LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 770)

Kryesore

Del nga burgu, masakron me sende të forta bashkëshorten

Burri rreh për vdekje bashkëshorten e tij, arrestohet nga policia. Ngjarja makabre ka ndodhur paraditen e sotme, në lagjen ‘Sheq’ të Fierit. Sipas policisë, Arben Muho dyshohet se prej disa orësh ka ushtruar dhunë fizike, duke përdorur mjete të forta ...

Read More »

Babai tenton të varrosë të gjallë fëmijën se ishte vajzë (Video+18)

Babai i një 10-vjeçareje u arrestua pasi kishte tentuar që të varroste të gjallë vajzën e tij. Ngjarja mëse e rëndë ka ndodhur në Tripura të Indisë, ku Abdul Hussein hapi një gropë në oborrin e pasmë të shtëpisë, në ...

Read More »

Skandali/ Gazeta serbe bie viktimë e “agjentëve kroatë”, publikon fotot nudo të një ylli pornoje?! (Foto+18)

Prej disa ditësh, e përditshmja serbe “Informer”, merret me lajmin e skandalit seksual të presidentes së re kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq. Sipas kësaj gazete, në një shkrim u tha se ajo kishte më 2013 një lidhje jashtëmartesore me një spiun serb dhe ...

Read More »

Euro uljen më drastike në 11 vite

Monedha euro ka njohur këtë javë vlerën më të ulët në 11 vjet. Rënia e kësaj jave shënoi një moment historik për monedhën e përbashkët të Europës. 1 euro u shkëmbye për 1.15 dollarë, që është vlera më e dobët ...

Read More »

Varrosen në mënyrë anonime vëllezërit që terrorizuan Francën e gjithë botën

Në fshehtësi absolute, pa gdhirë ende mëngjesi i sotëm është varrosur Said Kouachi, më i madhi i vëllezërve Kouachi, autorë të masakrës së 7 janarit në Paris. Funerali u ndoq edhe nga disa antarë të familjes nën mbikqyrjen e policisë ...

Read More »

Me fyerjen e Profetit Muhamed, gazeta satirike për një ditë fiton 10 milionë euro!

Gazeta satirike javore franceze “Charlie Ebdo” me fyerjen dhe karikaturën e Profetit Muhamed ka arritur të fitojë një rekord shitjesh me vlerë prej 8 milionë eurove, e cila e kombinuar me abonimet, donacionet dhe asistenca nga publiku, revistës satirike i ...

Read More »

Laboratori i kokainës, dy kolumbianët e arrestuar: Punuam 2 muaj, s’na paguan

Cezar Adolfo Avila dhe Walther Moren Juan Moreno, dy kolumbianët e dyshuar si ekspertë të përzierjes së kokainës, të cilët u vunë në pranga në Xibrakë të Elbasanit, ku u zbulua një laborator përpunimi drogërash të forta, kanë hyrë në ...

Read More »

Ermal Hoxha e dinte për arrestimin, prokuroria: U filmua brenda laboratorit

Ermal Hoxha, nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha nuk i ka pranuar akuzat e ngritura ndaj tij nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Pas shoqërimit në policinë e Durrësit, në kuadër të operacionit të koduar “Xibraku”, ...

Read More »

Presidentja kroate duke bërë seks me një spiun serb, “Informer”: Videon e kanë serbët

Agjencia “Informer” shkruan se presidentja kroate Kolinda Grabar Kitaroviq ka patur lidhje jashtëmartesore me një spiun serb, gjatë kohës që ishte ndihmëse e Sekretarit të Përgjithshëm i NATO-s, në Bruksel. Sipas “Informer”, shërbimi sekret kroat (SOA) dyshon se Serbia disponon ...

Read More »

Themeluesi i “Charlie Hebdo”: Redaktori i revistës çoi drejt vdekjes stafin

Një nga themeluesit e revistës satirike “Charlie Hebdo” ka akuzuar redaktorët e tij, të cilët u vranë të mërkurën e kaluar, se çoi “drejt vdekjes” ekipin e tij duke publikuar karikatura provokuese të Profetit Muhamed. Henri Roussel, i cili ka ...

Read More »