LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 840)

Kryesore

Në Brazil femrave u kërkohet testi i virgjërisë për tu futur në punë

Gratë janë duke u detyruar që t’i nënshtrohen testeve të virgjërisë kur kërkojnë punë të arsimit në shtetin më të populluar të Brazilit. Punonjësit e arsimit të ardhshëm në shtetin e Sao Paulo janë të detyruar t’i nënshtrohen një diagnostikimi ...

Read More »

Rrëfimi rrëqethës i familjarëve të nënës që vrau fëmijën me thikë

Është ulur të flejë si çdo natë tjetër me të birin e saj, me të vetmin njeri që ndante ditë-netët e saj prej katër vitesh. Ishte braktisur nga i ati i djalit, para se i biri i saj të bënte ...

Read More »

Tronditëse, fëmija pozon me kokën e prerë të një ushtari sirian, babai: “Ky është djali im”

Babai është nga Australia por nuk ka ngurruar t’i bashkohet thirrjes streme për xhihad. Khaled Sharrouf, me vete ka marrë dhe fëmijët ku një prej tyre vetëm 7 vjec, pozon me kokën e prerë të një ushtari sirian. Në Siri, ...

Read More »

Rama paraqitet i vetëm me pushime në Vlorë, Berisha me familjen në Gjirin e Lalzit

Pa kostumin zyrtar dhe kravatën, i veshur me një këmishë në stilin e tij të veçantë të veshjeve, Kryeministri Edi Rama u shfaq dje, në fakt jo me bashkëshorten dhe djalin e tij të vogël të porsalindur, por i vetëm në ...

Read More »

Krimi për pronën në Bajram Curr, arrestohen 2 vëllezër si autor të vrasjes

Një vrasje me armë zjarri tronditi Tropojën mëngjesin e sotëm të kësaj të hëne. Ngjarja ndodhi rreth orës 09:35 pas një konflikti në një lokal në qendër të Bajram Currit. Mësohet se i vrarë ka mbetur djali 27 vjec Blerim Metaliaj ...

Read More »

Vret shokun për lojën në tavull

Policia e Vlorës ka identifikuar dhe shpallur në kërkim autorin e vrasjes së 26-vjecarit Endri Yzeiri. Sipas policisë autori me iniciale A.M ka qëlluar për vdekje të riun, pas një konflikti për motive të dobëta. NGJARJA Endri Yzeiri, 26-vjeçar, është ...

Read More »

Hetuesit: Bitraj i vidhte paratë me arka, veprimet të dokumentuara

Vjedhjet që ka kryer punonjësi i Bankës së Shqipërisë, Ardian Bitraj në arkën e Thesarit në Linzë, janë filmuar nga kamerat e brendshme që ndodhen brenda Arkës Stok, aty ku edhe janë vjedhur paratë. Burime pranë organit hetimor bëjnë me ...

Read More »

Reagon ashpër Shkupi për thirrjet raciste të komandove grekë, Rama hesht

Vetëm pak ditë pas publikimit të videos nga forcat komando greke LOK me thirrje antimaqedonase dhe anti shqiptare ka reaguar ashpër qeveria maqedonase. Përmes një deklarate për mediat ajo dënon fjalorin e dhunshëm dhe kërcënues të ushtrisë greke. “Është shqetësues ...

Read More »

ISIS kërcënim për Shqipërinë

T​ë gjithë janë shokuar nga masakrat që po bëjnë militantët islamik të ISIS në Irak. Mes frikës se ata po fitojnë shumë terren në Irak e janë duke arritur qëllimin e tyre gazetari David Gardner i Financial Times ngre pyetjen ...

Read More »

Vritet Patrioti, xhihadisti shqiptar nga Gjilani

Në luftimet e ashpra në të ashtu quajturin “Kalifat”, territori i okupuar nga organizata terroriste Shteti Issam i Irakut dhe Shamit (ISIS) është vrarë edhe një shqiptar nga Kosova, raporton Express. Forumet e xhihadit thonë se ky person është Patriot ...

Read More »