LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 736)

Kryesore

Përfundon greva urisë për minatorët e Bulqizës

Bulqizë- Ndërpritet greva e urisë së 73 minatorëve të Bulqizës që protestuan ndaj pezullimit të punës që u bë me urdhër të Ministrisë së Energjitikës. Minatorët u takuan sot me zv/ministrin Ilir Bejtja që udhëtoi drejt Bulqizës për takim me minatorët ...

Read More »

Ngjarjet pa autor, policia dhe prokuroria i kthehen dosjeve të vjetra

Drejtori i Policisë së Tiranës dhe kryeprokurori i Tiranës, bashkë me drejtuesit kryesorë janë takuar dhe kanë diskutuar për hetimin e ngjarjeve të vjetra. Takimi mes kreut të akuzës së kryeqytetit, Petrit Fusha dhe policisë, Adrian Çipa, është zhvilluar në ...

Read More »

Kryeprokurori Llalla: Lufta kundër korrupsionit, vullnet i të gjithë palëve

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Lalla, një vit pas marrjes së kësaj detyre, ka folur në një intervistë për “Zërin e Amerikës” për paketën antikorrupsion të qeverisë, hetimet për ndërtimet pa lejë, për privatizmin e Albpetrolit, çështjen Gërdeci si dhe Lazaratin. ...

Read More »

Pallati “i Bashës”, Tahiri dorëzon padi në Prokurorinë e Vlorës

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka shkuar sot në Prokurorinë e Vlorës për të dorëzuar një kallzim penal lidhur me shkeljet e konstatuara gjatë ndërtimit dhe marrjes së lejes për ndërtimin e  “Kompleksin Jon” tek “Uji i Ftohtë” në Vlorë ...

Read More »

Pranga kreut të Policisë Kufitare Ylber Zyberi për korrupsion

Korçë- Kontrabanda e mallrave me akcizë, ka çuar në pranga drejtorin e Policisë së Kufirit në Korçë, Ylber Zyberi. Ministria e Brendshme, ka bërë të ditur se, është “arrestuar në flagrancë drejtori i Drejtorisë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin në Qarkun ...

Read More »

OSBE: Korrupsioni tek Krimet e Rënda një hap pas

Ambasadori i OSBE-së, Florian Raunig, i ka dërguar një letër kreut të Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafaj, ku theksohet rëndësia e kompetencave të Gjykatës së Krimeve të Rënda në luftën kundër korrupsionit. Sipas ambasadorit ky fenomen nuk ka mangësi në ...

Read More »

Cili është njeriu që transformoi Edi Ramën?

Brenda një kohe të shkurtër, Edi Rama u shndërrua nga kryebashkiaku me sopatë në dorë që i këndonte këngë qytetit të tij, në një politikan të përmbajtur, që kujdeset për të transmetuar imazhin e një njeriu serioz, në gjendje për ...

Read More »