LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 888)

Kryesore

Gjendet një kufomë në plazhin e Dhërmiut, dyshohet për vrasje

Një i ri i cili punonte kamerier në një prej lokaleve të Dhërmiut është gjetur i vrarë pranë bregut të detit jugor. Pasi kishte marrë sinjalizimet nga banorët e zonës, Policia e Qarkut të Vlorës ka njoftuar sot për gjetjen ...

Read More »

Interpol prangos shqiptarin ndër 10 personat më të kërkuar në Spanjë

I arratisur disa herë nga burgu dhe një ndër 10 personat më të kërkuar në Spanjë, shqiptari Dritan Rexhepi ka rënë në duart e policisë në Ekuador. Interpol ka njoftuar se i shpalluri në kërkim ndërkombëtar, 34-vjeçari shqiptar Dritan Rexhepi është ...

Read More »

Opozita përgjon ministrin Tahiri dhe këngëtaren Bleona, të jetë e vërtetë vallë?!

Në vazhdën e përgjimeve të IMEI, redaksia e Opozita.com publikon për të gjithë lexuesit e saj, bisedën e radhës midis Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe këngëtares së mirënjohur Bleona Qereti. Një bashkëbisedim aspak i zakontë midis tyre, ku bien në sy ...

Read More »

Arrestohet në Durrës i kërkuari ndërkombëtar për vrasje, trafik droge dhe prostitucion

Arrestohet një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje nga drejtësia italiane. Strukturat e Forcës së Posaçme dhe të Interpolit në Policinë e Shtetit në bashkëpunim me strukturat e Komisariatit të Policisë Shijak në Durrës kanë bërë të mundur ...

Read More »

Gota është gjithmonë gjysmë plot

Nga Tali Sharot Optimizmi i tepruar mund të na çojë të bëjmë gabime të mëdhenj, të mos i nënshtrohemi kontrolleve të rregullt mjekësorë, të mos përdorim krem për t’u mbrojtur nga dielli, të mos kursejmë apo madje të humbasim shtëpinë ...

Read More »

Skandali i vjedhjes së BSH, hetime tek ‘TIMS’ për depozita jashtë vendit

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga bërja publike e skandalit në BSH, Prokuroria e Tiranës ka vijuar edhe ditën e djeshme me sekuestrimin e dokumentacionit në Departamentin e Emisionit në Linzë. Kjo procedurë është ndërmarrë në vijim ...

Read More »

Shkatërrohet banda e trafikut të emigrantëve shqiptarë, femrat i shfrytëzonin seksualisht

Një bandë shqiptarësh që merrej me trafikun e emigrantëve drejt Anglisë është shkatërruar sot në Spanjë. Mësohet se policia spanjolle ka shkatërruar rrjetin e trafikut duke identifikuar 180 viktima të këtij trafiku, të cilët prisnin të shkonin në Angli. Policia ka identifikuar ...

Read More »

Gjendet i vdekur në banesë aktori i mirënjohur Robin Williams

Aktori amerikan Robin Williams është gjetur i vdekur në banesën e tij në Kaliforninë e Veriut gjatë ditës së hënë. Lajmi për vdekjen e 63-vjeçar është bërë publik nga policia e Kalifornisë, e cila ka deklaruar se dyshohet për vetëvrasje. Policia ...

Read More »

Shqipëria vuan nga plehrat, uji dhe energjia, Rama: Është rritur ndjeshëm numri i turistëve të huaj

“Për këtë vit mund të arrinim vetëm shumë më tepër pastërti në plazhe dhe po e bëjmë. Vitin tjetër transformimet do të jenë të prekshme”. Kështu shkruan në rrjetin social, Facebook e Twitter, kryeministri Edi Rama që zyrtarisht ndodhet me ...

Read More »

Në Brazil femrave u kërkohet testi i virgjërisë për tu futur në punë

Gratë janë duke u detyruar që t’i nënshtrohen testeve të virgjërisë kur kërkojnë punë të arsimit në shtetin më të populluar të Brazilit. Punonjësit e arsimit të ardhshëm në shtetin e Sao Paulo janë të detyruar t’i nënshtrohen një diagnostikimi ...

Read More »