LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 887)

Kryesore

Shqiptarët, të parët në listën e azilkërkuesve nga Ballkani

Shqipëria kryeson tashmë grupin e azilkërkuesve nga Ballkani në vendet e Bashkimit Europian. Sipas dokumentit të siguruar nga TCH, 1.035 azilkërkues shqiptarë u regjistruan gjatë muajit shkurt në Gjermani, Belgjikë, Suedi, Luksemburg dhe Zvicër, duke kapur nivelin e serbëve që ...

Read More »

Tragjedia në Koren e Jugut, i jep fund jetës mësuesi që shoqëroi nxënësit

Mësuesi i një shkolle të mesme në Korenë e Jugut i cili shoqëroi qindra nxënës në udhëtimin tragjik me traget, vrau veten, bëri të ditur policia sot, ndërsa shpresat u pakësuan për të gjetur gjallë ndonjë nga 268 pasagjerët e ...

Read More »

Banka Botërore: 350 mln USD ndihmë Shqipërisë për 2014

Drejtoresha e Përgjithshme e Bankës Botërore në Shqipëri Zj. Tahsin Sajed (Tahseen Sayed), vlerëson në një intervistë ekskluzive për “Gazeta Shqiptare” çështjet me të cilat po punon qeveria shqiptare dhe komenton për atë që Banka Botërore i shikon si problemet ...

Read More »

Pashkët, Kryepeshkopi Janullatos: Kjo ditë të na fuqizojë besimin reciprok

Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë, Fortlumturia e tij Anastas Janullatos uroi besimtarët e krishterë për festën e Pashkëve. Në një mesazh urimi Kryepeshkopi Anastas tha se ” Krishti tha: “Kështu le të ndrisë drita juaj para njerëzve që ...

Read More »

Tiranë, shpërthim tritoli në vilën e biznesmenit të konfeksioneve

Një shpërthim eksplozivi në banesën e një biznesmeni në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme, rreth orës 22: 20, në zonën e Urës Teknologjike, pranë Shkollës Teknologjike Sipas informacioneve që vinë nga vendi i ngjarjes, raportohen se nuk ka ...

Read More »

Ngjyra e partisë nuk e mbrojti komisariatin e Fushë-Krujës

Sulmet me tritol në Fushë-Krujë nuk kanë të ndalur. Një sasi eksplozivi është hedhur mbrëmjen e sotme në derën e pasme të Komisariatit të Fushë-Krujës, fatmirësisht pa shkaktuar të lënduar. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar uniformat blu, të cilët kanë nisur hetimin ...

Read More »

Amanpour e prekur nga ngjarja që bëri xhiron e botës (Foto)

Gazetarja e CNN, Christiane Amanpour ka publikuar këto foto në profilin e saj në rrjetin social “Facebook”. Si duket Amanpour është prekur nga ngjarja që ka ndodhur në Iran, ku një i ri 20 vjeçar edhe pse ishte i denuar ...

Read More »

Reforma territoriale, mazhoranca shton anëtarët, merr shumicën në komision

Zbardhet drafti i propozuar nga kryetari i PS-së Gramoz Ruçi për ndryshimin e përbërjes së komisionit për reformën administrative territoriale, duke I krijuar mundësi të majtës të nisë punën e vetme pa u penguar nga mundësia e kuorumit. Në draftin ...

Read More »

Reforma në Drejtësi, Nishani: Gjyqtari të ketë rrogë më të lartë se presidenti

I pranishëm në Konferencën Gjyqësore presidenti Bujar Nishaniu shpreh se reforma në drejtësi nuk duhet të drejtohet nga politika por nga vetë sistemi. Sipas presidentit Nishani reforma në drejtësi është e domosdoshme. “Sistemi ynë i drejtësisë ka probleme. Sistemi i drejtësi ...

Read More »

Kryeministri britanik pushon në plazhin nudo nën “shoqërinë” e 3 femrave (Foto)

David Cameron ka shijuar pamjen e disa turisteve topless në plazh në Lanzrote të Spanjës. Të paktën tre femra pa sytjene ishin pranë kryeministrit britanik, i cili po pushon në ishullin spanjoll. Gruaja e tij, Samantha, nuk u fotografua askund.

Read More »