LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 855)

Kryesore

Tragjike, fëmijët në Palestinë vrapojnë për t’i shpëtuar raketave të ushtrisë izraelite

Ky mund të jetë një nga momentet më tragjike në Palestinë, si pasojë e luftës që po zhvillohet në Gaza. Në foto shihen katër fëmijë të së njëjtës familje të cilët mundohen të vrapojnë për të shpëtuar jetën nga bombat ...

Read More »

Goditet me raketë avioni “Malaysia Airlines”, humbin jetën 295 persona (Video)

Një tjetër avion i kompanisë “Malaysia Airlines” është rrëzuar sot në Ukrainën Lindore. Avioni tip Boeing 777 ishte nisur nga Amsterdami drejt Kuala Lumpurit me 295 persona në bord, 280 pasagjerë dhe 15 anëtarë të ekuipazhit. Avioni u zhduk nga radarët ...

Read More »

11 fakte për të kuptuar konfliktin Izrael-Gaza

Izraeli dhe Gaza janë në një situatë lufte, që po zhvillohet në Rripin e Gazës. Këtu po ju sjellim 11 fakte për të kuptuar më mirë konfliktin mes dy palëve Izraeli dhe Gaza janë në një situatë lufte, që po ...

Read More »

Hapet dyqani i parë i marijuanës në Los Angeles

Kultivuesit e marijuanës tashmë lidhet drejtpërdrejt me konsumatorët e saj nëpërmjet marketit të ri të hapur qëllimisht për tregtimin e kanabisit, në Los Angeles, Kaliforni. Dyqani është i pari i llojit të tij në Kaliforni dhe ka kopjuar modelin e ...

Read More »

60 vjet të Angela Merkelit, në 10 fotografi (Foto/Video)

Gruaja më e fuqishme në botë, kancelaria gjermane Angela Merkel, sot mbush 60 vjet. Në një konferencë në Bruksel, një gazetar e befasoi atë me një këngë për ditëlindje, e Telegrafi ua sjell 10 fotot nga jeta e kësaj politikane ...

Read More »

Nonsensi i mashtrimeve të Koços, jo kërkesat për punë

Ka ardhur momenti që socialistët janë dorëzuar përballë mashtrimeve që një vit më parë kanë bërë gjatë fushatës. Socialisti Koço Kokëdhima po ndjen një neveri për kërkesat e shumta që i vinë për punë, ai-siç e thotë edhe vetë- presioni ...

Read More »

Vrasja në Ish-bllok, prokurori kërkon 35 vjet burg për Ndriçim Ballën

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar dënimin me 35 vjet burg për Ndriçim Ballën, ish-nënoficer i Forcave të Armatosura i cili akuzohet për vrasjen e Majlinda Hoxhës, 40 vjeç  dhe plagosjen e Elton Fushës mbrëmjen e 9 shtatorit të vitit të ...

Read More »

Mirësevini në Dhërmi. Kujdes nga mbeturinat!

Nuk është për t’u habitur, jemi në pikun e sezonit turistik, kemi reklamuar anë e kënd botës me panaire e spote publicitare perlat e bregdetit shqiptar, nga jugu në veri. Fjalët janë se turistë të shumtë do mbërrinë në plazhet ...

Read More »

25 universitetet më të mira në Evropë

Universiteti i Kembrixhit është kolegji më i mirë në Evropë, sipas një liste të re të bërë nga ‘Qendra për Renditjen e Universiteteve Botërore’ (CWUR). Universiteti i Oksfordit dhe Instituti Federal Zviceran i Teknologjisë në Zyrih, gjithashtu qëndrojnë në vendet ...

Read More »

Grabit të moshuarin, gjendet i vdekur nga policia

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar sot në qytetin e Elbasanit. Një 49-vjeçar ka vdekur pasi i ka grabitur portofolin një të moshuari. Policia e këtij qyteti bën me dije se është vënë në ndjekje të tij, por e kanë ...

Read More »