LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 740)

Kryesore

Vrasja e trefishtë në Tiranë për hakmarrje/ Vëllai i Besnik Sulkut u ekzekutua në Holandë 1 muaj më parë

Një vrasje e ndodhur në Rotterdam, qyteti detar i Holandës në prill të 2015 dyshohet se fshihet pas përplasjes me armë të ndodhur pasditen e 27 majit në bulevardin “Zogu I” në Tiranë ku shkaktoi vdekjen e 3 personave. Zyrtarisht ...

Read More »

Vuçiç e ka zili kandidatin e PD-së për Tiranë,por kur i mëson mbiemrin ….

Një muhabet interesant është zhvilluar gjatë takimit mes Kryeministrit serb Aleksandër Vuçië dhe kryetarit të PD’së, Lulzim Basha, të mërkurën pasdite. Kur të dyja palëve iu është harxhuar muhabeti, kryetari i PD’së i ka treguar mysafirit për kandidatin e partisë ...

Read More »

Vizita e Vucicit në Tiranë përmes fotografive(Foto)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar një album fotografish nga vizita e kryeministrit serb, Aleksandër Vucic në Tiranë.

Read More »

Presidenti serb i ‘dhuron’ vajzën për të dashur dhe një apartament portierit të ekipit që mos të largohet

Portieri i Radniҫkit nga Nishi, Milan Borjan, pritet të vazhdojë karrierën e tij me këtë skuadër. Përkundër ofertave të shumta që ka marrë pas formës së jashtëzakonshme, pritet që Borjan të vazhdojë të luaj me Radniҫnin. Ishte presidenti i klubit ...

Read More »

Rama: “Kulaçin” Maqedonisë, “kërbaçin” Greqisë

I pyetur gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kryeministrin serb Aleksander Vuçiç lidhur me reagimet e Greqisë dhe marrëdhëniet me të për problemet e kufirit detar dhe të zgjedhjes së një nëkryetari çam në Parlament, Rama nuk lëshoi pe ...

Read More »

Ekzekutimi i trefishtë në Tiranë/ Nipi vret për hakmarrje. Ja emri i viktimave (Foto)

Përplasje me armë në Fakultetin e Shkencave Natyrore, pranë maternitetit të vjetër në kryeqytet, nga raportimet e para bëhet e ditur se ka 3 viktima në vendngjarje dhe 3-4 persona të tjerë të plagosur. Deri tani  është mësuar emri i viktimave, i ...

Read More »

Mediet serbe: Pas 103 vitesh kumbon himni serb në Tiranë

Mediat serbe nuk e lane pa permendur se intonimi i himnit serb ne Tirane, gjate pritjes zyrtare te Kryeministrit Vuçiç, u degjua per here te pare pas 103 vitesh ne kryeqytetin shqiptar. Madje serbët theksojne se kryeministri i tyre, i ...

Read More »

Skandali i FIFA-s/ Ja kush është spiuni që zbuloi skemën e korrupsionit

Një spiun drejtoi FBI-në në zbardhjen e skandalit të korrupsionit në FIFA. Rrjeti prestigjoz amerikan CNN ka zbuluar se ishte ish-anëtari i Komitetit Ekzekutiv në FIFA-s, Çak Blazer ai që furnizoi hetuesit me dokumenta dhe regjistrime sekrete të takimeve me kolegët ...

Read More »

Femrat serbe sms Vuçiç: Jepi një puthje Ramës këtij kryeministri seksi

Megjithëse në Shqipëri, kryeministri serb Aleksandar Vuçiç nuk ka asnjë fans, apo të paktën deri tani nuk është deklaruar asnjë si i tillë, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për kryeministrin shqiptar… Dhe duket se fansat në Serbi, Ramës ...

Read More »

Masakroi dhe dogji dy kufoma, burg për jetë për Odise Verbofshin

Burgim të përjetshëm ka dhënë Gjykata e Durrësit mesditën e sotme për Odise Verbofshin, i cili një vit më parë vrau dhe dogji në automjet dy persona pas prishjes së një pazari droge. Relator i çështjes ishte gjyqtari, Shpëtim Epitaku, ...

Read More »