LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 850)

Kryesore

Të gjithë freshistat nisin të hedhin baltë mbi Tomën, mbushen me sharje gazetat dhe portalet

Pas kritikave të ngritura publikisht nga deputeti Tom Doshi ne komision kundër Ministrit Saimir Tahiri, i menjëhershëm ka qenë reagimi. Endri Fuga ka urdhëruar zyrën e blogjeve pranë Partisë Socialiste që të denigrojnë me sharje dhe presione deputetin Tom Doshi ...

Read More »

Përfundon procesi pas 276 seancash, 4 burgime përjetë për Dritan Dajtin

Përmbyllet pas rreth 276 seancave në Gjykatën e Krimeve të Rënda, procesi gjyqësor ndaj Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e 4 efektivëve të skuadrës së operacioneve speciale të antikrimit të organizuar të policisë. Gjykata ka pranuar kërkesën e prokurorisë për ...

Read More »

Një vit pas: Si jetojnë kroatët

Një vit ka kaluar që kur Kroacia është bërë anëtare e Bashkimit Evropian, në vitin e kaluar standardi i qytetarëve kroatë nuk është përmirësuar. Prapa Kroacise është pothuajse një vit i anëtarësimit në BE, kuletat e qytetareve janë ende kryesisht bosh njoftojne mediat rajonale. Megjithatë, gjatë ...

Read More »

Konflikti në Gaza, UNICEF: 121 fëmijë të vrarë, 900 të plagosur

Në total 121 fëmijë palestinezë janë vrarë në Gaza që nga shpërthimi i krizës, më 8 korrik, e deri tani. Kjo u njoftua sot nga UNICEF-i në Gjenevë. “Të vrarë janë 84 djem dhe 37 vajza mes moshës pesë muajsh ...

Read More »

Në Sarandë shfaqen tornado, panik tek pushuesit

Një tornado është shfaqur sot në plazhin e Sarandës duke habitur banorët e saj por dhe pushuesit.

Read More »

Marrëveshja e fshehtë e Ramës me Bamirin, hidhëron LSI-në

Ethet e zgjedhjeve lokale, siç duket e kanë mbërthyer politikën, këtij tundimi nuk i kanë shpëtuar as Edi Rama me Bamir Topin. Nga burime konfidenciale mësohet se kreu i FRD-së me Kryeministrin Rama kanë rënë dakord për një marrëveshje mes ...

Read More »

Nuk donte që mbesa të fejohej, vret me armë gjahu 4 pjestarët e familjes më pas veten

Krimi brenda familjes trondit vendin. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Suk të Fierit, ku një 73-vjeçar ka kryer një masakër të vërtetë në familjen e tij, duke vrarë dy vëllezërit, kunatën dhe mbesën 17-vjeçare. Kjo ...

Read More »

Pas atentatit me tritol ndaj biznesmenit Çeka, 15 kallzime për mashtrim në prokurori

Në kohën kur prokuroria ende nuk ka mundur të hedhë dritë mbi atentatin ndaj biznesmenit Armando Çeka, i cili mbeti i plagosur rëndë, bashkë me juristin e kompanisë së tij të, të paktën 15 persona kanë trokitur në dyert e ...

Read More »

Shqipëria rrezikon të mbetet pa rezervar uji

Shqipëria, vendi i dytë në Evropë për rezervat ujore, pas Norvegjisë, rrezikon të mbetet pa ujë. Alarmin e kanë dhënë ambientalistët në Shqipëri, duke bërë shkaktar për gjendjen e krijuar ndërtimin pa kriter të hidrocentraleve në këtë vend nga ku ...

Read More »

Ushtari izraelit merr në shënjestër e snajperit fëmijën palestinez, i bën foto dhe e poston në Instagram

Në vazhdën e imazheve të shumta me pamje nga lufta që po postohen nëpër rrjete sociale, ka ardhur edhe një fotografi ku shihet pjesa e pasme e kokës së një fëmije në shënjestrën e snajperit të një ushtari izraelit. Fotografia ...

Read More »