LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 886)

Kryesore

Thyerja e embargos për naftën e Iranit, ngarkesa tranzit në Shqipëri, u shkarkua diku tjetër

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë ka hedhur poshtë pretendimet se Shqipëria ka thyer embargon e naftës duke importuar naftë nga Irani. Kështu hidhen poshtë akuzat e opozitës e cila i referohej pikërisht një raporti të ANE. “ANE nuk ka sugjeruar që Shqipëria ...

Read More »

CNN publikon “fytyrën e terrorit”, ja lideri i Boko Haram pengmarrësi i 276 vajzave

Kush është Boko Haram? Pengmarrësi i 200 vajzave të reja në Afrikë të cilat kërcënon se do i shesë. Rrjeti televiziv CNN në një artikull të gjatë e përshkruan si Fytyra e Terrorit. “Një lider i pamëshirshëm me një ideologji të ...

Read More »

Shoqëria Civile peticion për legalizimin e barakave të romëve

Shoqëria Civile e komunitetit rom i ka dërguar sot një peticion Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, ku kërkojnë legalizimin e barakave të romëve. Shoqëria Civile e komunitetit rom shprehet se “S’kemi ende një përgjigje apo angazhim”. Këtë kërkesë ata ia kanë bërë të ...

Read More »

Shqiptari kërcënon avionin me shkrepëse e shishe: Do shkojmë të gjithë në xhenet

Pasagjerët e një avioni që po udhëtonin nga Zvicra për në kryeqytetin kosovar Prishtinë, janë terrorizuar nga një 35-vjeçar, i cili kërcënoi se do të hidhte në erë avionin. Mësohet se 35-vjeçari mbante në dorë një shkrepëse e një shishe me ...

Read More »

Spanja: Rroftë Shqipëria, mallkuar Eurovizioni!

Spanja është shumë e pakënaqur nga rezultati i Festivalit Europian. Mediat spanjolle kanë komentuar negativisht këtë festival, në të cilin triumfoi Austria dhe këngëtari transgjinor Konçita. “Mallkuar Eurovizioni dhe Bashkimi Europian! Rroftë Shqipëria!”. Këta janë titujt e artikujve të së ...

Read More »

Ushtria serbe në kufi kthen tytat e tankeve nga Kosova, banorët ndjehen të kërcënuar

Ushtria serbe sot mbikëqyr 117 kilometra ne brezin kufitar Serbi-Kosovë duke mbajtur nen kontroll 505 km. katrorë te vendbanimeve shqiptare, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”. Pjesëtarë të ushtrisë serbe në gjendje gatishmëri ditë e natë përgjatë brezit kufitar prej 117 ...

Read More »

Prokurori zviceran Bertossa: Shqipëria një Kolumbi evropiane

Shqipëria është një Kolumbi evropiane. Kështu ka deklaruar prokurori i Gjenevës Yves Bertossa, duke folur për integrimin dhe imazhin e shqiptarëve në kanton dhe Zvicër. Ai ka shtuar mes të tjerash se autoritetet shqiptare, duhet të marrin masa për të pasur një ...

Read More »

Tahiri: Avioni, tentativë e dështuar për trafik droge. Trafikanti pohon: E njoh pilotin italian

35-vjeçari Saimir Bajrami, i arrestuar një ditë më parë nga Policia e Lushnjës nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike, ka pohuar sot se ka patur njohje më pilotin e avionit që u bllokua dje në plazhin e Divjakës. Burime të Policisë bëjnë ...

Read More »

Divjakë: Bie një avion me drogë, piloti italian

Një operacion i madh antidroge është duke u zhvilluar në Divjakë, ku mësohet se është ndaluar një avion i vogël si dhe katër automjete të ngarkuara me kanabis sativa. Sipas burimeve të policisë në afërsi të avionit janë gjetur 300 kg hashash. Policia bën me dije se avionic i tipit ...

Read More »

E pabesueshme: Gjendet i gjallë pas 17 vjetësh i bllokuar në minierë

Një grup minatorësh qymyri në perëndim të provincës Xinjiang në Kinë u ndeshën me një surprizë të pabesueshme kur po gërmonin në një minierë të vjetër që ishte mbyllur 17 vjet më parë pas një tërmeti që shkaktoi shembjen e ...

Read More »