LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 853)

Kryesore

Adi Krasta: mos shkatërroni RTVSH

Prezantuesi i njohur Adi Krasta, i cili për një kohë të gjate ka punuar edhe ne Top Channel , sefundi ka dale hapur kunder kesaj medie duke i dhene te drejte ish kryeministrit Berisha se Top Media, eshte nje mafie e rrezikshme. Adi Krasta ...

Read More »

Hakmarrja e ish-gruas së Putinit

Ish-gruaja e presidentit rus Vladimir Putin, Lyudmila, shkaktoi reagime kur u fotografua me një fustan me ngjyrat e flamurit të Ukrainës. Putini dhe Lyudmila janë ndarë zyrtarisht pas tri dekadash martese. Lyudmila u shfaq në publik me një fustan që ...

Read More »

Dëshmia tronditëse, drejtori i burgut dha urdhër që Ilia Kareli duhet të vdesë

“Drejtori i burgut të Nigritas dha urdhër që Ilia Kareli duhet të vdesë”. Kjo është dëshmia e fortë e ardhur nga Fisnik Hasi, i burgosuri i këtij burgu, i cili prej vitesh njihte Karelin. Në një intervistë ekskluzive telefonike nga ...

Read More »

Grupi separatist kërkoi armë nga Shqipëria për aneksimin e Venetos, në pranga një ish-deputet

Policia italiane arrestoi sot 24 persona, pjesë e një grupi separatist, pasi ka dyshime se ishin duke mbledhur armë, për të ndarë me dhunë rajonin verior të Venetos, nga pjesa tjetër e Italisë. Në pranga ka rënë edhe Franko Roçhetta ...

Read More »

Europa ka pasur kopsht zoologjik dhe për njerëz (Foto)

Deri në fillim të shekullit XVIIII në Europë kishte kopshte zoologjike të njerëzve, ku shfaqeshin humanët me ngjyrë. Ata u sollën nga Afrika për t’u shfaqur para qytetarëve evropian, duke u trajtuar sikur sot që trajtohen kafshët e egra. Në ...

Read More »

Shefi i INTERPOL-it: Shqiptarët nuk janë aq të rrezikshëm sa shkruhet në disa media

Sekretari i përgjithshëm i INTERPOL-it, RonaldK.Noble, deklaron se shqiptarët nuk janë aq të rrezikshëm sa raportojnë disa media të huaja. Në një intervistë ekskluzive për agjencinë informative kombëtare “Presheva Jonë”, Noble flet mbi punën e tij dhe lidhjet me Kosovën e ...

Read More »

Ministria e Jashtme e Kosovës: Rrëmbyesi i avionit nuk është shqiptar fare

Pavarësisht se të gjitha mediat gjermane raportojnë se rrëmbyesi i aeroplanit Minhen Budapest është shqiptar i Kosovës, Ministria e Jashtme e Kosovës thotë se personi në fjalë nuk është shqiptar fare. I paraqitur si Muslim H. , personi i cili ...

Read More »

Top 10 penalltit e gabuara në historinë e futbollit (Foto+Video)

Në futboll është një moment shumë decizive ku përcaktohet fati i një ndeshje e shoqëruar me ndjenjat e një kombi apo një pjese njerzish dhe kjo është goditja e një penalltie në momentin më kulminant të ndeshjes. Ne po ju ...

Read More »

Vrasja e Karelit në burg, shefi i rojeve të Nigritas: Ishim 10 gardianë që e rrahëm dhe e torturuam

Gjatë hetimit të vdekjes së Ilia Karelit nga Kontrolli i Brendshëm i Policisë, janë dhënë dëshmi dhe fakte që hedhin shumë dritë mbi të vërtetën për dhunën e ushtruar mbi shqiptarin. Sipas një dëshmie, shefi i rojeve të brendshme të ...

Read More »

“Albanian Policy Center”, Moore: SHBA s’mban anë, jemi krahë jush për integrimin në BE

“Unë them që shtetet e SHBA-së nuk mbajmë anë, por ne jemi me integrimin e Shqipërisë në BE”. Deklara u bë nga Drejtori i Politikës për Europën Qëndrore dhe Juglindore në Departamentin Amerikan të Shtetit, Jonathan Moore në konferencë e ...

Read More »