LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 8)

Kryesore

VIDEO/ “Viti i Ri s’duhet të gjejë asnjë rrënojë dhimbjeje të papastruar në Durrës e Thumanë”, kryeministri Rama bën premtimin e madh nga Londra: Në vend të tyre…

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Londër ku po merr pjesë në Samitin e NATO-s. Nga Londra Rama nuk i ka ndalur mesazhet për shqiptarët, të cilët prej ditësh janë të përfshirë nga dhimbja që la pas tërmeti i tmerrshëm. Vetëm ...

Read More »

“Nuk ka nevojë të qash”, Iris Luarasi ‘thumbon’ ashpër ministren Xhaçka: Këtyre patetizmave u ka kaluar koha!

E ftuar dje në emisionin e pasdites ‘Rudina’, pedagogia Iris Luarasi shprehu keqardhjen e madhe për viktimat dhe për të gjithë ata qytetarët të cilët kanë humbur gjithçka për të cilën kishin punuar gjithë jetë. Mirëpo krahas kësaj, pa përmendur ...

Read More »

Avokati: Presidenti ka hyrë në listën e zezë të SHBA-BE, shtyrja e hetimeve e justifikuar

Avokat Spartak Ngjela e ka bërë dje të qartë se ndërkombëtarët nuk do të lejojnë që mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta të ketë pazare. Dje komisioni hetimor shtyu dhe me 4 muaj afatet dhe pati akuza nga ...

Read More »

Që në pikë të mëngjesit, Rama e nis ditën me fjalët e shenjta: Fryu një stuhi e tmerrshme saqë malet u ndanë…

Kryeministri Edi Rama, ndodhet në Londër ku po merr pjesë në Samitin e NATO-s, këtë herë ka përzgjedhur disa vargje inkurajuese nga libri i shenjtë i Biblës, të cilat lidhen me tërmetin. Përmes këtyre fjalëve të shenjta, siç i cilëson ...

Read More »

Sistem që “paralajmëron” lëkundjet sizmike 4 orë përpara?! Rumania dhe Izraeli fillojnë testimin e teknologjisë revolucionare

Universiteti Politeknik i Bukureshtit do të nisë testimin e një sistemi të ri, i cili mund të jetë në gjendje të identifikojë tërmetin të paktën 4 orë përpara se të ndodhë. Ky sistem do të ishte në gjendje të identifikonte ...

Read More »

Termeti, Ramush Haradinaj: Fola me Metën, se Edi Rama nuk më hapi telefonin

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për Abc News ka rrëfyer se si u organizua shteti i Kosovës brenda 30 minutash për ti ardhur në ndihmë Shqipërisë së goditur nga termeti, në orët e para të ...

Read More »

Ministri fuqiplotë: Sot përfundon strehimi i të gjithë familjarëve të viktimave. Apeli për banorët

Ne mungese te kryeminisrit Rama, i cili eshte ne Samitin e NATO-s, Ministri fuqiplotë për gjendjen e jashtëzakonshme pas tërmetit, Bledi Çuçi ka dhene sot detaje nga bilanci i dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit, qe la pas ...

Read More »

Të enjten Shqipëria me kryeprokuror të “vërtetë”! A ekzistojnë arsye që Arta Marku të largohet?!

Kuvendi pritet të zgjedhë të enjten Prokurorin e ri të Përgjithshëm të Shqipërisë, mes tre emrave të dërguar nga KLP. Tre emrat e dërguar nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë për të marrë drejtimin e organit të akuzës janë Olsian ...

Read More »

Rama e pyet: Më njeh mua kush jam unë? Vajza e vogël: Ti je Lali Eri (Ja si i përgjigjet kryeministri)

Kryeminstri Edi Rama vizitoi në Tiranë familje të cilat u prekën nga tërmeti shkatërrimtar i mëngjesit të 26 nëntorit. Gjatë inspektimit dhe shkuarjes në banesat ku po strehohen të prekurit nga tërmeti, Rama takoi edhe fëmijë e të moshuar duke ...

Read More »

Edhe tërmeti na ndau, ca të punojnë, të tjerët mallkojnë!

Tabloja që la pas tërmeti i 26 nëntorit është pamja më e dhimbshme që do na shoqërojë ndër vite. Asnjë piktor apo modelues nuk mund të arrijë të hedh në telajo pamjet shkatërruese dhe të dhimbshme post tërmetit. Secili nga ...

Read More »