LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 8)

Kryesore

Venecia e “gropos”, Meta lëshon “lehsin” të shpife dhe tregoi përralla se sa e ka pastruar Komisioni figurën e tij

Tedi Blushi, lehsi i paftyrë i kullës së barit të Metë, tha se PS po shpërndan lajme të rreme lidhur me përmbajtjen e raportit duke i menduar njerzit analfabet si ai dhe gjithë ato që rrethojn♪ë si suit rroxhobonxhosh Ilir ...

Read More »

“Vendimi javës tjetër për Shqipërinë është historik”, presidenti i PPE del me kërkesë urgjente

Presidenti i Partisë Popullore Evropiane (PPE), Joseph Daul, shprehu mbështetje për hapjen e bisedimeve të pranimit në BE për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Joseph Daul tha: “Politika e Zgjerimit të BE-së ka qenë një nga mjetet më të suksesshme ...

Read More »

“Do ndodhë brenda vitit”! Deputeti socialist zbulon si do të “përfundoi” Ilir Meta

“Dua të shpreh vlerësimin më të madh për të dy raportet e Komisionit të Venecias. Raporti i sotëm është për t’u përshëndetur. Thelbi i opinionit është se Meta i ka tejkaluar kompetencat, që në vetvete është shkelje e kushtetutës. Raporti ...

Read More »

Dy deputetët e Bundestagut takim me Ramën, zbulojnë “sekretin”: Angela Merkel do të ketë një kontakt direkt me Macron për hapjen e negociatave Shqipërisë

Read More »

Kush e shtyu kreun e Komisionit të Venecias të zbuste atë që shkruhet nga ekspertët në draftin final?!

Kreu i Komisionit te Venecias, Gianni Buquicchio, pas draftit final të publikuar ndaj presidentit Meta, në një intervistë për A2, ka folur për atë që nuk është kompetenca e tij dhe as e ekspertëve, të cilët deklaruan se është Gjykata ...

Read More »

Raporti përfundimtar i Venecias vendosi për fatin e Ilir Metës: Presidenca vazhdon deliron dhe nuk kupton! Prisni Blushin sot t’iu sqaroi!

Pas deklaratës së Komisionit të Venecias ku u miratua raporti përfundimtar dhe evidentohej se Presidenti Ilir Meta kapërceu kufijtë për anulimin e 30 Qershorit, por nuk mjafton për shkarkimin por duke e ngatërruar me të drejtat që nuk i ka, ...

Read More »

Raporti i Venecias “vulos” fatin e Ilir Metës si President

Meta u zotua mbrëmë se do jepte dorëheqjen nëse jo vetëm Komisioni i Venecias por dhe një gazetar i thjeshtë shqiptar do të konstatonte në një pikë të vetme se ka shkelur Kushtetutën. Sot “Vencia” e tha shqip se Presidenti ...

Read More »

Venecia vulos sot fatin e Ilir Metës, Taulant Balla 7 dosje voluminoze në seancë për shkarkimin e presidentit

Komisioni i Venecias do të vendosë sot për fatin e Ilir Metës. Pak ditë më parë në raportin paraprak që i dërgoi Kuvendit, Komisioni i Venecias konstatoi se presidenti Meta tejkaloi kompetencat dhe shkeli Kushtetutën, në momentin kur zhdekretoi 30 ...

Read More »

Kuvendi vihet në lëvizje për falimentimin e Veneto Banka, ultimatum BSH, Konkurrencës dhe ministrive të japin sqarime për skandalin

Institucionet në vend kanë nisur të vihen në lëvizje për skandalin me Veneto Banka. Fillimisht ishte Ministria e Drejtësisë që kërkoi informacion nga disa institucione, ndërsa së fundmi në lëvizje është vënë dhe Kuvendi i Shqipërisë. Janë me qindra qytetarë ...

Read More »

Paralajmërimet e Ramës: Ja ndryshimet që pritet të ndodhin në ligjin e vetingut për të ndëshkuar gjyqtarët e prokurorët, kush ngel shkon për ndjekje penale

Mazhoranca është e vendosur për të ndëshkuar gjyqtarët e prokurorët e ngelur në veting, si dhe ata që janë me probleme, por që ende nuk kanë hyrë në skaner nga KPK. Kryeministri Rama paralajmëroi të mërkurën në sallën e Parlamentit ...

Read More »