LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 852)

Kryesore

Ambasada SHBA-s qytetarëve të saj: Mos udhëtoni drejt Lazaratit, qyteti nuk kontrollohet nga ligji

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ndalon të gjithë punonjësit e qeverisë amerikane që jetojnë në Shqipëri, që të udhëtojnë për në fshatin Lazarat në Gjirokastër. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare në internet, Ambasada Amerikane thekson ...

Read More »

Largohet nga PS kreu i komunës Kaçinar, Bardhi: Policia më dhunoi 10 orë djalin e mitur në komisariat

Kreu i komunës Kaçinar në Mirditë, Petrit Bardhi, largohet nga Partia Socialiste dhe del i pavarur. Kryekomunari bëri të ditur se shkak për këtë vendim është dhuna e ushtruar nga Policia e Sarandës ndaj djalit të tij 13-vjeçar. Zoti Bardhi ...

Read More »

Statusi, Fyle: Përplasjet politike, bilanci negativ që bllokoi integrimin

Komisioneri për Zgjerim Stefan Fyle jep një mesazh të qartë dhe të fortë për politikën shqiptare, duke u shprehur se klima aktuale politike, e bazuar tek përplasjet minon arritjet e deritanishme të Shqipërisë për sa i përket integrimit. Analiza e Fyle ...

Read More »

Prokuroria zbulon pamjet filmike që lidhin biznesmenin Karçini me vrasësin me pagesë Sinanaj

Prokuroria e Krimeve të Rënda siguron pamje filmike, te cilat shfaqin vrasesin me pagese, Julian Sinanaj ne nje takim me biznesmenin Ilir Karcini. Kjo prove duket se gozhdon biznesmenin, alibia e te cilit bazohet mbi mohimin e cdo akuze qe ...

Read More »

Takimi me Topin, Ngjela: Për korrupsionin dhe reformën në drejtësi

Kreu i PLD, Spartak Ngjela zhvilloi sot një takim me kreun e FRD, Bamir Topi. Takimi u zhvillua në një nga lokalet e kryeqytetit. Sipas Ngjelës, në takim u diskutua mbi situatën politike në vend. “Po goditet korrupsioni, por ende ...

Read More »

PD: Njerëzit e deputetit socialist kërcënojnë gazetarin e RD

Partia Demokratike ka denoncuar sot kërcënimet ndaj korrespondentit të gazetës së kësaj partie RD. Në një deklaratë për mediat zëdhënësja e PD Laura Vorpsi u shpreh se gazetari është kërcënur pas një shkrimi për emërimet nepotike në spitalin e Tepelenës. ...

Read More »

Itali, bllokohen 25 mijë kg vaj ulliri i dëmshëm me destinacion Shqipërinë

Një sasi rreth 25 mijë kg vaj ulliri ekstra i prodhuar në vendet në Bashkimit Europian dhe që kishte destinacion Shqipërinë është sekuestruar në orët e parë të mëngjesit të sotëm, në Portin e Barit nga forcat e Guardia di ...

Read More »

Breshëri plumbash drejt makinës së shefit të anti-trafikut dhe atij të krimeve gjatë operacionit policor

Qëllohet me armë zjarri automjeti privat i Shefit Kundër Trafiqeve dhe Narkotikëve në Komisariatin e Policisë së Sarandës. Burime zyrtare nga Ministria e Brendshme thanë se, ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:30 në hyrje të fshatit Shëndëlli në Sarandë, ...

Read More »

“Dhunë në familje”, gruaja në gjendje të dehur godet me gur bashkëshortin

Sherri për motive xhelozie, 25-vjeçarja godet me gurë bashkëshortin. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës, në fshatin Liqenas të rrethit të Korçës. Burime zyrtare nga Drejtoria e Policisë së këtij qarku, dje, bënë me dije se ka nisur procedimi ...

Read More »

Amnesty International: Në policinë greke ka kulturë racizmi, urrejtie dhe dhune

Organizata e njohur e të drejtave të njeriut Amnesty International, thotë se në policinë greke ka zënë rrënjë prej kohësh një kulturë e mosndëshkimit, racizmit dhe dhunës. Organizata sjell si shembull përdorimin e tepruar të forcës kundër protestuesve dhe keqtrajtimin ...

Read More »