LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 860)

Kryesore

Z.Rama, a u lodhe me falenderime? E dimë se statusin na e shitën për 95 milionë euro

E dijnë tashmë i madh dhe i vogël se marrja e statusit të vendit kandidat për BE u bë pas dhënies së OK nga Çekia, një vend i cili na ka bërë jo pak presion këto muaj për shkak të ...

Read More »

Santo, bankieri i 15-të në botë i vrarë në 6 muajt e fundit

Artan Santo është bankieri i 15-në në të gjithë botën që është vrarë nga 1 janari 2014 deri më sot. Vetëm një nga këto 15 vrasje është zbuluar dhe ajo ka ndodhur në Holandë. Këto dhe të tjera fakte u ...

Read More »

Mashtruesi i Fierit gënjeu dhe shokun e ngushtë, babai: E mora në jetimore, s’jeton me ne

Dëshmi të reja zbardhen për mashtruesin e Fierit, 29-vjeçari Ledjan Muçaraku i cili u arrestua nga policia pas zbulimit të një super skeme mashtrimi me 900 persona të përfshirë. Muçaraku u jepte para borxh studentëve e biznesmenëve, më pas ua ...

Read More »

Na ishte njëherë Shqipëria (Foto)

Jo rrallëherë përfundojmë të ndalur diku, e krejt të përhumbur në kujtime, në atë çast kthehemi në shtëpi dhe, nganjëherë shndërrohemi në fëmijë, kujtimet na gjejnë krahë familjes apo larg saj, të varfër apo dhe të pasur, e kjo s’ka ...

Read More »

Në banesën e deputetit të vrarë Elvis Pista, dëshmi që çojnë tek vrasësit

Përfaqësues të Prokurorisë, Policisë, avokat dhe ekspert të sigurisë, kanë debatuar në emisionin PULS të KTV-së për vrasjet në Kosovë. Ata kanë vlerësuar se janë shqetësuese vrasjet e rënda të politikanëve, siç ishte rasti i Elvis Pistës në Rahovec. Është ...

Read More »

Nicolas Sarkozy shoqërohet në polici

 Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është shoqëruar në polici për shkelje të fshehtësisë së hetimit. Sipas mediave, Sarkozy po merret në pyetje, pasi dyshohet se i ka bërë presion një gjyqtari të lartë,në përpjekje për të mësuar prej tij, informacione në lidhje me ...

Read More »

Ahtisari akuzohet se mori 40 milionë euro ryshfet për pavarësinë e Kosovës

Ish presidenti finlandez, nobelisti Martti Ahtisaari, është emëruar nga OKB në një panel ekspertësh që do të hetojë krimet e luftës në Shiri Lanka. Qeveria e këtij vendi po e kundërshton hetimin ndërkombëtarë, dhe ka filluar të hedhë akuza ndaj ...

Read More »

Ali Pashë Tepelena, shqiptari që frymëzon letërsi

Ajo quhej Karla. Kontesha që ndante jetën e vetme në Pallatin d’Aspi, prej vitesh fshihte përtej perdeve të atllasta të dhomës së gjumit një pikturë. Burrat që flinin në shtratin e saj, nuk mund ta mendonin shqetësimin që ajo ndiente, ...

Read More »

Ja çfarë nuk dinim mbi Hitlerin

Zbulimet me te reja nga raportet mjeksore, tregojne se diktatori nazist nuk ka qene ai qe dukej.  Adolf Hitler vuante nga pakontrollueshmeria e gazrave, merrte kokaine per te zhbllokuar sinuset, injektonte 28 ilace te ndryshme ne te njejten kohe, madje ...

Read More »

Vrasja e Artan Santos: Dyshohet se kanë lidhje agjenturat e huaja

Pistë e re për vrasjen e biznesmenit, bankierit dhe botuesit, Artan Santos, te i cili thuhet se “faleshin” të majtë dhe të djathtë, sipërmarrës në vështirësi dhe politikanë. Dyshimet se, dora e agjenturave të huaja fshihet pas ekzekutimit mafioz të ...

Read More »