LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 760)

Kryesore

Lubonja: Në vend që të merremi me kryeministrin fashist, ne merremi me futbollin

Analisti Fatos Lubonja, vazhdon të thotë se nuk e kupton se si një lojë futbolli krijon konflikti mes shtetesh. “Një fushë futbolli nuk mund të kthehet në qendrën e gjenerimit të debatit të të gjithë politikës. Nuk mund të kthehet ...

Read More »

Vendimi i UEFA: Politika dënon vendimin, AK thirrje për protestë

Fill pas vendimit të dhënë nga UEFA, ku Shqipëria ka humbur në tavolinë 3 pikët e ndeshjes me Serbinë, ka reaguar politika shqiptare, duke dënuar kështu këtë veprim. Aleanca Kuq e Zi ka reaguar ashpër në lidhje me vendimin e ...

Read More »

Festimi i Kasamit me simbolin e shqiponjës, grekët: Të dëbohet tani!

Pajtim Kasami është vënë në qendër të kritikave të mediave greke. Kjo, jo për shkak të golit që shënoi kundër Juventusit, por të festimit të tij, duke krijuar me duar simbolin e shqiponjës. Disa nga mediat greke në faqet e ...

Read More »

Ministra dhe deputetët e kalojnë kohën duke ngrënë çumçakiz dhe duke luajtur me celular (Video)

Ministrat dhe deputetët në Shqipëri nuk e dëgjojnë njëri-tjetrin kur flasin në foltoren e Kuvendit. Që nga bojkoti i opozitës tre muaj më parë vëmendja dhe përqendrimi në punimet e Kuvendit të Shqipërisë ka rënë ndjeshëm, raporton Kosovapress. Kjo duket ...

Read More »

Burime nga UEFA, Shqipëria humb 3-0 në tavolinë

Komisioni Disiplinor i UEFA-s, duket se e ka marrë vendimin e tij përfundimtar, pas diskutimeve të gjata në lidhje me ndeshjen e 14 tetorit në Beograd mes Shqipërisë dhe Serbisë e cila u ndërpre për shkak të incidenteve në minutën ...

Read More »

Çudira shqiptare! Shpëtim Gjika shpall Armando Dukën “Nderi i qytetit të flamurit”

Këshilli bashkiak i qytetit të Vlorës nderoi me titullin “Qytetar Nderi” 11 futbollistët e kombëtares shqiptare dhe presidentin e Federatës shqiptare të futbollit Armendo Duka. Për këtë qëllim u zhvillua një mbledhje e posaçme e këshillit ditën e enjte paradite. ...

Read More »

Ja video kur ish i përndjekuri urinon mbi varrin e Enver Hoxhës

Një qytetar që deklarohet si ish i përndjekur politik ka zgjedhur të shprehë zemërimin e tij ndaj ish-diktatorit Enver Hoxha duke urinuar mbi varrin e tij.Ky veprim është fiksuar përmes fotosh në 16 Tetor, ditën e lindjes së diktatorit, ndërsa ...

Read More »

A ja vlen të sakrifikohesh për dashuri?

Dashuria nuk është gjithmonë arsye e mjaftueshme për të sakrifikuar veten. Një nga karakteristikat përcaktuese të dashurisë për dikë është që ju të jeni në gjendje që të mendoni jashtë vetes dhe nevojave tuaja për t’u kujdesur për një person ...

Read More »

“Lakuriqësia” në dritaret e kryeministrisë, trend apo hobi i Kryeministrit?

Gra gjysëm të zhveshura në dritaret e selisë qendrore të qeverisë. Në këtë formë ka menduar qeveria të sensibilizojë opinionin publik në kuadër të disa aktivitete që mbahen për muajin kundër kancerit të gjirit. Ajo që ka tërhequr vëmendjen janë ...

Read More »

“Serbia e ka mankth Shipërinë e Madhe, por ky nuk është projekt as i Shqipërisë, as i Kosovës”

Serbia duhet të kuptojë se Kosova nuk do të jetë kurrë brenda saj, dhe sa më shpejt ta kuptojë këtë, do jetë më mirë për vetë Serbinë dhe rajonin, tha kryeministri, Edi Rama në një intervistë për agjencinë amerikane Associated ...

Read More »