LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 739)

Kryesore

“Sot një ndër ditët më të zeza për Shqipërinë”

Sot u bënë 7 vite nga tragjedia e rëndë e Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona dhe për këtë arsye, Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri deklaron se 15 marsi është një ndër ditët më të zeza e të turpshme për ...

Read More »

10 qytetet më të pasura në botë (Foto)

Një shtet-ishull, pak më i vogël se New Yorku dhe Hong Kongu, mbetet qyteti më i shtrenjtë në botë për të dytin vit radhazi, sipas raportit vjetor për koston e jetës në botë nga Njësia për Inteligjencë Ekonomike.   Singapori ...

Read More »

Sekretet e shtëpisë së Bardhë

Agjentët e sigurimit të fshehtë amerikan vazhdimisht bëjnë përpjekje që të gjitha zhvillimet në Shtëpinë e Bardhë të mbajnë larg syve dhe veshëve të opinionit, por kjo jo gjithmonë është e mundur. Ndërtimi i viles më të njohur në botë ...

Read More »

Rebelohet PS në Berat: ” Jo gangsterin Gledion Rehovica për kryetar Bashkie”

Gledi Rehovica është shpallur kandidati i së majtës për Bashkinë e Beratit. Propozimi i LSI  e kandidaturës së Gledi Rehovicës ka shkatuar rebelimin e RESSH dhe FRPD të cilat për herë të parë së bashku po përgatiten për rebelim civil ...

Read More »

Pasi i shpëtoi “atentatit”, Mëhill Fufi “muhabet” me socialistët

Deputeti demokrat Mëhill Fufi u përfol nga deputeti i sapopërjashtuar nga Partia Socialiste Tom Doshi se ishte në shënjestrën e një vrasësi te porositur nga Ilir Meta. Personalisht Fufi dëshmitë për këtë i dha në prokurori, kurse për mediat jashtë ...

Read More »

Prifti vazhdon të flas përçartë në emisionin e Rakipit

Dritan Prifti vjen ne nje interviste ekskluzive për Ylli Rakipin në “Të Paekspozuarit”  në Ora News. Dirtan Prifti deklaroi në fillim të intervistës se akuzat e Doshit janë të vërteta dhe se ish-deputeti i LSI ka qenë në dijeni që ...

Read More »

Rojet e Bashës shtypin njerëzit me këmbë (VIDEO)

Truprojet e kryetarit të PD-së Lulzim Basha janë treguar të dhunshëm gjatë marshimit nga sheshi “Skënderbej” drejt selisë së Kryeministrisë. Ata janë parë gjithë kohës duke shtyrë e duke sharë njerëzit që shoqëronin kreun e opozitës, në mënyrë të pakuptimtë. ...

Read More »

Bes Kallaku shkon në prokurori, patrioti i Bamit?

Një video e humoristit Bes Kallaku po bën xhiron e rrjetit. Madje video është shpërndarë edhe nga kryeministri Edi Rama. Kjo për shkak se Kallaku bën sikur është një i penduar, që ka marrë porosi për vrasje. Për ironi, ai ...

Read More »

E dashur, me sa veta ma ke “dredhur”, pyet çdo mashkull? (Video)

Shumë çifte kalojnë gjithë jetën pa e ditur me sa persona ka shkuar partneri i tyre më parë. Është një pyetje pas e sikletshme që askush nuk dëshiron t’a bëjë. Një studim është bërë për të parë reagimet e disa ...

Read More »

Fytyrat e bukura të protestave

Pavarësisht përpjekjeve të shumta të mediave dhe policisë për të thënë se protesta do ishte e dhunshme, në fakt ajo nuk rezultoi e tillë. Madje protesta kishte fytyrat e saj të bukura. Që nga Laura Vorpsi e PD, vajzat e LSI ...

Read More »