokuese ka ndodhur në fund të nëntorit në Kabul, në kryeqytetin e Afganistanit, ku një taleban hodhi veten në erë në një përpjekje për të vrarë shefin e policisë. Ngjarja është regjistruar nga kamerat e sigurisë së komisariatit ...

Read More »

A ju kujtohen 42 servilët e koalicionit Rilindja? Sot, kryetarët e tyre enden rrugëve të papunë

Partia Socialiste erdhi me një numër të lartë partish aleate në pushtet. 42 parti janë pëjashtuar nga pushteti dhe 42 kryetarët e këtyre partive kanë mbetur rrugëve pa punë. Torta e pushtetit u nda mes dy njerëzve “Rama & Meta”. ...

Read More »

Si e përdorte CIA Shqipërinë për operacione sekrete

Pasi arrestoi dhe burgosi në vitin 2004 një qytetar gjerman, gabimisht i dyshuar për terrorizëm, agjentët e CIA-s e sollën atë në Kuçovë ku agjentët shqiptarë e akuzuan se kishte hyrë ilegalisht në Shqipëri dhe e riatdhesuan në Gjermani për ...

Read More »