LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 820)

Kryesore

Spanjë, shërohet infermierja që u infektua me Ebola

Qeveria e Spanjës ka bërë të ditur se infermierja Teresa Romero, e cila ka qenë personi i parë që është infektuar me Ebola jashtë Afrikës, nuk vuan më nga sëmundja vdekjeprurëse. Romero i ishte nënshtruar mjekimit intensiv më 6 tetor ...

Read More »

Mediat serbe: Ja shqiptari që komandoi dronin me “Iphone’, plani me Olsi Ramën

Serbia thotë se ka zbuluar dhe ka shpallur në kërkim njeriun që ngriti një flamur me simbole shqiptare mbi stadiumin Partizani të martën në mbrëmje. Mediat serbe shkruajnë se është identifikuar personi që ngriti me dron flamurin e “Shqipërisë së ...

Read More »

“Forbes”: Michael Jackson, artisti me më shumë fitime pas vdekjes

Sipas revistës “Forbes”, mbreti i muzikës pop Michael Jackson është artisti me më shumë të ardhura dhe fitime pas vdekjes. Pesë vjet nga vdekja e tij, Jackson ka fituar vetëm vitin e kaluar, 140 milion dollarë, dy herë me shumë ...

Read More »

Vuçiç-Bidenit: Amerika të zgjedh midis “Shqipërisë së Madhe” dhe Serbisë normale

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçic ka zhvilluar një bisedë telefonike me zv.presidentin amerikan Joe Biden, pas incidentit në stadiumin e Partizanit në ndeshjen Serbi – Shqipëri. Shefi i qeverisë serbe me këtë rast e ka njoftuar numrin dy të qeverisë ...

Read More »

Federata serbe tentoi të mashtronte Kombëtaren shqiptare të rikthehej në fushë

Serbet u munduan me çdo kusht ta nxirrnin Kombëtaren shqiptare në fushë, duke gënjyer se kjo është kërkesë e delegatit të UEFA-së Federata serbe u përpoq me të gjitha mënyrat që ta nxirrte skuadrën shqiptare në fushë. Kjo, pasi e ...

Read More »

Ja vrasësi serial më i tmerrshëm në botë

Një 26 vjeçar nga Brazili që punonte si roje sigurimi ka pranuar se ka vrarë 39 njerëz, duke e bërë një nga vrasësit me të tmerrshëm në botë me shumë viktima. Thiago Henrique Gomes da Rocha u arrestua nga policia ...

Read More »

Gjen pas 16 vitesh vajzën e humbur nëpërmjet Facebook

Rrejti social “Facebook” ka kontribuuar për bashkimin e një nëne me të bijën pas 16 vitesh. Bëhet fjalë për 40 vjeçaren shqiptare, Alma Hoxha, me banim në Itali, të cilës ish-bashkëshorti i saj, që është edhe babai i fëmijës ia ...

Read More »

Studentja e Juridikut padit të dashurin në Gjykatë: Më vodhi virgjërinë

Një studente 21-vjeçare ka denoncuar ish-të dashurin e saj për “vjedhje virgjërie me anë të mashtrimit”. E bindur edhe përballë prokurorit, madje me kompetencë të plotë si njohëse e mirë e ligjeve, duke qenë se studion për drejtësi, vajza nga ...

Read More »

Maqedoni, ndalohet gjuha shqipe në çdo komunikim zyrtar të MM-s

Ministria e Mbrojtjes e Maqedo nisë ka ndaluar përdorimin e gjuhës shqipe në komunikimin zyrtar. Sipas “Zhurnal” ndryshe nga vitet e kaluara, kur ministrinë e drejtonin ministrat shqiptarë dhe dygjuhësia aplikohej në të gjitha nivelet, ministri aktual i Mbrojtjes, Zoran ...

Read More »

Deklaratat bombastike të Ronaldos, Beckham, Drogba dhe Ibra

Katër deklarata “bombastike” po qarkullojnë në media të ndryshme, si deklarata të futbollistëve më në zë në botë. “Jeni shembulli më i mirë për të treguar se si mbrohet flamuri i kombit tuaj me nderë , jeni heronj të kombit ...

Read More »