LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 737)

Kryesore

Shqiptari që fle rrugëve të Londrës për të siguruar shërimin e vajzës, ja sa para ka mbledhur

Sipas aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili, për kosovarin që fle rrugëve të Londrës, për të siguruar para për shërimin e vajzës së tij, deri tani janë mbledhur rreth 10 mijë euro. “Një lajm i mirë: Aliu nga Pokleku në ...

Read More »

Skandali seksual në spital, autorët: Videoja një lojë, nuk e dinim se ishte krim

Dy të rinjtë e arrestuar dje për moskallëzim krimi në lidhje me videoskandalin e rregjistruar në QSUT, kanë thënë se nuk e dinin që ajo përbënte krim. Ata janë shprehur se videon e kanë marrë për lojë. “Ne nuk kemi marrë pjesë në ...

Read More »

Rrëfimi shokues i një ‘skllave seksi’ të princit

Është një nga historitë më të jashtëzakonshme me seks, pushtet, ndikim dhe abuzim me vajza minorene, që e ka dërguar tashmë në burg Jeffrey Epstein, një nga pasanikët më të mëdhenj në SHBA. Por historia ka ridalë në dritë, pasi ...

Read More »

Kaos në Tiranë, atentat me armë zjarri Emiljano Shullazit. Një tjetër vrasje, 2 të plagosur, mes tyre një polic

Tre të plagosur dhe një i vdekur është bilanci i një nate tragjike në kryeqytet ku në tre ngjarje të njëpasnjëshme dy në Rrugën e Kavajës dhe një në Qafë Kashar kanë mbetur të plagosur një efektiv policie por dhe ...

Read More »

“Dikur më mbaje t’i, tani të mbaj unë”, një foto sa 1 mijë fjalë

Kjo foto ka prekur mijëra zemra vetëm në pak ditë. Gianuluca Murisciano ka postuar në datën 31 Dhjetor 2014 një foto me Antonian, gjyshen e tij 87-vjeçare e cila është e sëmurë me Alzheimer. Kjo foto për 4 ditë ka marrë me ...

Read More »

Rënie rekorde e euros

Euro ka rënë në nivelin më të ulët në 9 vjet ndaj dollarit. Në këto kushtet investitorët parashikojnë ndërhyrjen e Bankës Qendrore Evropiane për të stimuluar ekonominë. Euro ka rënë me 1.2% duke u shkëmbyer me 1.1864 me dollarin amerikan, ...

Read More »

Skandali/ Në spitalin e Lushnjes bëhet dhe seks, mjekët: Nuk i kontrollojmë dot

Jo vetem ne Tirane pacientet jane te pasigurte. Ne Spitalin e Lushnjes mjeket e kane te veshtire te kontrollojne shoqeruesit e pacienteve. Ata thone se jo ne pak raste te alkolizuarit apo te droguarit bejne seks ne keto ambiente. Nuk ...

Read More »

Studimi: Borxhi publik rekord, 3600 dollarë për frymë

Rritja e ndjeshme e huasë publike në 2014 ka bërë që borxhi për frymë për shqiptarët në vitin që sapo nisi të arrijë shifrën rekord prej 363 750 lekësh, afërsisht 3.600 dollarë. E thënë ndryshe, një familje mesatare me 4 ...

Read More »

Më në fund një varr për beben rome, kryebashkiaku ia refuzoi të drejtën

Një bebe e komunitetit rom do të varroset më në fund, pasi kryebashkiaku i qytetit Champlan në Francë i refuzoi asaj të drejtën për një varr. Bebja do të varroset në Wissouss, në lindje të Parisit, një qytet pranë Champlan. Çështja ka ...

Read More »

Pritet të shtrenjtohen ofertat e kompanive telefonike, ndryshime brenda muajit

Ofertat e reja duhet të kenë të njëjtën sasi minutash brenda me jashtë rrjetit. Ofertat nuk zgjasin më shumë se 3 muaj dhe dorëzohen në AKEP. Gjoba nga AK ose AKEP në rast të moszbatimit. Ofertat e kompanive celulare në ...

Read More »