LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 738)

Kryesore

Nis festa, Erion Veliaj shpall fitoren si Kryetar i ri i Bashkisë së Tiranës

Kandidati i ASHE-së për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj doli sot në një konferencë për shtyp për të shpallur fitoren e koalicionit që përfaqëson, ASHE-së në 46 bashki të vendit. Ai tha se edhe në Tiranë ai është 43 mijë ...

Read More »

Plas humori në rrjet me humbjen e Bashës

Portali Jeta Osh Qef nuk ia ka kursyer thumbimet kryetarit të PD-së Lulzim Basha, tashmë që numërimi i votave për bashki është drejt përfundimit. Cinizmi dhe humori në rrjet nuk njeh kufij kur tablloja po qartësohet dhe e majta aktualisht ...

Read More »

10 vende të Shqipërisë që duken si në përralla

Shqipëria është një vend me një histori të madhe, edhe pse shumë udhëtarë nuk dinë shumë gjëra për vendin, ne të lazy penguins mund të garantojmë se mund të jetë një destinacion i shkëlqyer turistik për të gjithë llojet e ...

Read More »

Sot është dita botërore e refugjatëve, kështu dukej largimi masiv i shqiptarëve më 1999 (Foto)

20 qershori është dita ndërkombëtare e refugjatëve. Aktualisht në botë janë 60 milionë refugjatë, gjysma e të cilëve janë fëmijë. Çdo i 122 person në botë është refugjat ose i zhvendosur brenda vendit. Kosovarët këtë e kanë përjetuar më së ...

Read More »

Kone “çmend” grekët: Jam 100% shqiptar! (Foto)

Fotoja me simbolin e shqiponjës nga mesfushori me origjinë shqiptare, Panajot Kone ka “çmendur” kombin grek. Nacionalizmi helen nuk ka mundur ta durojë faktin e pamohueshëm që futbollisti i Përfaqësues Greke është Shqiptar. Menjëherë pas reagimeve të shumta në rrjetet ...

Read More »

Incident në Lezhë, qëllohet me armë pranë makinës së Monika Kryemadhit

Nje incident i rende eshte regjistruar sot ne mbremje ne fshatin Kooperative ne Rrile te komunes se Shenkollit ne Lezhe me deputeten e LSI, Monika Kryemadhi. Deputetja, e shoqeruar dhe nga anetare te stafit elektoral te kandidatit Viktor Tusha ka ...

Read More »

Lista e tradhëtarëve! Ja futbollistët që refuzuan fanellën kuqezi

Një numër i madh i futbollistëve të njohur, në të kaluarën kanë refuzuar mundësinë të luajnë për Kombëtaren e Shqipërisë. Sportpress.al ka publikuar listën e futbollistëve që refuzuan të luajnë për Kombëtaren kuqezi. Adnan Januzaj – Çmund të thuash më shumë ...

Read More »

Konflikti mes koncesionarit gjerman dhe kompanive të ngarkim-shkarkimit çon në bllokimin e portit të Durrësit, 1000 vende pune në rrezik

Incidentet e njëpasnjëshme mes shoqerisë EMS Albanian Port Operator, konçesionari I Terminalit Lindor, dhe shoqerive te licensuara te ngarkim-shkarkimit në Portin e Durrësit, kanë nxjerrë në dritë abuzimet nga ana shoqërisë EMS Albanian Port Operator. Kompanitë e ngarkim-shkarkimit që operojnë ...

Read More »

Historike! Shqipëria në vazon e tretë, thjeshtohet rruga për “Rusi 2018”

Shqipëria është ende në lojë për t’u kualifikuar për në “Euro 2016” por ndërkohë një tjetër lajm i mirë vjen për kuqezinjtë tanë. Shqipëria është në vazon e tretë për shortin që do të hidhet për në Botëorin e “Rusia ...

Read More »

70.000 ushtarë, fëmijë, gra, pleq, grek të KKE-së, i strehuan në 1949-ën, shqipëtarët e varfër. Ja emrat e disa prej tyre

Gazetari Arben Llalla ka paraqitur një foto dhe e emrat e oficerëve të lartë grekë të zënë rob në provokacionet e Gushtit 1949 në Shqipëri në profilin e tij në Facebook. “Këta bënë burg në disa vende nëpër Shqipëri. Këta ...

Read More »