LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 880)

Kryesore

Divjakë, kërcënohet dëshmitari që pa makinën e drogës: Të fshijmë ty e familjen

Gazeta “Panorama” ne kryeartikullin e saj te sotem boton interviste me deshmitarin e Divjakës, qe deklaroi se ishte në gjendje të identifikonte dy persona të tjerë në makinën e tretë që kishte lidhje me trafikun e drogës me avion, e ...

Read More »

Filmi “Virgjëresha e Betuara” mbërrin në Cannes

Festivali i filmit në Kanë këtë vit ka frymëzuar regjisoren Laura Bispuri për të xhiruar një histori që ka zanafillë në trojet shqiptare. Filmit të bazuar në romanin e Elvira Dones “Virgjeresha e betuar”, i janë bashkuar emrat e njohur ...

Read More »

Rakitic “vjedh” lavdinë e trofeut të Ligës së Europës, puth në buzë shokun e skuadrës

Triumfi i Sevillës në Europa League ka pasuar me një moment feste që ka nxitur reagime në media. Lojtari i zgjedhur si “Njeriu i finales”, Ivan Rakitic i ka bërë një puthje publike bashkëlojtarit të tij te Sevilla, Daniel Carrico. ...

Read More »

Kryetari i Lazaratit në protestën antidrogë të opozitës

Në protestën antidrogë të Partisë Demokratike mes protestuesve ka qenë i pranishëm edhe kryetari i komunës së Lazaratit, Dasho Aliko. News 24 ka siguruar pamje të kryekomunarit në protestën e sotme. Ai ka qënë i pranishëm mes demokratëve të tjerë për të protestuar ...

Read More »

Protesta kundër narkotrafikut, Basha: Droga kapi qiellin në 9 muaj qeverisje, Rama ik!

Duke marrë shkas nga ngjarja e Divjakës, ku u bllokua një avion që do transportonte drogë, opozita nisi sot aksionin kundër qeverisë Rama. Protestuesit janë mbledhur në sheshin para Kuvendit në pritje që lideri i PD-së Basha, të ngjitet në ...

Read More »

Foto-Lajm/ Protesta popullore, qeveria në panik mbush me karburant ujëhedhëset

Në prag të protestës popullore që pritet të zhvillohet nesër në orën 10.00 përpara Kuvendit, duket se forcat e policisë po përgatiten për gjithçka. Situata është mjaft e tensionuar, ndaj dhe masat paraprake janë marrë deri në përplasjet ekstreme nëse është nevoja midis policisë ...

Read More »

Shoferi i Top-Channel bënë gazetarin e kulturës pranë televizionit

Më duhet ta pranoj se mediat në Shqipëri e kanë humbur ndjesinë e pasqyrimit të lajmeve të kulturës dhe kjo fare mirë tregon se sa e kultivuar është kjo e fundit tek drejtuesit e mediave. Por në këtë rast, ky ...

Read More »

Trafiku i drogës, ushtria nis betonimin e gjithë aerodromeve të vendit, radha e Lumalasit

Akuzat për trafik droge me avion kanë bërë që Forcat e Armatosura të bllokojnë me blloqe betoni edhe ish-pistën e aviacionit në fshatin Lumalas të Korçës. Ndonëse kjo fushë aviacioni nuk funksionon prej vitesh, me urdhër të Ministrisë së Mbrojtjes ushtarët ...

Read More »

Berisha akuza drejtoreshës së Albkontroll: Dogji qëllimisht dosjet me porosi të Ramës për të fshehur provat

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon drejtoreshën e Albkontroll-it, Belinda Balluku se ka dhënë urdhër për djegien e dosjes së avionit që u bllokua në rërën e Divjakës, në përpjekje për të trafikuar lëndë narkotike. Në faqen e tij zyrtare në rrjetin social ...

Read More »

Ekspertë të Guardia Di Finanza: Avioni i modifikuar për transport

Ekspertë të Guardia Di Finanza kanë inspektuar sot avionin me piloti italian, i cili u rrëzua të shtunën në plazhin e Divjakës. Pas ekspertizës, mësohet se ekspertët e Guardia Di Finanza u shprëhën se avioni rezultonte i modifikuar. “Avioni rezulton i modifikuar, ...

Read More »