LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 750)

Kryesore

Arrihet marrëveshja në Kosovë: Isa Mustafa kryeministër, Thaçi president

Isa Mustafa do të udhëheqë me ekzekutivin në koalicionin në mes të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Partisë Demokratike të Kosovës. Marrëveshja për koalicion në mes të PDK-së dhe LDK-së u arrit dje me ndërmjetësimin e Ambasadores amerikane Tracy Ann Jacobson ...

Read More »

Fjalët e fundit të Doktor Florit në krahë të vëllait

Vëllai i Florian Kondit, ka qenë personi i fundit që ka komunikuar me të në çastet e fundit të jetës. Ai ka dëgjuar edhe fjalët e fundit të Doktor Florit: “Alban, unë po shkoj. Duket se po fluturon edhe ti ...

Read More »

Raporti: 85% e nxënësve provojnë drogën për kureshtje

Përdorimi i lëndëve narkotike dhe braktisja e shkollës për shkak të kushteve të vështira ekonomike janë dy problemet kryesore me të cilat ndeshen sot të miturit. Të dhënat e raportit Save the Children tregojnë se 85% e nxënësve, veçanërisht djemtë, ...

Read More »

‘Doktor Flori’ përcillet sot në banesën e fundit, homazhe në hollin e TVSH

Tirana u zgjua edhe sot me hidhërimin për humbjen e njërit prej djemve të saj. Kantautori Florian Kondi, ose siç e njihnin të gjithë, Doktor Flori do të përcillet sot për në banesën e fundit. Në hollin e Radio Televizionit ...

Read More »

Vdekje në funeral, kushuriri plagos 3 vëllezërit, vdes në spital njëri prej tyre

Ka humbur jetën sot në spital, Ali Çangu 66-vjeç, i cili u plagos dje me armë nga kushëriri i tij, pas një ceremonie mortore. Çangu me dy vëllezërit kishin shkuar në ceremoninë e varrimit të babait të kushëririt të tyre ...

Read More »

Ndarja nga jeta e Dr. Florit/ Ja si e komentojnë lajmin e hidhur Rama, Basha dhe Berisha

Kryeministri shqiptar, Edi Rama e ka quajtur njeri gjenial Doktor Florin që ndërroi jetë të hënën. “Lamtumirë miku im gjenial…” shkruan Rama. Kryetari i Partisë Demokratike njëherësh dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ngushëllon familjen dhe fansat e ...

Read More »

Dr Flori, pushimet e fundit me të bijën Kaltrinën

Kjo është një nga fotot e fundit që Florian Kondi ka bërë me vajzën e tij Kaltrinën e cila ishte ajo që i mungonte më shumë kur ishte larg shtëpisë. Tani asaj do ti mungojë njëher e përgjithmonv i ati. ...

Read More »

Në 6 të mëngjesit gruaja e Dr Florit i telefonoi të vëllait: Gjendja e pakontrollueshme nga overdoza

Rreth ores 6 të mëngjesit, vellai i dr Florit, Albani ka marrë një telefonate nga bashkëshortja e tij e cila i ka kërkuar ndihmë se situata ishte bëre e pakontrollueshme, transmeton www.lapsi.al Dr Flori ishte duke përjetuar paranoja dhe halucinacione ...

Read More »

Edi Rama për fotografinë e Enver Hoxhës: Keqardhje

Edi Rama është deklaruar për praninë e fotos së Enver Hoxhës në një aktivitet të tij për shënimin e 70 vjetorit të çlirimit të vendit. Gjatë kohës kur Kryeministri shqiptar po vinte kurora lulesh te busti i Ushtarit të Panjohur, ...

Read More »

Alarm, afro 36 milionë njerëz jetojnë në skllavëri

Afro 36 milionë njerëz në gjithë botën jetojnë në skllavëri, ndërsa më shumë se gjysma e tyre në pesë shtete: Indi, Kinë, Pakistan, Uzbekistan dhe Rusi. Kështu ka bërë të ditur organizata për mbrojtjen e të drejtave të njeriut “Walk ...

Read More »