LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 742)

Kryesore

Shokuese/ Raportonte lajmet live, grabitet para kamerave gazetari (Video)

Një nga gazetarët më të njohur në Afrikën e Jugut ra pre e grabitësve, ndërsa po raportonte përpara kamerave. Pamjet tregojnë se si hajdutët sulmojnë gazetarin Vuyo Mvoko në Johanesburg. Për fat gazetari nuk është lënduar. Mvoko tha se ata e kërcënuan ...

Read More »

Drejtoresha i siguronte zoçka të vogla për orgji shefit Petrit Vasili, ekzistojnë video-dëshmia

A e dini që Petrit Vasili ishte shefi që drejtoresha në lushnje i siguronte zoçka të vogla për orgji? Burime brenda prokurorisë do publikojnë kasetën ku drejtoresha rrëfehet se vajzat 18 vjeçare siguroheshin për llogari të Petrit Vasilit. Për të ...

Read More »

Dëshmon në prokurori pronari i “Viva”, Xhaxhollari u akuzua nga Doshi për skenarin e vrasjes së tij

Xhaxhollari, pronari i lokalit “Viva”, për të cilin Tom Doshi tha se u përgatit skenari për eliminimin e tij, ka dëshmuar sot në prokurori duke thënë se s’ka lidhje me akuzat e deputetit të Shkodrës. Sipas burimeve nga prokuroria Xhaxhollari, i ...

Read More »

Video-tronditëse! Ja momenti kur rrëmbehet një fëmijë

Ky është momenti i tmerrshëm kur një burrë vrapo në rrugë, pasi ka rrëmbyer një fëmijë vetëm 1 vjeç nga një park. Ngjarja ndodhi në Sprague, SHBA. Bebja ishte në karrocë në park me vëllain dhe motrën, kur u rrëmbye. Në video ...

Read More »

IKMT kallëzon edhe kryebashkiakun e Shkodrës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kallëzon penalisht një tjetër zyrtar të lartë të pushtetit vendor. Kryetari i bashkisë së Shkodrës, Lorenc Luka akuzohet nga IKMT për shpërdorim të detyrës në bashkëpunim. Së bashku me të, kallzohen edhe ish-anëtarët e ...

Read More »

E nxjerrin në rrugë dhe e poshtërojnë, ja si hakmerret ‘njeriu më i shëndoshë në Kinë’

Njeriu më i shëndoshë në Kinë ka humbur mbi 82 kilogramë, pasi autoritetet e nxorën në rrugë për ta poshtëruar për peshën e tij. Lian Yong, 26 vjeç, peshonte 222 kilogramë pesë vjet më parë. Por prej atëherë i është nënshtruar ...

Read More »

Ministri Haxhinasto i jep tendër 2 milion euro ‘Tonit’, për rrugën Plepa-Kavajë

Ministri Haxhinasto mësohet se i ka dhënë një tendër prej 2 milion eurosh Fatjon Skënderajt, personit që dyshohet se është porositësi i vrasjes së Tom Doshit. Nga informacionet, bëhet me dije se tenderi është dhënë për rrugën Plepa-Kavajë, rikonstruksion dhe ...

Read More »

Profili i një vrasësi: “Breivik dhe marrëdhëniet e incestit me mamanë e tij”

Vrasësi norvegjez, Anders Breivik, mund ta ketë kryer masakrën e tij për shkak të një marrëdhënie incesti me mamanë e tij. Kjo e ka nxitur të shkojë drejt aktit të çmendur, thuhet në një libër. Breivik, 36 vjeç, vrau 77 persona, ...

Read More »

Publikohen fotot e para të vrasësve të liderit opozitar rus

Një fotografi e re shfaq vrasësit e dyshuar të liderit opozitar rus Boris Nemtsov.  Të dyshuarit shihen të ulur në makinë, në atë që raportohet të jetë një skenë vrasjeje. Fotografia është publikuar nga gazeta Moskovsky Komsomolets.

Read More »

Publikimi i video-skandalit ‘seksual’ në hipotekë, shkarkohen zyrtarët (Video)

Pas publikimit të video-skandalit, mësohet se zyrtarët e hipotekës janë shkarkuar menjëherë nga detyra. Protagonistë të këtij video skandali kanë qënë drejtori i hipotekës në zonën numër 1, Artan Tushe, dhe drejtori i zonës numër 5, Llambi Nika. Të pranishëm në ...

Read More »