LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 736)

Kryesore

Vrasja në Ish-Bllok, gjykata vendos 35 vjet burg për nënoficerit Balla

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 35 vite burg Ndricim Ballën, për vrasje në rrethana cilësuese. Ai u arrestua për vrasjen e shtetases Majlinda Hoxha, mbrëmjen e 9 shtatorit në lokalin e basteve në zonën e ish-Bllokut. Sipas Prokurorisë dhe ...

Read More »

Vetëhelmohet nëna e tre fëmijëve, bashkëshorti e dhunonte prej vitesh

Dhunohej sistematikisht prej bashkëshortit, i jep fund jetës duke u vetëhelmuar me fostoksinë nëna e tre fëmijëve. Lajmi është bërë i ditur nga burime zyrtare të Drejtorisë së Policisë së Qarkut të Fierit, të cilat njoftuan se mbrëmjen e së ...

Read More »

Pranga 15 të dyshuar për terrorizëm në Kosovë, 5 imamë dhe 1 politikan

Në Kosovë, në një aksion të policisë janë arrestuar sot 15 persona nën akuzën e nxitjes së terrorizmit. Mësohet se mes tyre janë vënë në pranga 5 imamë dhe një politikan. Lajmi është bërë i ditur nga mediat kosovare, të cilat ...

Read More »

Tekstet skandaloze për fëmijët shqiptarë, nxisin dhunë dhe urrejtje

Shembuj skandalozë, me helme, vrasje dhe dhunë: janë këto që mësojnë fëmijët shqiptarë në shkollat tona. Një pjesë e këtyre teksteve janë publikuar dje gjerësisht në rrjetet sociale duke shfaqur një fenomen të papëlqyeshëm, faktin që nxënësit instruktohen në bankat ...

Read More »

ISIS kërcënon se do vras Atin e Shenjtë gjatë vizitës në Tiranë

Ambasadori i Irakut në Selinë e Shenjtë Habeeb Al Sadr ka paralajmëruar se ISIS dëshiron ta vrasë Papën gjatë vizitës së tij në Shqipëri. Përfaqësuesi diplomatik irakian në Vatikan ka thënë se jeta e Papës është në rrezik nga një ...

Read More »

Gardiania simpatike joshte seksualisht meshkujt me lekë, bashkëpuntori i filmon dhe i shantazhon

Falë një hetimi disa mujor të prokurorisë për krimet e rënda është bërë e mundur të zbulohet një skemë gjobëvenieje në Tiranë. Me vendim të gjykatës së krimeve të rënda u arrestuan shtetasit Ermal Mrruku dhe Klodiana Driza, te dy ...

Read More »

“Il Giornale”: Papa i kërcënuar nga xhihadistët gjatë vizitës në Shqipëri

​“Ndonjë xhihadist i çmendur, mund të tentojë të qëllojë mbi Papen”. Këtë deklaratë e bëri për gazetën italiane “Il Giornale” Giuseppe Esposito, zv.President i COPASIR (Komiteti për Kontrrollin e Shërbimeve Sekrete Italiane). Sipas tij në fillim të qershorit Al Baghdadi ...

Read More »

Adelina: ‘RTK’ strehë e lavireve të SHIK-ut

Në faqen zyrtare të këngëtares Adelina Ismaili, është postuar një mesazh ku thuhet se ajo asnjëherë nuk ka thënë: “Do të prodhojmë lavire dhe kriminelë”. Ajo thotë se duhet shikuar intervista në RTV 21, e jo në RTK, pasiqë në ...

Read More »

Arratisja spektakolare, arrestohet 22-vjeçari i dënuar për vrasje

Një person i dënuar me 18 vite burg për vrasje ka mundur t’i arratiset eskortës së policisë që po e transportonte atë drejt burgut ku do vuante dënimin e formës së prerë të dhënë nga gjykata. Personi i arratisur është ...

Read More »

Erion, ngele gjithmonë një çun mami!

Nuk keni për ta besuar, por Erion Veliaj, më në fund, e gjeti një justifikim për t’i kthyer përgjigje në distancë, medias dhe Partisë Demokratike. Ministri i Mirëqënies Sociale, Erion Veliaj në emisionin “Njerëz në Fokus” ka thënë se dasma ...

Read More »