LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 830)

Kryesore

Interkonjeksioni i Fazlliçit? Gjiknuri: Nën mbikqyrjen e gjermanëve

Ministri i Energjetikës sqaron zgjedhjen e kompanisë  boshnjake “Energoinvest” me aksioner dhe Damir Fazlliç  për ndërtimin e linjës së interkonjeksionit 400 kV mes Shqipërisë dhe Kosovës Përmes një njoftimi për shtyp ministria kërkon të sqarojë se selektimi dhe përzgjedhja, deri ...

Read More »

Interkonjeksioni, kompania e Damir Fazllic ndërton linjën në pjesën shqiptare

Pas lajmit të publikuar në media, për përfshirjen e firmës boshnjake “Energoinvest”, në pronësi të biznesmenit Damir Fazlliç, në ndërtimin e linjës së interkonjeksionit me Kosovën, Ministria e Energjisë dhe Industrisë sqaron se “kompania kroate “Dalekovod” do të ndërtojë linjën ...

Read More »

Të larguarit nga puna protestojnë para Kuvendit: Të zbatohet ligji i nëpunësit

Ish-punonjës të administratës, të larguar nga detyra, kanë zhvilluar sot një protestë përpara parlamentit, pak para nisjes së seancës plenare. Më pankarta ku shkruhet “Na mashtruat”, “Ku ma ke konkursin”, “Deputet mos shkel ligjin”, protestuesit u kërkojnë deputetëve zbatimin e ...

Read More »

Kuvend, Berisha: Qeveri hitleriane, po përgatisni kushtet për destabilizim

Seanca e sotme parlamentare është kthyer në një arenë proteste nga opozita, e cila po shfrytëzon çdo hapësirë për të reaguar ndaj prishjes së konsensusit nga mazhoranca dhe shkarkimit të ish-kryeinspektores Zana Xhuka. Të paktën dhjetë deputetë të opozitës janë ...

Read More »

Atentati ndaj biznesmenit, policia heton konfliktet me ortakun

Zbardhen detajet nga hetimi për ngjarjen e një dite më parë, ku si pasojë e shpërthimit të telekomandur me C4, në lokalin e biznesmenit Armando Ceka u plagos ky i fundit, juristi dhe truproja e tij. Burime nga Policia thanë ...

Read More »

Kamenos: Temë e hapur për Greqinë është Vorioepiri

Çështja e të ashtuquajturit Vorio Epir ka filluar të dëgjohet edhe në Parlamentin grek. Kryetari i partisë “Grekët e Pavarur” ka sulmuar qeverinë greke lidhur me temat kombëtare, që ajo i cilëson prioritete, duke deklaruar se “e vetmja temë e hapur ...

Read More »

Shqiptarët sherr masiv me afrikanët në burgun e Gjenevës, 36 të plagosur

Shqiptarët përleshen me afrikanët në burgun e Gjenevës Champ – Dollon, 36 të plagosur. Në këtë burg prej tre ditësh ka pasur 5 përleshje. Policia dhe zyrtarët e burgut Champ – Dollon i kanë deklaruar agjencisë së lajmeve “Presheva Jonë“ ...

Read More »

Ukrainë, policët në gjunjë para protestuesve: Na falni

Pamje të jashtëzakonshme vijnë nga Ukraina. Forcat e policisë ulen në gjunjë për të kërkuar të falur për veprimet që kolegët e tyre kanë kryer duke vrarë protestuesit në masakrën e fundit në Kiev. Pamjet e jashtëzakonshme janë regjistruar në ...

Read More »

Eksploziv në lokalin e biznesmenit, plagoset bashkë me juristin dhe truprojen e tij

Tjetër atentat biznesmenit të ndërtimit Armando Çeka. Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur rreth orës 10:00 në lokalin e Çekës në rrugën “Budi”, pranë Institutit të Higjienës në kryeqytet. Burime nga policia bëjnë të ditur se në lokal dyshohet të jetë vendosur ...

Read More »

Erdogan reagon për regjistrimin: Një fabrikim i turpshëm

TURQI-Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan ka reaguar pas regjistrimit telefonik me djalin e tij Bilal Erdogan ditën e djeshme, në të cilën i kërkon të largojë nga banesa të gjitha paratë që gjendeshin në shtëpi. Erdogan refuzoi ashpër vërtetësinë regjistrimit ...

Read More »