LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 882)

Kryesore

FOTOT- Erion Veliaj, mos u mburr shumë!

Foto shokuese ka siguruar redaksia e gazetës Tema nga Zyra Vendore e Punës në Përmet. Në zyrën e drejtorit, veç fotografisë së Nishanit ka edhe sirtarë e dollapë mbushur me fasule apo vazo mjalti si shpërblim nga njerëzit në nevojë, ...

Read More »

Vlorë, tritol makinës së kreut të komunës Qendër, plagoset Berberi

VLORE – Kreu i komunës Qendër në Vlorë, Fredo Berberi, ka mbetur i plagosur, si pasojë e shpërthimit të makinës së tij. Berberi ka qenë duke lëvizur me mjetin e tij me targa Targat AA 167 V, në bulevardin Vlorë-Skelë në ...

Read More »

“Enquirer”: Çifti Obama do të ndahet në fund të mandatit presidencial

Çifti Obama do të ndahet?! Ditëlindja e Michelle Obama thuhet se kaloi nën tingujt e muzikës dhe në një atmosferë festive. Por e vërteta sipas mediave është se ditëlindja u festua mes një situate tepër të tensionuar dhe me një ...

Read More »

Dorëhiqet deputetja e PS Lezhë Delishi: Për arsye shëndetësore

LEZHE – Deputetja e Partise Socialiste në qarkun e Lezhës Mejreme Delishi, e cili u betua një muaj më parë në parlament, ka dhënë dorëheqjen. Sipas Delishit ky akt është ndërmarrë pas problemeve shëndetësore që ka patur gjatë kohëve të fundit, ...

Read More »

Lunaçek vizitë në Kosovë, porosit 5 shtete të BE të njohin Kosovën

PRISHTINE – Raportuesja e posaçme e Parlamentit të Europës për Kosovën, Ulrike Lunaçek do të vizitojë sot Kosovën ku pritet të takohet me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Lunacek, po ashtu do të takohet edhe me kryetarin e Komunës ...

Read More »

Paketa fiskale, Cani i kërkon falje biznesit: Na detyroi borxhi

Paketa fiskale e miratuar në dhjetor 2013 do të rishikohet pas 6 muajsh. Këtë e ka bërë të ditur ministri i Financave Shkëlqim Cani gjatë një takimi me sipërmarrës të huaj në vendin tonë. Në Forumin Ekonomik të organizuar në ...

Read More »

Obama: Kam pirë marijuanë, s’është më e dëmshme se alkooli

SHBA – Presidenti i SHBA, Barack Obama konsideron se pirja e marijuanës nuk është më shumë e rrezikshme se konsumimi i alkoolit, por sipas tij ligjet janë zbatuar në mënyrë jo të drejtë. Në një intervistë të publikuar të dielën, Obama ...

Read More »

Gropa e bankave evropiane

Gropa financiare e bankave të Bashkimit Europian mund të shkojë deri në 1 mijë miliard euro. Këtë fakt do ta zbulojë ‘stress testi’ i Bankës Qendrore Evropiane, por do të mundohet ta fshehë atë. Në këtë përfundim ka mbërritur një ...

Read More »

Robotët po na vjedhin vendet e punës

Nëse ju brengoseni për faktin se robotët po vijnë, atëherë ndaloni, sepse ata janë këtu tashmë. Agjentët artificial të inteligjencës tanimë janë të përfshirë në çdo aspekt të jetës sonë, mbajnë mesazhet tona të lira nga e-mail të padëshiruar, na ...

Read More »

Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

Mbrëmë pas mesnatë është rrëzuar busti i Nënës Terezë që gjendet në qendër të qytetit të Mitrovicës, transmeton KTV. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes pas lajmërimit nga banorët dhe ka nisur hetimet lidhur me këtë rast. Por drejtues ...

Read More »