LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 80)

Kryesore

“Kërkoi ti fuste gruan në burg”! Meta fut në sherr Tedin e Blushit me Sokol Ballën

Raporti i Venecias është kthyer në një tjetër pikë të nxehtë debati mes palëve politike në Shqipëri, ku mjaft ashpër janë përfshirë edhe gazetarët. Ka qenë fillimisht gazetari Sokol Balla, i cili pas raportit të Venecias, i kërkonte me anë ...

Read More »

Komisioni i Venecias “fundosi” Ilir Metën! Avokati në sulm, del me paralajmërim “b.ombë”: Koha do ta tregojë…

Pas mbërritjes së raportit të Komisionit të Venecias në Tiranë, ku mes tjerash thuhet se Presidenti i Republikës ka tejkaluar kompetencat kushtetuese për zhdekretimin e 30 qershorit, ka ardhur edhe reagimi i fortë i avokatit Spartak Ngjela. Ngjela paralajmëron ndryshimin ...

Read More »

A e kupton ‘Zëri i Amerikës’ se tejkalmi kompetencat disa herë e Metës… sipas Kushtetutës” quhet përdhosje?!

Komisioni i Venecias vlerëson se Presidenti Ilir Meta ka vepruar në tejkalim të kompetencave të veta kushtetuese ndërsa vendosi të anulojë 30 Qershorin si datë të zgjedhjeve vendore. Në draft opinionin e tij, një kopje të të cilit e ka ...

Read More »

“Migjeni” së shpejti në ajër, ja kur do fluturojë (Foto)

Pas “Lasgushit”, “Migjeni” do të jetë avioni i radhës i cili do të bëhet gati për fluturim. Air Albania ka njoftuar se “Migjeni do jetë gati për 30 shtator!” Postimi: Migjeni, gati për 30 shtator! Përjetoni eksperiencën shqiptare të fluturimit ...

Read More »

A do shporren ndonjë ditë këta të pafytyrë si Kryemadhi?! Avokate e Sali Berishës dhe Lulzi Bashës kur ka nevojë për avokat familjarë

Monika Kryemadhi në emisionin “Provokacia” ka komentuar situatën politike dhe marrëdhënien e saj dhe të partisë që ajo drejton me Partinë Demokratike dhe Lulzim Bashën. Teksa i cilësoi marrëdhëniet me Lulzim Bashën dhe PD si shumë të mira, Kryemadhi e ...

Read More »

Avokati që paralajmëroi dekretin e Metës si antikushtetues: Molotovi presidencial!

Qëndrimin që Komisioni i Venecias e dha ditën e sotme, se dekreti i Presidentit Ilir Meta për çdekretimin e 30 qershorit, si datë të zgjedhjeve vendore, e ka paralajmëruar në gazetën “TemA” avokati i njohur që më 9 qershor. Në ...

Read More »

Komisioni i Venecias”‘i dha goditjen” e fortë Metës për zgjedhjet! OSBE/ODHIR i çertifiko, ndërsa Vasali i LSI flet përçartë!

Ka ardhur reagimi i parë i ashpër nga Lëvizja Socialiste për Integrim pas publikimit të raportit të Komisionit të Venecias, në të cilin thuhej se Presidenti Ilir Meta ka tejkaluar kompetencat kushtetuese me anulimin e 30 qershorit si datë të ...

Read More »

Data … jemi të paqartë, është ‘ngatërresë’ nga nxitimi! Reagon sërish Presidenca: Çfarë nuk shkon në raport?!

Presidenca nuk pranon të komentojë raportin e Komisionit të Venecias që konkludon se presidenti Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën me anulimin e datës së zgjedhjeve të 30 qershorit. Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi, shprehet se dokumenti nuk komentohet më së ...

Read More »

VIDEO/ Meta i regjistruar nga Çimpeku: Jap dorëheqjen nëse Venecia thotë që shkela Kushtetutën! Sot…traktat i porositur?!

Pas takimit me ekspertët e Komisionit të Venecias në Tiranë në 10 shtator, Presidenti Ilir Meta deklaroi publikisht se do të jepte dorëheqjen, nëse Venecia thoshte se ai ka shkelur Kushtetutën. “Nëse Venecia thotë që Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën, ...

Read More »

Edi Rama në OKB thirrje: E dashur Serbi, Kosova e pavarur është një realitet i pamohueshëm! E dashur BE hiq izolimin e 2 milion shqiptarve të Kosovës!

Kryeministri Rama duke folur në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara u ndal specifikisht në një kërkesë. “Të gjitha vendet duhet ta njohin pavarësinë e Kosovës”, tha ai. Rama u drejtua me fjalët: “E dashur Serbi, Kosova e pavarur është një ...

Read More »