LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 890)

Kryesore

Ja çfarë i tregoi Vuçiq në hartë kancelares Merkel

Harta e shumëpërfolur e cila u shpalos në Samitin e Berlinit nga Kryeministri i Serbisë, Aleksandart Vuçiq në prani të Kancelarës së Gjermanisë, Angela Merkel dhe Kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, kishte për qëllim të tregonte për projekte infrastrukturore në ...

Read More »

Shpërthimi në Vlorë: Dëshmon 19- vjeçarja, vëllezërit Brahimaj ishin kërcënuar disa herë

Ornela Gjini, 19- vjeçarja, e cila mbeti e plagosur nga atentati me eksploziv në Vlorë, është ende në rrezik për jetën. “Pacientja ka pësuar dëmtime të rënda në pjesën e poshtme të gjymtyrëve. Rezulton se djegia është rreth 80 përqind, ...

Read More »

Xhihadistët përdorin tortura të CIA-s

Simulimi i mbytjes me ujë është përdorur nga Shteti Islam ndaj së paku 4 pengjeve. Në mesin e tyre edhe gazetari i ekzekutuar amerikan, James Foley. Presidenti Obama e kishte dënuar këtë praktikë, e përdorur gjerësisht nga CIA ndaj pjesëtarëve ...

Read More »

A është krim lufte marshi i të burgosurve në Donjeck?!

Kur separatistët pro-rusë kanë nxjerrë në marshim ushtarët e arrestuar ukrainas, këtë fundjavë në rrugët e Donjeckut, turma ka nisur të tallet dhe t’i mallkojë ata. Ka qenë një spektakël që ka tronditur shumëkë, përfshirë aktivistët e të drejtave të ...

Read More »

Konferenca e Berlinit, rast dhe qortim për Ballkanin

Nga Zijadin GASHI (REL) Bashkimi Evropian u ka rikonfirmuar vendeve të Ballkanit Perëndimor se rruga për në BE kalon përmes luftimit të krimit të organizuar dhe korrupsionit. Kështu vlerësojnë analistët politikë pas përfundimeve të konferencës për vendet e Ballkanit Perëndimor ...

Read More »

Irak, mbërrin ngarkesa e parë me armë e municione nga Shqipëria

Ngarkesa e parë me armë shqiptare ka mbërritur ditën e sotme në Irak. Lajmi bëhet me dije nga qeveria kanadeze. Armët shqiptare u transportuan me një avion kanadez. Ngarkesa me armë nga Shqipëria u dërgua pas vendimit të qeverisë shqiptare ...

Read More »

Burri i vdes në aksident, familjarët e tij dhunojnë gruan t’i marrin fëmijën

Dhuna në familje nuk ndodh vetëm te çiftet e reja. Një 22- vjeçare nga Tepelena, nënë e dy fëmijëve ka rënë pre e dhunës së ushtruar nga xhaxhai i të shoqit të saj. Shkak ka qenë kujdestaria e fëmijëve të ...

Read More »

Shpërthimi në Vlorë, tritoli në sediljen e shoferit, 19-vjeçarja ende në rrezik për jetën

Sasia e tritolit e cila ka shpërthyer duke i marrë jetën biznesmenit të ndërtimit Isuf Brahimaj dhe duke plagosur rëndë shoqëruesen e tij Ornela Gjini, ishte vendosur në sediljen e drejtuesit të mjetit. Flitet për një sasi prej 400 gr ...

Read More »

Princ Leka i detyrohet Alban Xhillarit 3.3 milionë euro

Gjykata e Tiranës detyron Leka II Zogu, të njohur si princi Leka, t’i paguajë një shumë prej 3.3 milionë eurosh biznesmenit të ndërtimit, Alban Xhillari. Detyrimi në fjalë është përcaktuar në një vendim gjyqësor, që i dha fund përballjes gjyqësore ...

Read More »

SMS-të e emigrantes me kryepolicin: Të erdha në zyrë për hall, jo për puthje

“Unë kisha problem serioz, nuk erdha në zyrë për të më puthur”. Kjo është përmbajtja e mesazhit të dytë që është sekuestruar në cilësinë e provës materiale në telefonin e ish-shefit të policisë së Velipojës, Ernest Paluku, i arrestuar për ...

Read More »